Wyjazdy na golfa i dlaczego?

Wyjazdy na golfa, rozgrywki profesjonalne i dla amatorów dla przyjemności i rozrywki.

Polski golfista Adrian Meronk stał się najnowszą gwiazdą w Europie. Gracz Roku DP World Tour 2023, przechodzi do LIV Golf League. Zespoły które uczestniczą w rywalizacji, po czterech golfistów: Cleeks GC, i Adrian Meronk, 4Aces GC, Crushers GC, Fireballs GC, HyFlyers GC, Iron Heads GC, Legion XIII, Majesticks GC, RangeGoats GC, Ripper GC, Smash GC, Stinger GC, Torque GC. Najbliższe turnieje i wyjazdy na które organizuje BP Gryf. Pakiety z pełną obsługą od przelotów, hotele, transfery, bilety … po atrakcje turystyczne, zwiedzanie.
Zapraszamy do kontaktów z BP Gryf, wyjazdy często łączymy z innymi TOP wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi, dostosowane do zamówienia.

Golf wyjazdy na zawody i amatorskie dla rozrywki.

Terminy i miejsca zawodów LIV Golf League, nadchodzące w 2024 roku:
01 – 03 Royal Greens Golf & Country Club, Arabia Saudyjska
08 – 10 marca Klub golfowy Hongkong
05 – 07 kwietnia Trump National Doral, Miami USA
26 – 28 kwietnia Klub golfowy Grange, Adelaida Australia
03 – 05 maja Klub golfowy Sentosa, Singapur
07 – 09 czerwca Klub golfowy w Houston, USA
21 – 23 czerwca The Grove Nashville, USA
12 – 14 lipca Real Club Valderrama, Andaluzja Hiszpania
26 – 28 lipca JCB Golf and Country Club, Wielka Brytania
16 – 18 sierpnia The Old White w The Greenbrier Golf Club, Wirginia, USA

Jedziemy za następnym Naszym sportowcem w elitarnej sportowej dyscyplinie, jakim jest GOLF, atrakcji nie zabraknie.

Promujemy też Włochy jako destynację golfową.

Włochy coraz częściej pojawiają się w katalogach wielkiego golfa operatorów świata. BP Gryf jako doświadczone biuro w organizowaniu wyjazdów sportowych weszło na ten rynek golfa. Dzięki licznym kontaktom od ponad 20 lat z lokalnymi partnerami, możemy zrealizować niemal każde zamówienie związane z wyjazdem na pole golfowe. Dzięki temu stażowi mamy dostęp do czołowych włoskich agencji golfowych od numeru 1. Oferujemy usługi, pakiety której czasem inni nie mają. Nasze oferty obejmują kompleksową ofertę, która może zawierać m.in.: przeloty, transfery, hotele, rezerwacje na polu golfowym, Tee Time oraz wiele usług towarzyszących.

Określenie w golfie “Tee” to kołeczek na którym gracz ustawia piłkę lub obszar w którym rozpoczynamy dołek. „Tee time” to rezerwacja na polu golfowym umożliwiająca rozpoczęcie partii golfa o określonej godzinie.

We Włoszech, krainie jedzenia, wina, sztuki, motoryzacji, piłki nożnej i dobrego życia! możliwości jest bardzo dużo. Organizacją wyjazdów do Włoch zajmujemy się już od 1994 roku. Mamy do sprzedania Włochy jako butik, w którym klienci mogą znaleźć jedne z najbardziej wyrafinowanych artykułów na rynku, sprzedawanych razem w to samo miejsce… jak supermarket.

 

Organizator wyjazdów BP Gryf
Golf we Włoszech to dobry pomysł.

 Jak może wyglądać jeden dzień w ośrodku golfowym, śniadanie o 8 rano, przejazd, przejście na tee time o 8:30, początek o 9:15, zjedz lunch lub piwo z przekąskami przy 19. dołku, do 15:00 z powrotem do hotelu, aby odświeżyć się, o 16:00 w mieście, aby cieszyć się wizytą lub wyjście na wycieczkę, o 19:30 aperitif usiądź przed barem na placu, patrząc na przechodzących ludzi, o 20:30 kolacja w restauracji, 22:00 znowu w mieście na… lub korzystasz z bogatego zaplecza w hotelu, ośrodku.

Wyjazd na golfa może być na weekend, na rodzinne wakacje z golfem z doskonałym hotelowym zapleczem. Popularne są wyjazdy motywacyjne, łączymy je z innymi atrakcjami i wydarzeniami. Tereny golfowe położone są zawsze w malowniczym otoczeniu, to golfiści wiedzą. Golf stał się bardziej dostępny. Sport, który został dodany do igrzysk olimpijskich,  jest to także aktywność i hobby dla wielu z nas rekreacyjnych golfistów. I świetny sposób na wyjście z przyjaciółmi, partnerami, dziećmi, a nawet dziadkami. Jest to wspaniały łącznik, obejmujący wszystkie pokolenia, płci i poziomy golfistów.

Kilka powodów, bo każdy powinien zagrać w golfa!

Do Włoch na golfa
Organizator wyjazdów, golf we Włoszech

Będziesz w plenerze i otrzymasz osobisty relaks.

Kiedy grasz w golfa, spędzasz ten czas na świeżym powietrzu. Golf to dobre ćwiczenie, spędzasz dużo czasu na nogach, dużo chodzisz. W rzeczywistości większość tras będzie wymagała przejścia około 8 km do końca, więc z pewnością osiągniesz swoje rekreacyjne cele. Jeśli grasz sam, kiedy jesteś tylko ty, twój kij i piłka, łatwo jest odpuścić resztę problemów. Możesz skupić się tylko na problemie, który jest pod ręką, jakim jest wprowadzenie piłki do dołka. Czasami oderwanie się od problemów w biurze lub w domu pozwala spojrzeć na sprawy z odpowiedniej perspektywy. Następnie możesz powrócić z odświeżonym umysłem i odnowionym postanowieniem spokojnego rozwiązywania problemów.

Podejmij wyzwanie na polu golfowym.

W przeciwieństwie do wielu sportów zespołowych, golf ma charakter osobisty. Przez większość czasu grasz przeciwko sobie, aby spróbować pobić swój poprzedni rekord. To sprawia, że ciężka praca i próba osiągnięcia lepszych wyników niż ostatnim razem to świetna zabawa. Na szczęście jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby ulepszyć swoją grę, dzięki czemu możesz się cierpliwie uczyć i ulepszać. W miarę jak będziesz lepszy, możesz wyznaczać sobie nowe cele, podobnie jak w biznesie i życiu.

Organizator wyjazdów..
Golf w górach i sportowe wyjazdy do Włoch.

Zbuduj własną osobowość i charakter.

Częścią wyzwania golfa jest to, że czasami mogą być frustrujące. Widzimy to jednak jako okazję do budowania własnej osobowości. Kiedy przegapisz putt lub po raz trzeci wylądujesz w piaskowniku, masz wybór. Możesz się zdenerwować, co prawdopodobnie pogorszy Twoją grę, lub możesz wziąć głęboki oddech i rozpoznać, że czasami życie nie idzie zgodnie z planem. Może nie musisz się tak denerwować, gdy twoje dzieci robią bałagan w twoim domowym biurze lub gdy twoja sekretarka zapomina zrobić Ci kopie. Putt − uderzenie wykonywane putterem, po którym piłka toczy się cały czas po greenie.

Golf zapewnia aktywność dla całej rodziny.

Mówiąc o swoich dzieciach, dlaczego nie zabrać ich na następną wycieczkę golfową? Jeśli są wystarczająco duże, mogą ćwiczyć z tobą chodząc po polu golfowym. Jeśli są za młodzi, możesz wziąć wózek golfowy, aby im pomóc. Możesz kupić kije golfowe w każdym rozmiarze, kształcie i kolorze, więc nie ma powodu, aby ograniczać wrażenia z gry w golfa dzieci do pola putt-putt. Pozwól całej rodzinie czerpać korzyści z gry w golfa i budować więź.

organizator wyjazdów.
Golf atrakcja dla rodziny

Golf zmniejsza poziom stresu!

Golf jest dobrze znany jako rozrywka, która łagodzi stres. Świeże powietrze i piękne krajobrazy, które są nieodłączną częścią wspaniałej gry w golfa, pomagają uwolnić endorfiny, dzięki czemu czujemy się szczęśliwi, zrelaksowani i bezstresowi. Golf jest dobry zarówno dla naszego ciała, jak i dla naszego umysłu. To prawda – gra w golfa może faktycznie pomóc ci żyć dłużej! Niektóre poważne badania przeprowadzone w 2016 roku wykazały, że golf może wydłużyć oczekiwaną długość życia nawet o pięć lat.

Golf łączy ludzi i biznesy.
Organizator sportowych wyjazdów.

Poznaj nowych przyjaciół na golfie.

Kolejną korzyścią płynącą z gry w golfa jest to, że możesz poznać nowych przyjaciół też dla biznesu. Udanie się na pole w pojedynkę nie ma problemu, ale poinformuj klub, że chcesz dołączyć do innych, a oni będą bardziej niż szczęśliwi mogąc ustawić Cię z innymi chętnymi grupami. Zanim się zorientujesz, wybierzesz się na uroczysty drink z nowym przyjacielem lub dwoma. Golf to wspaniały sposób na łączenie się z ludźmi i nawiązywanie nowych przyjaźni, golf to sport niezwykle towarzyski. Przyjemnie się gra ze starymi i nowymi przyjaciółmi, kolegami, partnerami, małżonkami i dziećmi, gdzie każdy może rywalizować z innym handicapem.

Popraw relacje biznesowe.

Najlepszym miejscem na zawarcie nowej umowy może być pole golfowe. Czemu? Proste. Golf to gra wielu biznesmenów. Nie powinno to być zaskoczeniem, ponieważ to świetny sposób na ćwiczenie relacji personalnych. Jeśli chcesz poprawić swoją karierę, być może nadszedł czas, aby zająć się golfem. Istnieje kilka sposobów wykorzystania golfa do polepszenia relacji biznesowych. Przede wszystkim możesz zabrać kolegów lub szefów na rundę. To świetna okazja, aby cieszyć się swoim towarzystwem i mieć neutralną lokalizację, w której łatwo jest porozmawiać o wszystkim. Może również pomóc w nawiązywaniu nowych relacji biznesowych.

Organizator wyjazdów.
Golf to przyjemność i nowe kontakty.

Potrzebujesz miejsca do gry w golfa?

Znasz już kilka powodów, dla których wszyscy powinni grać w golfa. Jak widać, to świetny sposób na poprawę zdrowia i relacji. Jeśli szukasz miejsca do zabawy, mamy coś dla Ciebie. Odwiedzisz piękne kluby golfowe, zaplanuj wolny czas na tee time, który Ci odpowiada! Skontaktuj się z nami, zaprasza BP Gryf. W naszej ofercie wyjazdy na golfa do Włoch, bo blisko i dostępnie, oraz Wyspy Brytyjskie, Hiszpania, Portugalia.

Organizator wyjazdów.
Dobre opcje na golfa.

BONUS – golf łączy ludzi.

Organizator wyjazdów.
Golf, Rzym i turystyka, wyjazdy.

Najbardziej interesujące w golfie jest to, że wszyscy możemy doświadczyć coś innego co kochamy w tej grze, która nas łączy i możemy grać razem. Widzimy dziadków bawiących się z wnukami z wielką przyjemnością, pary bawiące się razem, matki i córki, ojców i synów. W tym szybko zmieniającym się świecie elektronicznym jest to gra, która przenosi Cię na zewnątrz wśród natury z przyjaciółmi i rodziną, z dala od telefonów komórkowych i komputerów oraz gorączkowego stylu życia, a także pomaga tworzyć trwałe wspomnienia i relacje. Jeśli myślałeś o rozpoczęciu, zrób to teraz. Będziesz wdzięczny sobie, że zacząłeś.

Powstało morze wspaniałych cytatów

Cytatów i powiedzeń o grze w golfa, napisanych przez największe gwiazdy tej gry i najbystrzejsze umysły świata. Poniżej kilka wybranych;

– GK Chesterton „Uważam golf za drogi sposób gry w kulki”.
– PG Wodehouse „Golfa podobnie jak odrę, należy złapać młodo”.
– HG Wells „Im brzydsze nogi mężczyzny, tym lepiej gra w golfa. To prawie prawo ”.
– James Barrett Reston „Golf to plaga wymyślona przez kalwinistycznych Szkotów jako kara za grzechy człowieka”.
– Sam Snead „Gdyby wiele osób chwyciło za nóż i widelec tak  jak robi kij golfowy, umarliby z głodu”.
– Percey Boomer „Jeśli chcesz ukryć swoją osobowość, charakter nie graj w golfa”.
– Arnold Palmer „Golf jest pozornie prosty i nieskończenie skomplikowany”.
– David Feherty „To jak radzisz sobie z porażkami, decyduje o tym, jaki osiągniesz sukces”
– Winston Churchill „Golf to gra której celem jest wbicie bardzo małej piłki w jeszcze mniejszy dołek, bronią wyjątkowo źle zaprojektowaną do tego celu”.
– Billy Graham „Jedyny raz kiedy moje modlitwy nie są wysłuchane, to na polu golfowym”.
– Arnold Palmer „Sukces w golfie zależy w mniejszym stopniu od siły ciała niż od siły umysłu i charakteru”.
– Chi Rodriguez „Golf to najlepsza zabawa, jaką można mieć bez rozbierania się”.
– Ben Hogan „Najważniejszy strzał w golfa to następny”.

Polecamy Region Golfowy Northern Lakes we Włoszech.

Razem z jeziorem Como, Garda, Maggiore powstał region golfowy Northern Lakes Golf District, który można określić jako najlepszy obszar golfowy we Włoszech. Obszar trzech różnych i sąsiednich regionów: Lombardii na wschodzie, Piemontu na południu i zachodzie oraz Szwajcarii na północy. Pola golfowe na których można grać znajdują się w tych trzech regionach. Jako bazę wypadową do golfa wybraliśmy Stresę i tutaj nasz wybór padł na Regina Palace Hotel (4-gwiazdkowy deluxe) i Grand Hotel des Îles Borromées (5-gwiazdkowy), oba położone nad jeziorem. Najbliższe lotnisko to Mediolan Malpensa MXP w odległości ok. 52 km.

Pola golfowe w okolicy Mediolanu i lotniska to:
– Bogogno (36 dołków) firmy van Hagge w Piemoncie
– Castelconturbia (27 dołków) autorstwa Roberta Trenta Jonesa Sr. w Piemoncie
– Le Robinie (18 dołków) Jacka Nicklausa Sr w Lombardii
– Varese (18 dołków) w Lombardii
– Dei Laghi (18 dołków) w Lombardii
– Des Îles Borromées (18 dołków) w Piemoncie
Jest ich więcej, powyżej kilka dobrych i polecanych przykładów.
Jeśli chcesz przeżyć rundę golfową w Szwajcarii, musisz jechać nieco dalej, około 75 minut, aby dotrzeć do Ascony i Locarno, gdzie znajdują się dwa pola: Ascona Patriziale GC i Gerre Losone GC.

Przykładowe ceny dla wymagających standardów. Na następny sezon oferujemy pakiety w cenach:
Regina Palace Hotel 4 * deluxe; Pakiet 3 noce: od 417 €, Pakiet 5 nocy: od 747 €, Pakiet 7 noclegów: od 998 €
Grand Hotel Des Îles Borromées 5 *; Pakiet 3 noclegi: od 457 €, Pakiet 5 nocy: od 813 €, Pakiet 7 noclegów: od 1091 €

Organizator wyjazdów BP Gryf
Zapraszamy na Golfa do Włoch.

Ceny zawierają pakiety za:
Pakiet 3 noclegi: hotel na 3 noce w pokoju dwuosobowym z widokiem na góry, 3 śniadania w formie bufetu, 2 dni opłaty za green fees / pole golfowe w tygodniu.
Pakiet 5 noclegów: Hotel na 5 nocy w pokoju dwuosobowym z widokiem na góry, 5 śniadań w formie bufetu, 4 opłaty za green fees / pole golfowe w tygodniu.
Pakiet 7 noclegów: Hotel na 7 nocy w pokoju dwuosobowym z widokiem na góry, 7 śniadań w formie bufetu, 5-dniowe opłaty za green fees / pole golfowe w tygodniu.

Inne świadczenia do uzgodnienia, część terenów golfowych posiada ograniczoną ilość zakwaterowania w standardzie 4*, rezerwacja wymaga dużego wyprzedzenia. Możliwe niższe ceny w innych hotelach. Do pakietów proponujemy też; przeloty lotnicze, transfery z/na lotnisko lub wynajęcie samochodu na lotnisku, co jest praktyczne i oszczędne, kiedy trzeba przemieszczać się w trakcie pobytu.

Golf ma swój własny język, zawierający wiele starych szkockich słów i kilka prawdziwych osobliwości, ale także słowa potoczne używane w specjalny sposób.

Backswing − pierwszy etap swingu przed uderzeniem piłki, polegający na odprowadzeniu kija do tyłu w górę.
Birdie − rozegranie danego dołka z wynikiem jednego uderzenia poniżej jego normy (poniżej par dołka).
Bogey − rozegranie dołka jednym uderzeniem powyżej jego normy (poniżej par dołka).
Bunkier − przeszkoda na polu golfowym, zagłębienie, dół wypełniony piaskiem.
Caddie − pomocnik gracza na polu golfowym. Osoba, która nie tylko nosi torbę golfową gracza, ale jako jedyna ma prawo graczowi doradzać w kwestii wyboru kija czy strategii gry na danym polu.
Chip − krótkie uderzenie wykonywane z okolic greenu w kierunku dołka. Wykonywane jest najczęściej kijem typu pitching wedge lub żelazem 9-6.
Divot − kawałek trawy, darni wyrwany z pola podczas uderzenia golfowego.
Dogleg − dołek, którego linia gry nie jest prosta, lecz skręca pod kątem w lewo lub w prawo.
Dołek − 1. dosłownie: miejsce na greenie, gdzie w otworze o średnicy około 10 cm włożona jest chorągiewka. 2). teren części pola, na którym rozgrywany jest dany etap gry, rozpoczynający się na obszarze tee (miejsce startu) a kończący się na greenie, na którym znajduje się dołek sensu stricto.
Double bogey − podwójny bogey, rozegranie dołka dwoma uderzeniami powyżej jego normy (par).
Downswing − druga, następująca po backswingu, część zamachu golfowego. Ruch z góry do dołu w kierunku piłki.
Driver − rodzaj kija golfowego, jedynka wood, służąca do bardzo dalekich uderzeń.
Driving range − teren treningowy, miejsce do ćwiczenia uderzeń.
Drop − upuszczenie piłki, w sposób zgodny z regułami golfa, z wysokości ramienia i z twarzą w stronę chorągiewki, dopuszczalne gdy: a) piłka wpadła do wody, b) jest na terenie w naprawie, c) ogłosimy, że jest nie do zagrania.
Eagle − zagranie dołka dwoma uderzeniami poniżej par.
Etykieta golfowa − zbiór zasad i reguł obligujących zachowanie gracza na polu golfowym. Wynika z „Reguł gry w golfa”, wielowiekowej tradycji oraz reguł lokalnych danego pola.
Fairway − część pola, obszar krótko skoszonej trawy, który rozciąga się od tee (miejsce startu) do greenu (obszar krótko skoszonej trawy, tu znajduje się dołek).
Follow through − ostatni etap swingu. Wykończenie zamachu już po uderzeniu piłki.
Fore − skrót od „before”, tłumaczy się jako: uwaga! Jest to okrzyk ostrzegający graczy z przodu, że piłka zmieniła tor i może być niebezpieczna.
Granica pola − linia oznaczona białymi palikami, określająca granicę terenu, na którym dozwolona jest gra w golfa.
Green − szczególnie zadbane miejsce na polu z bardzo krótko skoszoną trawą, na którym znajduje się dołek z chorągiewką.
Green fee − karta wstępu, czyli opłata za grę na polu golfowym.
Grip − 1) chwyt 2) rączka kija.
Handicap − stopień umiejętności gracza określany liczbowo. Handicap posiadają tylko amatorzy – im niższy handicap, tym lepszy gracz. Gracze zawodowi grają bez handicapu (mają handicap zerowy). Kobiety rozpoczynające grę w golfa otrzymują handicap 40, mężczyźni 36. Jeżeli wyniki gracza wynoszą średnio 20 uderzeń powyżej par pola, jego handicap wyniesie 20.
Hazard − przeszkoda na polu golfowym (może być wodna), oznaczona czerwonymi lub żółtymi palikami. Także bunkier z piaskiem.
Hole in one − uderzenie z tee (miejsce startu), za którym piłka wpada od razu do dołka.
Irons − irony to zestaw kijów o różnej długości i różnym kącie nachylenia główki. Zwykle golfista posiada najwięcej tego typu kijów w torbie. Odmienne parametry powodują, iż przy takim samym zamachu, zależnie od użytego kija, uderzona piłka poleci na inną odległość. Im wyższy numer kija, tym piłka poszybuje wyżej, ale i krócej. Niższe numery służą do bardziej płaskich i dalszych uderzeń.
Marker – 1) gracz zapisujący liczbę uderzeń partnera na karcie wyników 2) znacznik służący do oznaczania pozycji piłki na greenie (inaczej ballmarker).
Match play − forma rozgrywek, w której o wygranej decyduje ilość wygranych dołków.
Out of bounds − teren po za granicami pola, który oznaczony jest białymi palikami lub białą linią.
Par − norma, liczba uderzeń przewidziana przez architekta pola, w której powinien być rozegrany dołek. Jeżeli pole golfowe ma par 72, to powinniśmy je pokonać 72 uderzeniami. Jeśli pokonamy je 80 uderzeniami, to zagraliśmy 8 powyżej normy (par).
PZG – Polski Związek Golfa
Pitch − typ uderzenia golfowego, które stosowane jest przede wszystkim przy przerzucaniu piłki przez przeszkodę.
Pitching area − teren do trenowania uderzeń typu „pitch”.
Pitchfork − rodzaj małego widelczyka, służącego do naprawiania uszkodzeń nawierzchni na greenie.
Pro shop − sklep golfowy, czasem również recepcja, wypożyczalnia sprzętu i wózków.
Putt − uderzenie wykonywane putterem, po którym piłka toczy się cały czas po greenie.
Putting area (putting green) − obszar do trenowania puttingu.
Putter – to kij przeznaczony do wykonywania uderzeń na małe odległości, w taki sposób, aby piłka toczyła się płasko po powierzchni trawy. Po uderzeniu putterem piłka nie wzbije się w powietrze (jak w przypadku innych kijów), lecz poturla się wprost do dołka.
Rough − obszar wysokiej, celowo nieskoszonej trawy, znajdujący się najczęściej wzdłuż fairwaya.
Scorecard − karta, na której gracze zapisują wyniki uzyskane na poszczególnych dołkach podczas gry na polu. Na karcie poddane są numery dołków, ich par, długości a także stopień trudności.
Stroke play − forma rozgrywek, w której liczy się tylko ilość uderzeń. Są dwie odmiany – netto, gdzie odliczany jest handicap gracza i brutto, gdzie liczy się wyłącznie ilość oddanych uderzeń.
Swing − zamach golfowy.
Tee − 1) drewniany kołeczek, na którym ustawia się piłkę do wybicia. 2) Obszar trawy między dwoma znacznikami skąd rozpoczyna się grę na danym dołku.
Wedge − kije typu iron służące do krótkiej gry. Istnieją trzy rodzaje wedge’ów. pitching wedge wybija piłkę z trawy, sand wedge z piasku, a lob wedge krótko i wysoko.
Wood − tradycyjna nazwa kijów o bulwiastej budowie główki, niegdyś wykonywanych z drewna, dziś najczęściej z różnych rodzajów metali. Drewna są najdłuższymi i najlżejszymi kijami w komplecie, służą do wykonywania najdalszych uderzeń. Im niższy numer kija, tym na większe odległości można dzięki niemu posłać piłeczkę.

Jeśli jesteś zupełnie nowym golfistą, możesz się pomylić, gdy usłyszysz nieskończoną liczbę terminów golfowych. Prawdopodobnie usłyszysz na polu golfowym takie rzeczy jak ,,Ugryź, bałwan, orzeł czy cholewka ” i nie masz pojęcia, co one oznaczają. Nie martw się, każdy golfista kiedyś rozpoczynał zabawę w golfa. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z golfem, ważne jest, aby znać kilka popularnych terminów golfowych takich jak birdie, bogey lub par oraz wiele innych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.