Zwiedzamy Włochy motocyklem wybrane trasy.

Wycieczki motocyklowe Włochy wspaniałe przeżycia dla prawdziwych pasjonatów.
Poznaj Włochy na motocyklu, biorąc udział w wycieczce samodzielnej lub z przewodnikiem poprowadzi Cię malowniczymi drogami, przez zapierające dech w piersiach krajobrazy i miejsca bogate w historię, tradycje i doskonałe jedzenie. Wszystko, czego potrzebujesz, skontaktuj się z BP Gryf.

Nie musisz posiadać motocykla! Co proponujemy:
– przelot lotniczy i transfery,
– wynajęcie motocykla Ducati, BMW, H-D,
– zakwaterowanie na trasie,
– lokalny doświadczony przewodnik na motorze,
– udział w grupie motocyklowej i więcej
Trasy zróżnicowane, drogi, ścieżki terenowe itp. Pytanie o koszt, od ok. 4000 €, zależnie od trasy, wybranego motocykla i terminu, sgl czy para, można dołączyć też własnym motocyklem.
#gryfbp #gryfsport

Trasa po Toskanii Val d’Orcia, Monte Amiata i Val di Merse

Opis trasy motocyklowej przez Val d’Orcia, Monte Amiata i Val di Merse odkrywająca cuda Toskanii- Piazza del Campo w Sienie. Wracamy do Toskanii w pobliżu Sieny, aby podążać wspaniałą trasą przez Val d’Orcia, wspinając się krętymi drogami, które wbijają się w Monte Amiata i Colline Metallifere, a następnie odkrywając cudowną Val di Merse. 275 kilometrów przez jeden z najbardziej uwodzicielskich zakątków Toskanii. Siena jest punktem startowym wycieczki motocyklowej po Toskanii. Miasto Palio i wąskie uliczki przenikające starożytną contrade przeniosą Cię do niekwestionowanej stolicy włoskiego renesansu. Zacznij od Piazza del Campo, aby podziwiać go w najlepszym wydaniu, wypij kawę w jednej z wielu kawiarni z dehors, gdzie zrozumiesz, dlaczego ten plac jest uważany za jeden z najpiękniejszych na świecie, a następnie odkryj Palazzo Pubblico z Torre del Mangia, oszałamiającą Fonte Gaia wyrzeźbioną na początku XV wieku przez Jacopo della Quercia, oraz wejdź na szczyt 88-metrowej Torre del Mangia, aby podziwiać spektakularny widok na Sienę i jej urokliwą okolicę.

Udaj się na przejażdżkę motocyklową i podążaj krętymi drogami tego toskańskiego regionu, charakteryzującymi się typowymi rzędami cyprysów, do pięknej Val d’Orcia. Ta starożytna dolina na południe od Sieny, charakteryzuje się falistymi wzgórzami oraz średniowiecznymi wioskami, które w swojej strukturze architektonicznej kryją skarby o wartości historycznej i kulturowej. Pozostawiając za sobą wspaniałości Val d’Orcia, nadszedł czas, aby zmierzyć się z krętymi drogami w gęstych lasach Monte Amiata.

Apeniny dla motocyklistów od Pescary do Florencji

Jest to fantastyczna trasa motocyklowa, obejmująca 822 kilometry dróg w Apeninach, wszystkie zakręty przez zapierające dech w piersiach krajobrazy i panoramy, między punktem poboru opłat Pescara Ovest/Chieti na autostradzie Adriatica a czarującym Piazzale Michelangelo we Florencji. Mijamy szczyty Apeninów Abruzyjskich, Umbryjsko-Marchijskich i Toskańsko-Romańskich, zatrzymując się, aby podziwiać Rocca Calascio i niesamowity płaskowyż Campo Imperatore. Przejeżdżamy przez Abruzję, Marche, Umbrię, Toskanię, lasy Casentino i Mugello. Ale podczas tej wyprawy motocyklowej przede wszystkim można posmakować prawdziwej duszy Włoch, także od strony jedzenia i wina.
Dla motocyklistów pasjonujących się jazdą motocyklową, najważniejszymi atrakcjami tej podróży są wyraźne przełęcze Apeniny, które wyznaczają tę trasę, wskazane poniżej w kolejności wysokości nad poziomem morza:
Forca Canapine 1.541 m. Forca di Gualdo 1496 m. Valico del Monte Fumaiolo 1.408 m. Passo delle Capannelle 1300 m. Passo la Calla 1.296 m. Passo dei Mandrioli 1.173 m.
Przełęcz Sambuca 1.080 m. Ujście Trabaria 1.049 m. Przełęcz Viamaggio 983 m. Przełęcz Raticosa 968 m. Przełęcz Paretaio 950 m. Przełęcz Colla di Casaglia 913 m. Przełęcz Futa 903 m. Przełęcz Muraglione 907 m. Przełęcz San Cristoforo Sestinese 901 m. Usta Serriola 730 m.

Szczegóły trasy: Wyjazd Pescara (PE), Przyjazd Florencja (FI) Km: 864
Nawierzchnia drogi: w całości asfaltowa

 

Z Mediolanu do Garfagnany grzbietami Apeninów

Dwu- lub trzydniowy weekend, który prowadzi z Doliny Padu przez Oltrepò Pavese i jego malownicze wzgórza na południe od Padu. Kontynuując, przekraczamy grzbiety Apeninów Liguryjskich do przełęczy Cisa, która działa jako dział wodny z Apeninami Toskańsko-Emiliańskimi, jednym z najpiękniejszych naturalnych środowisk na półwyspie. Wjeżdżając do Toskanii, odkrywamy Lunigiana i wspaniałą Garfagnana, aby dotrzeć do Lucca, najbardziej fascynującego miasta sztuki w Toskanii i punktu końcowego tej dwukołowej trasy. 548-kilometrowa trasa przeznaczona dla motocyklistów, którzy chcą dobrze się bawić, jeżdżąc na swoich dwukołowcach przez całą drogę, jednocześnie odkrywając piękno artystyczne i kulturowe oraz specjalności kulinarne i winiarskie obszarów, przez które przejeżdżają. Rozpoczyna się na obrzeżach Mediolanu.

Szczegóły trasy: Wyjazd: Binasco (MI) niedaleko zachodniej obwodnicy Mediolanu, Przyjazd: Lucca (LU) Toskania
Km: 548, Nawierzchnia drogi: w całości asfaltowa

 

 

Od Toskanii po najbardziej malownicze drogi Dolomitów

Wspaniała trasa rozpoczynająca się od zjazdu Firenze Ovest z A1, autostrady słońca. Idealny punkt startowy dla wszystkich motocyklistów w Toskanii. Z sugestywnego renesansowego miasta kierujesz się na północ, krętą drogą, która prowadzi przez przełęcze Futa i Raticosa. Za Apeninami przejeżdżamy przez równiny pozostałej części Emilii i Wenecji Euganejskiej, aż docieramy do pierwszych wzniesień Prealpi Venete. Po minięciu jeziora Santa Croce i miasta Belluno wkraczamy na jeden z najbardziej spektakularnych włoskich obszarów: Dolomity Belluno. Będziesz zachwycony otaczającym krajobrazjem: górami, Valle Agordina i Val di Zoldo, grupą dolomitów Croda da Lago, Col di Lana, a na szczycie wspaniałą i imponującą grupę Sella. Sella słynie wśród motocyklistów z zapierającej dech w piersiach trasy przez cztery najbardziej niezwykłe przełęcze w Dolomitach: Grupę Sella, Passo Sella, Gardena, Campolongo i Pordoi.

Szczegóły trasy: Wyjazd: zjazd z autostrady Firenze Ovest (FI), Przyjazd: zjazd z autostrady Firenze Ovest (FI)
Km:1471, Nawierzchnia drogi: w całości asfaltowa

 

 

Grzbiet Apeninów Liguryjskich i Toskańsko – Emiliańskich

Ta trasa biegnie wzdłuż grzbietu Apeninów Liguryjskich i Apeninów Toskańsko-Emiliańskich, łącząc się z grzbietem Apeninów Środkowych, tworząc fantastyczną trasę motocyklową, która omija autostrady i przecina spektakularne miejsca w tym naszym “bucie”. Przecinane regiony to: Liguria, Piemont, Lombardia, Emilia-Romania i Toskania. Przejeżdżane przełęcze to: Passo del Penice, Passo del Brallo, Passo del Giovà, Passo di Fregarolo, Passo della Forcella, Passo del Bocco, Passo della Cisa, Passo del Lagastrello, Passo della Scalucchia, Passo del Cerreto, Passo della Pradarena, Passo dell’Abetone, Passo di Monte Oppio, Passo della Futa oraz Passo della Raticosa. Wyruszamy na tę przygodę z Castel San Giovanni w prowincji Piacenza, gdzie znajduje się również zjazd z autostrady A21. Kierujemy się na południe, mijając przełęcze Penice, Brallo, Giovà, Fregarolo, Forcella i Bocco, aby następnie ominąć krętą granicę między Ligurią a Emilią. Wycieczka motocyklowa między pięcioma regionami wzdłuż zadziwiającego grzbietu Apeninów Liguryjskich i Apeninów Toskańsko-Emiliańskich.

Przecinane regiony to: Liguria, Piemont, Lombardia, Emilia-Romania i Toskania. Następnie przekraczamy przełęcz Cisa i spektakularną przełęcz Lagastrello, przełęcz Scalucchia, przełęcz Cerreto i przełęcz Pradarena, po czym wjeżdżamy do Toskanii fantastyczną drogą Abetone.
Przejechane kilometry: 650.

Elba: wycieczka motocyklowa po zachodnim wybrzeżu wyspy

Wycieczka motocyklowa po fantastycznym zachodnim wybrzeżu wyspy Elba drogą nad morzem z zapierającą dech w piersiach scenerią. Wycieczka motocyklowa po wyspie Elba rozpoczyna się na pięknym przylądku Sant’Andrea, charakteryzującym się niesamowitymi granitowymi klifami, które otaczają zatoczki z drobnym białym piaskiem, i kieruje się wokół Monte Capanne do Cavoli. Jadąc drogą SP25 zaraz za Zanca, trasa motocyklowa prowadzi przez La Guardia, Mortigliano, Chessi, starożytne Pomonte, Fetovaia, Seccheto, aby w końcu dotrzeć do pięknej plaży Cavoli.

Wyjazd: Sant’Andrea, Przyjazd: Cavoli
Km: 19.3, Maksymalna wysokość: 229 m.

 

Garfagnana i Lunigiana

Garfagnana i Lunigiana to dwie perły położone w północnej Toskanii, bogate w gęste lasy, rwące potoki, tysiącletnie fortece, starożytne kościoły parafialne i charakterystyczne średniowieczne wioski. Ten nieznany dla większości zakątek Toskanii kryje w sobie kręte drogi, które prowadzą do wspaniałych panoram rozciągających się na cały region, podczas gdy lasy dostarczają swoich owoców wykwintnej rustykalnej kuchni, w której grzyby są gwiazdą. Na tę 458-kilometrową wycieczkę motocyklową wybraliśmy Lukkę, jedno z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych toskańskich miast sztuki, które charakteryzuje się potężnymi, wciąż nienaruszonymi murami, które je otaczają i wyjątkową średniowieczną atmosferą, która otacza całe jego historyczne centrum.
Podróż zaprowadziła was do Orrido di Botri, toskańskiego kanionu w kształcie półksiężyca, który oferuje zapierające dech w piersiach krajobrazy, podczas gdy po drodze odwiedziliśmy najpierw Borgo a Mozzano, słynące z pobliskiego Ponte della Maddalena znanego jako Diabelski Most, następnie Bagni di Lucca, jeden z najbardziej znanych toskańskich kurortów uzdrowiskowych, a na koniec San Gemignano z malowniczym średniowiecznym centrum. Ci, którzy mają odwagę i trochę praktyki, mogą kontynuować jazdę poza Orrido di Botri do Passo Giovo w Foce, pokonując polną drogę, która wspina się po zakrętach wśród fantastycznych widoków. Następnie schodzimy z Orrido di Botri, aby odwiedzić Barga, która słusznie zasługuje na to, aby znaleźć się na liście najpiękniejszych włoskich wiosek.
W tym miejscu celem jest Park Orecchiella po apenińskiej stronie Garfagnany. Aby się tam dostać, przejedziemy przez Castelnuovo Garfagnana, piękną średniowieczną wioskę charakteryzującą się imponującą Rocca Ariostesca oraz spektakularną fortecą Montalfonso. Następnie wspinamy się do Sillico, gdzie z dziedzińca kościelnego możemy podziwiać wspaniałą panoramę sięgającą aż do morza, a następnie kontynuujemy podróż piękną drogą pełną zakrętów i zakrętów, która prowadzi nas do San Pellegrino in Alpe i jego imiennego sanktuarium. Wracamy w kierunku Castelnuovo di Garfagnana, odwiedzając po drodze Romano di Garfagnana, a następnie kierujemy się w stronę Isola Santa, starożytnej średniowiecznej wioski na brzegu sztucznego jeziora utworzonego przez Turrite Secca.

Jeden z najczęściej fotografowanych punktów tej wycieczki motocyklowej w Garfagnana i Lunigiana. Następnie jedziemy piękną drogą motocyklową do Passo della Formica, Careggine i Vagli. Zatrzymujemy się w Campocatino i Ermitażu San Viano, aby podziwiać jedno z najpiękniejszych miejsc w tym zakątku Toskanii.
Długość trasy: 471 km

 

Garfagnana motocyklem między Alpy Apuan i Apeniny Toskańskie

Wycieczka do Garfagnana, tego pięknego zakątka Toskanii zamkniętego między morzem Versilia, Alpami Apuańskimi i Apeninami, aby odkryć mnóstwo niesamowitych piękności ukrytych pośród ogromnych tajemniczych lasów. Seravezza w górnej Versilii to punkt startowy wycieczki motocyklowej, która opuszcza renesansową wioskę i kieruje się w stronę Pontestazzemese. Stąd skręć w lewo, mijając wioskę Alla Croce, Retignano, Levigliani, aby wejść do serca Parku Alp Apuańskich. Środowisko i droga, którą podróżujesz, są niezwykle piękne, zamknięte, ponieważ znajdują się między skałami i wąwozami przeplatanymi śródziemnomorskimi zaroślami. Wycieczka motocyklowa w Garfagnana kontynuuje przez Isola Santa, Torre, by w końcu dotrzeć do średniowiecznej wioski Castelnuovo w Garfagnana leżącej nad rzeką Serchio.

Wycieczka motocyklowa w Garfagnana między Alpami Apuańskimi a Apeninami zielonej wyspy Toskanii:
Wyjazd: Seravezza, Przyjazd: Castelnuovo w Garfagnana
Km: 36,9, Maksymalna wysokość: 1098 m.

Mototour po trzech gminach, wspaniała Val di Cecina

Toskania to region czekający na odkrycie, w którym łączą się wszystkie elementy pobudzające wyobraźnię i pragnienia podróżnika. Naszym celem jest obszar zwany “dei tre comuni”, czyli Montescudaio, Guardistallo i Casale Marittimo, gdzie droga przecinająca ten obszar jest również nazywana “Strada provinciale dei tre comuni”. Znajdujemy się w dolinie Cecina, a dokładnie w tak zwanej Pisan Maremma, charakteryzującej się przyjemnymi pagórkowatymi krajobrazami i rozległymi łąkami uprawnymi. Pierwszym miastem, do którego dotrzemy, jest Montescudaio, znajdujące się w prestiżowym rankingu najpiękniejszych wiosek we Włoszech. Wyjeżdżając z Livorno, należy przejechać przez całe wybrzeże Romito, wjechać do Quercianella na autostradę SS1 w kierunku Grosseto i opuścić ją, zjeżdżając na “Cecina centro” (należy pamiętać o wprowadzeniu niewielkiej opłaty za przejazd SS1 w Vada).

Jeśli masz więcej czasu z Quercianella, możesz jechać wzdłuż wybrzeża przez Castiglioncello, Rosignano Solvay i w Vada podążać drogą Aurelia, która skręca lekko w lewo do Cecina. W tym miejscu należy kierować się znakami do Montescudaio wzdłuż SP29, a na pierwszym rondzie, do którego dojedziemy na SP29, zawsze należy kierować się do Montescudaio, wjeżdżając na SP28. W tym momencie możemy udać się w kierunku Guardistallo, a następnie dotrzeć do Casale Marittimo, podążając za prostymi znakami wzdłuż drogi. Wioska Guardistallo, moim zdaniem, jeśli mamy mało czasu, nie jest warta zatrzymywania się, ale spacer po jej uliczkach może być interesujący. Właściwym celem podróży jest Casale Marittimo, kolejny klejnot Pisan Maremma. Po dotarciu do centralnego placu miasta, należy skręcić w prawo i natknąć się na bardzo wygodny parking dla jednośladów, znajdujący się w samym centrum miejscowości. Zdecydowanie warto zobaczyć, oprócz wspomnianego centralnego placu, charakterystyczną wieżę z zegarem, którą można znaleźć, podążając zboczem, na którym znajduje się wioska pro loco.

Wyjazd: Livorno, Przyjazd: Livorno, Łączny kilometraż: 123 km
Przejechane miejsca: Livorno, Cecina, Montescudaio, Guardistallo, Casale Marittimo
Interesujące miejsca: Montescudaio: Wieża miejska, kościół Santa Maria Assunta; Casale Marittimo: kościół Sant’Andrea
Drogi: SS1, Strada dei 3 comuni, SP14b

 

W Toskanii między Val di Chiana a Val d’Orcia

Cudowne dni motocyklowej wycieczki po wzgórzach Toskanii w poszukiwaniu najbardziej spektakularnych krajobrazów Val di Chiana i Val d’Orcia. Dwie doliny, które wydają się być stworzone specjalnie do podróży motocyklowych, jest tak wiele tras, którymi można podążać, jedna piękniejsza od drugiej. Proponowana przez nas wycieczka motocyklowa zaczyna się od Castiglion Fiorentino, starożytnej wioski pełnej zabytków o znacznej wartości artystycznej w sercu Val di Chiana, kierując się drogą SS327 w kierunku Pozzo Nuovo. Po kilku kilometrach drogi przez toskańskie krajobrazy najpierw dociera się do Foiano della Chiana, które góruje nad równiną ze szczytu wzgórza, a następnie do Bettole i Torrita di Siena. Torrita di Siena z pewnością zasługuje na dokładną wizytę. Wieś o wyglądzie warownego zamku oferuje labirynt wąskich uliczek, w których roi się od zabytków, baszt obronnych, romantycznych i starożytnych kościołów oraz wielu małych sklepów rzemieślniczych. Pozostawiając Torritę za sobą, wycieczka motocyklowa prowadzi dalej przez pagórkowaty teren charakteryzujący się klasycznymi rzędami cyprysów, które wyróżniają ten zakątek Toskanii, aż do charakterystycznej renesansowej Pienzy w Val d’Orcia .

Turystyka motocyklowa w Toskanii między Val di Chiana i Val d’Orcia:
Wyjazd: Castiglion Fiorentino, Przyjazd: San Quirico d’Orcia
Km: 52,1, Maksymalna wysokość: 523 m.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.