Formula E – elektryczne bolidy – wyścigi w miastach!

Wizja wyścigów bolidów, samochodów elektrycznych Formula E, narodziła się w 2011 roku. Z początku największe trudności występowały z próbami stworzenia idealnej koncepcji dla  napędu elektrycznego. Postęp technologii jest bardzo widoczny i będzie bardzo szybko się rozwijał. Obecnie Formula E cieszy się bardzo dużą sympatią fanów motoryzacji i przeciętnego kierowcy, człowieka. W nadchodzącym sezonie 2020 odbędzie się 14 wyścigów (terminy zobacz ). Formula E z napędem elektrycznym to bliska przyszłość motoryzacji dla każdego kierowcy. Na tych wyścigach są testowane rozwiązania które niebawem trafią na rynek samochodów każdej marki. To bardzo bliska przyszłość motoryzacji dla ekologicznego napędu. Formula 1 oraz teraz Formula E, to widowiskowe wyścigi. Na tych wyścigach rodzą się rozwiązania, które trafią niebawem do Twojego ulicznego samochodu! w którym jedziesz na zakupy.

Zasady wyścigów Formula E

Wyścigi Formula E to napęd elektryczny, ekologiczny i cichy. Wyścigi rozgrywają się często bezpośrednio na terenie wielkich metropolii, na zamkniętych ulicach. Dzień wyścigowy składa się z dwóch treningów – 30 min oraz 45 min, kwalifikacji oraz wyścigu głównego. Na podstawie czasów uzyskanych podczas treningów, kierowcy startują do kwalifikacji rozgrywanych od południa. Te są z kolei podzielone na cztery części. Podczas każdej z nich, piątka kierowców ma 10 minut na uzyskanie najlepszego czasu przejazdu. Wyniki czasów z kwalifikacji ustanawiają zaś kolejność na starcie do wyścigu, który odbywa się późnym popołudniem lub pod wieczór. Główny wyścig trwa ok. 50 minut. Podczas niego uczestnicy zmieniają swoje bolidy nawet do kilku razy (jest  tak z racji, iż baterie nie wytrzymują całego czasu trwania wyścigu).
Wyścigi w roku 2020:
4. 15 lutego 2020 r. Mexico, Mexico City Autódromo Hermanos Rodríguez
5. 29 lutego 2020 r. Maroko, Marrakech uliczny, Circuit IA Moulay El Hassan
6. 21 marca 2020 r. China, Sanya Haitang Bay Circuit
7. 4 kwietnia 2020 r. Włochy, Rzym uliczny, Circuito Cittadino dell’EUR

8. 18 kwietnia 2020 r. Francja, Paryż wyścig uliczny

9. 3 maja 2020 r. South Korea, Seoul wyścig uliczny
10. 6 czerwca 2020 r. Indonesia, Jakarta TBA
11. 21 czerwca 2020 r. Niemcy, Berlin Tempelhof Airport Street Circuit

12. 11 lipca 2020 r. United States, New York Brooklyn wyścig uliczny
13. 25 lipca 2020 r.  Londyn ExCeL E-Prix Circuit

14. 26 lipca 2020 r.  Londyn ExCeL E-Prix Circuit


Większość wyścigów Formuły E odbywa się na zamkniętych ulicach dużych miast i metropolii, co dodatkowo uzupełnia atrakcyjność. Aby do nich dotrzeć najlepiej jest śledzić kalendarium imprez samochodowych. Dostęp do niego ma m.in. Biuro Podróży Gryf, które oferuje również atrakcyjne wycieczki do miast-gospodarzy Formuły E. Wśród nich w 2020 roku znajdzie się m.in. Marrakech, Paryż, Rzym oraz Berlin. Wyścigi odbywają się od listopada 2019 roku, aż do końca lipca 2020 roku. Fani Formuły E nie powinni więc mieć problemu z zarezerwowaniem dni urlopowych na ten czas. Decydując się na wycieczkę do miast, w których odbywają się wyścigi warto zastanowić się, czy dana opcja zawiera w sobie m.in. zakwaterowanie. Tego typu zmagania trwają nawet cały dzień, dlatego dobrym pomysłem będzie wypoczęcie przed, jak i po nich. Inną, alternatywną opcją obejrzenia Formuły E są popularne kanały sportowe bądź internetowe platformy streamingowe.
Wyścigi Formula E, gdzie oglądać i gdzie pojechać?

Wyścigi Formula E – atrakcyjne miasta

Gdy zdecydujemy się na oglądanie wyścigów Formuły E na własne oczy, z pewnością oczaruje nas nie tylko bezmiar sportowych emocji, lecz również piękno miast, w których się odbywają. W 2020 roku bolidy sunąć będą po ulicach miast-ikon, takich jak Nowy Jork, Londyn oraz Rzym. Pobyt tam możemy wówczas podzielić tak, aby jednocześnie móc czerpać przyjemność ze sportu, jak i zwiedzać atrakcje miejskie. W ofercie Biura Podróży Gryf znajduje się duża liczba wyjazdów na wyścigi Formuły E, uwzględniająca nie tylko bilety wstępu na tory, lecz również niezapomniany program pobytu. Ciągły rozwój tej gałęzi sportu sprawia, iż już za niedługo miejsca, w których organizowane są mistrzostwa staną się niezwykle oblegane. Warto już teraz zarezerwować pobyt, w którymś mieście i zaplanować urlop pełen wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.