Wyjazd do Sewilli, kiedy pojechać i jak?

Najgorętsze miasto w Europie – Sewilla

Sewilla to czwarte co do wielkości miasto w Hiszpanii i najgorętsze miasto w Europie, dosłownie. Średnia roczna temperatura wynosi 19,2 ° C, a latem temperatura regularnie wzrasta powyżej 40 ° C,  zatem najlepszy czas na zwiedzanie to okres od października do maja, temperatura w tych miesiącach jest łagodna a ruch turystyczny mniejszy. BP Gryf oferuje wyjazdy indywidualne i grupowe. Wyjazd do Sewilli może być na przedłużony weekend lub dłuższy w połączeniu z innym miastem. Zajmujemy się organizacją i logistyką przelotów, przejazdów, pełne pakiety. [ problem z covidem niebawem skończy się! ]. Wyjazd należy zaplanować z wyprzedzeniem, zapraszamy do kontaktów. Sewilla to miasto położone w Andaluzji przesiąknięte historią, a jej zabytki odzwierciedlają przechodzenie przez miasto różnych kultur na przestrzeni setek lat. Odkryj najważniejsze miejsca w Sewilli, aby jak najlepiej wykorzystać swoją podróż, warto zlecić wyjazd profesjonalnej obsłudze, [po polsku Sewilla, a po hiszpańsku czytamy jako sebija].

Top 10 najbardziej odwiedzanych miejsc w Sewilli.

Kultura, historia i tapas. Najlepszym sposobem na odkrycie tego niesamowitego kraju jest połączenie tego wszystkiego w fantastyczną podróż. Poszukaj prawdziwego uczucia Andaluzji podczas wspaniałej wycieczki, wyjazdu krótszego lub dłuższego. Poznasz sztukę płytek w Sewilli i posłuchasz najpiękniejszych rytmów flamenco ulicami miasta. Przygotuj swój aparat, aby uchwycić piękny styl Mudejar, który zdobi Sewillę, (też Kordobę i Granadę na trochę dłuższy wyjazd). Będziesz podziwiał muzykalność, która wypełnia powietrze, może zatańczysz też trochę flamenco!

Jeden z najstarszych pałaców  Alcazar.

Alcázar to obronny pałac położony w samym sercu stolicy Sewilli wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, który wraz z pobliską katedrą stanowi jeden z zabytków Sewilli. Jedną z głównych atrakcji Alcázar jest to, że w jego obiektach nadal zachowały się pozostałości z różnych okresów historycznych, dzięki czemu można zobaczyć ślady sztuki islamskiej i pozostałości stylu mudejar i gotyckiego , a także elementy renesansowe, manierystyczne i barokowe. Ogrody Alcázar , niczym świeżo po historii, są pełne fontann, drzew pomarańczowych i palm  tworzą bujną oazę spokoju i świeżości, idealną do wypoczynku i ucieczki od zgiełku miasta. Wstęp osoba dorosła 10,50 euro, ulgowy 3 euro, poniżej 16 lat za darmo.

Infornacje, uwagi,propozycje
Na weekend do Sewilli, zaprasza BP Gryf

Zielone płuco Sevilli – Park Marii Luizy

Wspaniała oaza zieleni, 34-hektarowy Park Maríi Luisy to idealne miejsce na ucieczkę od zgiełku i upału miasta, z kaczymi stawami, ogrodami krajobrazowymi i ścieżkami w cieniu drzew. Wśród bujnych ogrodów park zawiera kilka godnych uwagi zabytkow. Najważniejszym z nich jest Plaza de España , najbardziej ekstrawagancki z projektów budowlanych ukończonych na Expo 1929. Ogromna budowla z cegieł i płytek, z fontannami, mini kanałami i serią krzykliwych obrazków kaflowych przedstawiających historyczne sceny z każdej hiszpańskiej prowincji. Możesz wynająć łodzie wiosłowe, aby pływać po kanałach placu za 6 € (przez 35 minut). Park jest doskonałym miejscem dla dzieci, aby odpocząć, a rodziny związać się podczas przejażdżki rowerem – czteroosobowe gokardy można wypożyczyć za 14 euro za pół godziny. Wstęp bezpłatny.

Wyjazdy
Park Marii Luizy, Wyjazdy z BP GRYF

Najbardziej charakterystyczny zabytek – Giralda

Giralda została zbudowana w okresie muzułmańskim z inspiracji meczetu Koutoubia w Marrakeszu. Aby dostać się do górnej części, utworzono trasę, która nie jest uciążliwa dla odwiedzających. Wieża ma 35 podjazdów, które zostały zainstalowane tak, aby sułtan mógł wjeżdżać tam konno. Znajdujące się na szczycie miasto rozciąga się u stóp odwiedzających, aby mogli podziwiać je z lotu ptaka , podziwiając jego zabytki i alejki.

Wyjazdy, uwagi, przewodniki
Giralda, Sevilla, Wyjazdy z BP GRYF

Najstarsza gotycka katedra na świecie

Spacer po katedrze to źródło, które pobudza zmysły, ze względu na imponujące rozmiary. Świątynia posiada bardzo bogate i zróżnicowane dziedzictwo artystyczne, a w jej murach można zobaczyć arcydzieła z historii malarstwa. Jednym z najbardziej niezwykłych punktów w katedrze jest ołtarz główny, ponieważ jest to największy z istniejących w chrześcijaństwie. To dzieło sztuki wykonane z drewna polichromowanego ma powierzchnię 400 metrów kwadratowych, na których znajduje się ponad 200 postaci różnych świętych.

Grobowiec Krzysztofa Kolumba, ten wspaniały pomnik jest jednym z punktów, w których skupiają się oczy zwiedzających. Grobowiec jest wsparty przez cztery alegoryczne figury przedstawiające cztery królestwa, które Hiszpania miała w tym czasie. Spacer w chmurach  po dachu Katedry można dojść dosłownie. Zwiedzanie dachów oferuje wyjątkowy widok na panoramę miasta z bardzo szczególnego punktu widzenia. Patio de los Naranjos, będące bezpośrednim dziedzictwem dawnej przeszłości meczetu, to oaza spokoju pełna światła i koloru, idealna do wypoczynku w cieniu drzew podczas obserwacji świątyni z zewnątrz. Wstęp osoba dorosła 9 euro, ulgowy 4 euro, poniżej 14 roku życia za darmo.

Wyjazdy, uwagi
Katedra, Sevilla, Wyjazdy z BP GRYF

Złota wieża w Sevilli

Wieża o wysokości 36 metrów została zbudowana w celu ochrony wejścia do portu przed statkami wroga, dlatego początkowo była połączona z Wieżą Twierdzy mocnym łańcuchem przecinającym rzekę. Obecnie w wieży mieści się muzeum, które opowiada o morskiej historii Sewilli, ukazując znaczenie jej rzeki dla rozwoju miasta. Ekspozycje podzielone są na dwie kondygnacje, które pozwalają zwiedzającym zapoznać się z historią wieży i portu, a także odkryć stare narzędzia nawigacyjne, modele i dokumenty historyczne. Bez wątpienia najciekawszą częścią wieży jest górny taras, z którego rozciąga się wspaniały panoramiczny widok na rzekę i dużą część miasta. Wstęp bilet normalny 3 €, ulgowy 1,5 € bezpłatnie (poniżej 6 lat)

Korida w Hiszpani – arena walk byków Maestranza

Arena walk byków Real Maestranza de Caballería w Sewilli to najstarsza arena walki byków w Hiszpanii. Tutaj odbywają się walki byków podczas jarmarku kwietniowego, jednego z najsłynniejszych obchodów walk byków na świecie. Arena uznawana jest za jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta. Walki byków odbywają się jeszcze w kilku miastach Hiszpanii w części są zakazane. i należy do najczęściej odwiedzanych zabytków miasta. Budowę placu, pierwotnie drewnianego, rozpoczęto w 1761 r. Od tego czasu poddano go licznym reformom, które uczyniły go częścią historii nie tylko walk byków, ale także miasta. To imponujący, pełen emocji pomnik, w którym miały miejsce jedne z najważniejszych momentów w historii walk byków .

Wyjazdy, przewodniki, uwagi
Arena Walk Byków Maestranza, Wyjazdy z BP GRYF

Weź udział w hiszpańskiej walce byków w Sewilli, zobacz Korridę

Jedną z najważniejszych atrakcji podróży do Hiszpanii jest udział w walce byków. W rzeczywistości Sewilla jest jednym z lepszych miast, aby to zrobić, ze względu na długą tradycję walk byków i piękno areny byków. Jeśli planujesz wyjazd, upewnij się, że kupisz bilety z dużym wyprzedzeniem. La Maestranza (arena walk byków w Sewilli) organizuje walki byków od marca lub kwietnia do października. Najważniejsze walki byków z najbardziej znanymi torerosami odbywają się podczas Feria de Abril. To święto zależy od dat Semana Santa, które zmieniają się z roku na rok, ale zwykle dzieje się to w kwietniu. Feria de Abril jest najważniejszym wydarzeniem w odniesieniu do byków w Sewilli. Najlepsi matadores przyjeżdżają do miasta, aby zapewnić to, co wielu uważa za ekscytujące przedstawienie. Zwiedzanie wstęp osoba dorosła 8 euro, ulowy 5 euro, dzieci do lat 11: 3 euro.

Narodowy pomnik historii – Most Triana

Most został zainaugurowany w 1852 roku i jest obecnie najstarszym żelaznym mostem w Hiszpanii, a także jednym z symboli miasta i jedną z jego najwybitniejszych atrakcji .Stanowi przyjemne otoczenie do spacerów, podziwiając widoki na dwa brzegi Gwadalkiwiru , zarówno w biały dzień, jak i w nocy.

Wyjazdy, przewodniki
Most Triana, Wyjazdy z BP GRYF

Wyjątkowa dzielnica w Sewilli- Santa Cruz

Dzielnica Santa Cruz to dawna żydowska dzielnica Sewilli. W tej starej dzielnicy znajdują się ważne zabytki , takie jak Pałac Alcazar i wieża Giralda w katedrze. Okolica to labirynt wąskich uliczek i zaułków, po których można spacerować lub cieszyć się jedną z wielu restauracji lub atrakcyjnych skwerów. Obecnie ta dzielnica, z wieloma białymi domami, jest turystycznym centrum Sewilli .

Wyjazdy, uwagi, przewodniki
Santa Cruz, Sevilla, Wyjazdy z BP GRYF

Ukryty klejnot miasta – Pałac hrabiny Lebrija

Parter domu jest rozłożony wokół patio i ma nieocenione elementy, wśród których znajdują się amfory , rzeźby, obrazy , eleganckie meble, efektowne mozaiki , piękne rzymskie dzieła, kafelki uratowane ze zniszczonych klasztorów i pałaców , zbiory wachlarzy i porcelany, cenne dzieła malarskie i liczne przedmioty codziennego użytku z tamtych czasów. Niektóre pokoje na drugim piętrze są praktycznie nienaruszone, jakby czas nie minął. W tym obszarze można odwiedzić kaplicę, bibliotekę, sypialnię i jadalnię, gdzie nadal można zobaczyć zastawiony stół, tak jakby rodzina miała pojawić się w dowolnym momencie, aby usiąść do jedzenia. Górne piętro pałacu można zwiedzać tylko po dołączeniu do wycieczki z przewodnikiem,  która odbywa się co godzinę. Wstęp 9 euro.

wYJAZDY, PRZEWODNIKI, UWAGI
Pałac Hrabiny, Sevilla, Wyjazdy z BP GRYF

Najczęściej odwiedzany zabytek w Sewilli – Pałac Duenas

Pałac, który sam w sobie jest dziełem sztuki, ma ważną wartość historyczną , architektoniczną i artystyczną i obejmuje obszerną i różnorodną kolekcję, w której można zobaczyć meble , elementy ceramiczne , zabytkowe przedmioty, liczne obrazy i niezliczone wspomnienia członków rodziny , których można zobaczyć, gdy przechodzisz przez różne pokoje. Bez wątpienia główną atrakcją pałacu są bujne dziedzińce i ogrody złożone z gęstej roślinności obejmującej ponad siedem tysięcy roślin, wśród których są pomarańcze, cytryny i palmy. Palacio de las Dueñas to jedno z tych miejsc, które sprawiają, że tracisz poczucie czasu i daje odwiedzającym poczucie absolutnego spokoju.

Wyjazdym uwagi, przewodniki
Pałac Dunas, Wyjazdy z BP GRYF

Najciekawsze muzea w Sewilli

Muzeum Tańca Flamenco-Główne piętro muzeum to interaktywna przestrzeń, w której przeszłość i teraźniejszość sztuki flamenco są przemierzane poprzez projekcje opowiadające historię różnych artystów na przestrzeni dwóch stuleci. Drugie piętro muzeum poświęcone jest wystawom czasowym,  szczególnie poświęconym fotografii, malarstwu i rzeźbie , choć odbywają się tam również liczne wydarzenia kulturalne. Najbardziej wyjątkową częścią muzeum jest piwnica, utworzona przez typowe andaluzyjskie patio, na którym oferowane są pokazy tańca flamenco . Obszar ten pozwala odwiedzającym cieszyć się tańcem i śpiewem praktycznie w pierwszej osobie, ponieważ jest to bardzo mała przestrzeń, która pozwala z bliska poczuć każdą nutę i każdy ruch .

Wyjazdy, uwagi, przwodniki
Muzeum Flamenco, Wyjazdy z BP GRYF

Muzeum Archologiczne– to interesująca opcja dla miłośników historii i archeologii, którzy chcą zanurzyć się w głębi przeszłości Sewilli, aby poznać jej dzisiejsze wpływy. Muzeum Sztuk Pięknych w Sewilli jest drugą najważniejszą galerią sztuki w Hiszpanii po Muzeum Prado w Madrycie , dlatego warto wybrać się na wycieczkę do miasta, aby je odwiedzić. Bezpłatny dla obywateli UE

Wyjazdy, uwagi, przewodniki
Muzeum Archeologiczne, Wyjazdy z BP GRYF

Muzeum sztuk popularnych i tradycji, znajduje się w parku María Luisa, jednym z najważniejszych miejsc, których nie można przegapić na trasie podróży. To fajne muzeum do odwiedzenia i nie zajmie Ci to zbyt dużo czasu. Wstęp bezpłatny dla obywateli UE.

Wyjazdy, Uwagi, przewodniki
Muzeum Sztyki, Wyjazdy z BP GRYF

Gastronomia w Sewilli

 Nie ma lepszego sposobu na zanurzenie się w kulturze i historii Sewilli niż odkrycie jej smaków, kolorów i zapachów dzięki niezliczonym typowym potrawom . Typowa kuchnia sewilska wykorzystuje oliwę z oliwek jako doskonałą bazę do większości dań. W mieście powszechny jest zwyczaj jedzenia Tapas, jak w całej Hiszpanii to małe porcje, które są zwykle spożywane z napojem (wina lub lekkie piwo), dają możliwość spróbowania różnych potraw bez zbytniego napełniania. Poniżej niektóre z typowych potraw, których można spróbować w mieście.

Wycieczki, organizator.
Do Sewilli wyjazdy z dobra kuchnią.

Typowe dania dla miasta i regionu

 • Pringá : to proste i jedno z typowych dań tapas. Przygotowanie go jest tak proste, jak rozdrobnienie resztek mięsa i rozprowadzenie go na małym, puszystym chlebie.
 • Gazpacho: to jedna z najbardziej typowych potraw Andaluzji, zwłaszcza podczas gorących letnich miesięcy. Jest to zimna zupa przygotowana z pomidorów, papryki i ogórka.
 • Smażona ryba: prosta w przygotowaniu i bardzo wdzięczna, ta potrawa zwykle wykorzystuje małe ryby, które są panierowane w mące i smażone na oliwie z oliwek. Często podaje się je w papierowych rożkach.
 • Espinacas con garbanzos: tak proste, jak się wydaje, jego przygotowanie składa się po prostu z mieszanki ugotowanego szpinaku i ciecierzycy smażonych z mieszanką przypraw.
 • Papas aliñás: Jedne z najbardziej typowych tapas w Sewilli to aliñás ziemniaczane, gotowane ziemniaki podawane na zimno z oliwą z oliwek, octem, szczypiorkiem i natką pietruszki.
 • Jajka a la flamenca : Jak się wydaje, to bardzo typowe danie składa się z jajka sadzonego podawanego z warzywami i sosem.
 • Ogon wołowy: jest zwykle przygotowywany w panierce w mące i smażony, w towarzystwie cebuli, pory i marchewki.

  Organizator, wycieczki.
  Wyjazdy do Sewilli.

Najlepsze miejsca do jedzenia:

W Sewilli nie będziesz miał problemów z dobrym jedzeniem praktycznie w każdym zakątku miasta, wszędzie znajdziesz bary z tapas,  na lunch Menú del día i kompletne menu na kolacje. Jednym z najbardziej polecanych miejsc do jedzenia jest okolica Santa Cruz, jedna z najbardziej turystycznych części miasta, oferuje doskonały stosunek jakości do ceny i ma bardzo zróżnicowaną ofertę. Okolica Mostu Triana to kolejne z najpopularniejszych miejsc spotkań zarówno mieszkańców, jak i turystów, gdzie można skosztować najsmaczniejszych tapas i pełnych posiłków.

Andaluzja to region rolniczy znany również z hodowli wołowiny.

Organizator wyjazdów.
Wyjazdy do Sewilli. BP Gryf.

Steki wołowe powinny być suszone do doskonałości. Dojrzewanie na sucho można przeprowadzić tylko w przypadku wyższej jakości mięsa o dużej, równomiernie rozłożonej zawartości tłuszczu. Z tego powodu dojrzewająca na sucho wołowina rzadko jest dostępna poza ekskluzywnymi restauracjami i ekskluzywnymi sklepami mięsnymi. Kluczowym efektem dojrzewania na sucho jest koncentracja i nasycenie naturalnego smaku oraz zmiękczenie tekstury mięsa. W Sewilli proces przygotowania dania zmienia wołowinę na dwa sposoby. Wilgoć jest odparowywana z mięśnia. Powstały proces powoduje większą koncentrację smaku wołowiny. Po drugie, naturalne enzymy wołowiny rozkładają tkankę łączną w mięśniach, co prowadzi do delikatniejszej wołowiny. Po zakończeniu procesu dojrzewania w szafce na mięso z kontrolowaną temperaturą i wilgotnością wołowina jest pieczona płomieniem w piekarniku o bardzo wysokiej temperaturze. Należy wybrać odpowiednią restaurację, mamy w ofercie BP Gryf.

Miasto kwitnącej pomarańczy. Podaje się, że w Sewilli rośnie aż 14 000 drzewek pomarańczowych. Jest to jednak specjalna odmiana gorzkich pomarańczy (Citrus aurantium), które nie są smaczne bez obróbki termicznej. Nadają się jednak na przetwory i dżemy. Owoce bardzo często leżą na ulicy, późnej są sprzątane przez służby porządkowe. Znane jest tam również  wino pomarańczowe, słodkie oraz mocne. Będąc w Sevilli należy odwiedzić znaną tawernę specjalizującą się w tym trunku.

Sewilla jest rajem dla łowców okazji, gdzie na jej chaotycznych ulicach widzimy zadaszone targowiska. Można tam znaleźć każdy możliwy rodzaj smakołyków. Niezależnie od tego, czy szukasz najlepszej jakości mięsa i ryb, antyków, dzieł sztuki i rękodzieła, czy po prostu szukasz czegoś wyjątkowego, to są miejsca, do których warto się udać, gdy jesteś w stolicy Andaluzji. W Sewilli można znaleźć jedne z najstarszych pchlich targów na całym świecie . W weekendy miasto tętni życiem, a oferta targów ulicznych jest bogata.

Organizator wyjazdów BP Gryf.
Bazary w Sewilli, to historia marketów

Czwartkowy poranny pchli targ przy Calle Feria to skarbnica ciekawych towarów, “El Jueves Market” calle Feria. W każdy czwartek centralna arteria Feria Barrio (zwana Calle Feria) ożywa dzięki największemu i najbardziej kolorowemu pchlim targowi w Sewilli. Ten raj dla zbieraczy – którego stragany są obsługiwane przez charakterystycznie głośnych i zuchwałych andaluzyjskich sprzedawców – był podstawą miejskiego życia od tak dawna, jak wielu mieszkańców pamięta. To jest doskonałe miejsce na spędzenie czwartkowego poranka ( Jueves w języku hiszpańskim, stąd nazwa rynku), nawet jeśli nic nie kupisz. Każda próba opisania oferty Jueves nie powiedzie się, ale daje pewien pomysł: można kupić antyki, sukienki flamenco, książki, ozdoby, obrazy, zabawki, rzeźby, rośliny, maszyny do szycia, stare fotele fryzjerskie, klatki dla ptaków….

Jakby ekstrawagancja tej ulicy w czwartek rano nie była wystarczająca, mniej więcej w połowie jej długości znajduje się najstarszy targ Sewilli, Mercado de Feria. Usytuowana tuż obok pięknego XIII-wiecznego kościoła, Feria oferuje klientom szeroki wybór świeżych owoców, warzyw, mięsa i kwiatów, a także wspaniały bar tapas La Cantina. Serwowane tutaj rybne tapas należą do najświeższych i najsmaczniejszych w stolicy Andaluzji i najlepiej smakują z ostrym, chłodnym piwem po porannych targach.

Organizator wyjazdów BP Gryf
w trakcie pobytu tam trzeba być.

Warto odwiedzić targi staroci w Sewilli:

Mercadillo de Arte del Paseo de la O: Ten targ uliczny znajduje się w Trianie, po drugiej stronie rzeki . Znajdziesz tu wielu rzemieślników sprzedających swoje produkty, takie jak biżuteria, obrazy, zabawki z drewna lub tkaniny … wszystkiego po trochu, sobotnie i niedzielne poranki.

Mercadillo de arte de La Plaza del Museo: To najbardziej „artystyczne” miasto . Prawdziwi malarze przyjeżdżają tu w każdą niedzielę rano, aby sprzedawać swoje obrazy. Znajdziesz olej, akryl, akwarelę oraz inne formy i rozmiary sztuki. Mieszkańcy Sewilli chodzą na ten targ i kupują obrazy. Nie jest specjalnie tanio, ale ciekawe i dobre miejsce na zakup pięknej pamiątki, można się targować.

Mercadillo del Jueves de la Calle Feria, Plaza del Cabildo: rynek filatelistyki i numizmatyki. Jeden z ulubionych, w środku centrum miasta (Plac Cabildo znajduje się od strony Katedry) i jeden z najpiękniejszych pchlich targów, jakie kiedykolwiek widziałeś. Specjalizuje się w monetach i znaczkach można również zobaczyć stare plakaty z walk byków, drobne ozdoby, a nawet klasyczną biżuterię. Warto zajrzeć w niedzielne poranki.

Jarmark Bożonarodzeniowy, Avenida de la Constitución, (w okresie Bożego Narodzenia), jest wyjątkowy. Do Sewilli turyści lubią przyjeżdżać i przyglądać się różnym kształtom, rozmiarom i materiałom szopek.

Kiedy pojechać do Sewilli?

Organizator wyjazdów BP Gryf
Specjalne wydarzenia, Fiesty, zaprasza BP Gryf

Naturalnie każda pora dla tego miasta jest odpowiednia przez cały rok. Z uwagi na wysokie temperatury odradzamy porę letnią, ale polecamy wyjazdy od października do maja. Dla Sewilli tzw. okres zimowy, tam zawsze jest ciepło! ma niższe ceny za hotele, przeloty z wyłączeniem specjalnych wydarzeń, których w Sewilli nie brakuje.

 • 14 lutego 2021 r. XXXVII Maraton w Sewilli
 • 28 marca – 4 kwiecień 2021 Semana Santa (Wielki Tydzień), niewiele jest bardziej wyszukanych manifestacji katolickiego Wielkiego Tygodnia niż w Sewilli, gdzie zakapturzeni nazarenos (pokutnicy) niosą ogromne platformy po ulicach w upiornym pochodzie.
 • sobota, 17 kwietnia – sobota, 24 kwietnia 2021 r. Każdego roku na początku wiosny, dwa tygodnie po Semana Santa (Wielkanoc, Wielki Tydzień), La Feria de Abril – powitanie wiosny w Andaluzji. To jedno z największych świąt w Andaluzji, które najhuczniej obchodzone jest oczywiście w stolicy tego regionu Sewilli. To miejski radosny festiwal, który zmienia miasto na cały tydzień w miejsce pełne szczęścia. Do miasta napływają tysiące ludzi, mieszkańców i turystów.
 • lato 2021 Festiwal „Noce w ogrodach prawdziwego Alcázar” odbywa się każdego lata od 2000 roku w wyjątkowej scenerii Sewilli. W programie koncerty plenerowe. To wydarzenie stało się jednym z najbardziej atrakcyjnych letnich programów kulturalnych w Sewilli, z recitalami, koncertami i orkiestrami z Hiszpanii i zagranicy. W 2020 roku (pomimo problemów z covidem) łączną frekwencją 16 988 widzów.
 • 12 – 16 września 2021 r. 80-ty Światowy Kongres Nauk Farmaceutycznych
 • listopad 2021 Europejski Festiwal Filmowy w Sewilli
 • październik 2021 Festiwal gitarowy

Uzupełnienia wkrótce

Sewilla i TOP mecz piłkarski

Sevilla Fútbol Club to czołowy hiszpański klub piłkarski, grający w Primera División. Dla fanów piłki nożnej jest doskonale znany i lubiany, grali tam też polacy, ostatnio Krychowiak. Osiągnięć ma dużo w Hiszpanii i rozgrywkach europejskich. Sewilla gościła w 2015 roku, w Polsce wygrała na Stadionie Narodowym w Warszawie 3-2 z Dnipro, Finał Ligi Europy UEFA. BP Gryf organizuje wyjazdy na mecze piłkarskie do Hiszpanii, pakiety z biletem na mecze. Wyjazd do Sewilli można połączyć z TOP meczem piłkarskim w tym; z Real Madryt niedziela 06 grudnia 2020 – 17:00, z FC Barcelona niedziela 28 lutego 2021 – 17:00.

Wycieczki do Sewilli.
Organizator wyjazdów na mecze, BP Gryf.

Można więcej, ile masz czasu? powrócisz tam po pierwszej wizycie!
Przekroczysz granicę między kulturami katolickimi, judaistycznymi i muzułmańskimi w Kordobie, wrócisz do czasów rzymskich w Rondzie i obejrzyj jeden z najbardziej niesamowitych zabytków z początku czasów w Granadzie. Alhambra sama w sobie jest cudem i będzie jedną z wielu atrakcji dłuższej wycieczki. Czy jesteś gotowy, aby poznać Hiszpanię? Podczas takiej wycieczki odkryjesz sekrety najważniejszych zabytków Andaluzji, takich jak Alhambra w Granadzie, Reales Alcazares w Sewilli i meczet-katedra w Kordobie. Bądź częścią tego niesamowitego regionu – Andaluzja!

OLEOTURYZM. Przeżyj doświadczenie wielowiekowej tradycji

Historia oliwy z oliwek Hacienda Guzmán sięga ponad pięć wieków, kiedy to Hernando Colón, syn Krzysztofa Kolumba, eksportował oliwę produkowaną w Hacjendzie do obu Ameryk.

Między XVI a XIX wiekiem każda z trzech wież hacjendy mieściła młyn, co czyniło ją jedną z największych fabryk oliwy z oliwek na świecie. Dziś Hacienda Guzmán z młynem i mahoniową belką o długości 15 metrów, pochodzącą z XVII wieku, oferuje wierne odtworzenie tradycyjnego procesu i jest odzwierciedleniem rzeczywistości obecnego sektora oliwnego z innowacyjnymi urządzeniami, które pozwalają na produkcję najbardziej wyselekcjonowanej oliwy z oliwek. Hacienda Guzmán otwiera drzwi do wiodącego ośrodka oleoturystyki. Odwiedź jego obiekty, a docenisz niezwykłe bogactwo i złożoność świata oliwy z oliwek w wyjątkowym otoczeniu, gaj o powierzchni 340 hektarów.
BP Gryf oferuje wizytę w Haciendzie, 15 minut od Sewilli, specjalne programy dla grup, degustacje, lunch lub kolacja, konie, bryczki programy motywacyjne.

 

Zobacz więcej naszych informacji o miastach Hiszpanii i oferty.

Madryt, atrakcje turystyczne, kulturalne, sportowe, Real Madryt, zwiedzanie [ artykuł ]

Barcelona, atrakcje turystyczne, kulturalne, zwiedzanie [ artykuł ]

FC Barcelona, wyjazdy na mecze piłkarskie [ artykuł -1 ] [ artykuł -2[artykuł-3]

Wyjazd do Sewilli, kiedy pojechać i jak? [ artykuł ]

Co zwiedzić w Hiszpanii podczas wyjazdu we dwoje – 3 romantyczne inspiracje [artykuł]

 

2 komentarze do “Wyjazd do Sewilli, kiedy pojechać i jak?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.