Wyjazd we dwoje – gdzie spędzić Walentynki?

Walentynki to bardzo stara tradycja, uważana za wywodzącą się z rzymskiego festiwalu. Rzymianie mieli festiwal o nazwie Lupercalia w połowie lutego – oficjalnie początek ich wiosny. Później kościół chciał przekształcić ten festiwal w chrześcijańską uroczystość i postanowił wykorzystać go, aby pamiętać o św. Walentym. Stopniowo ludzie zaczęli używać imienia Świętego Walentego, aby wyrazić swoje uczucia tym, których kochali.

Kim był St. Valentine? Ten dzień ma swoją nazwę od słynnego świętego, ale jest kilka historii o tym, kim on był. Popularna wiara w Świętego Walentego jest taka, że był on księdzem z Rzymu w III wieku naszej ery. Cesarz Klaudiusz II zakazał małżeństwa, ponieważ uważał żonatych mężczyzn za złych żołnierzy. Valentine czuł, że to niesprawiedliwe, więc złamał zasady i w tajemnicy zaaranżował małżeństwa. Kiedy Klaudiusz się dowiedział, Valentine został wtrącony do więzienia i skazany na śmierć. Tam zakochał się w córce strażnika, a kiedy zabrano go 14 lutego, wysłał jej list miłosny podpisany „od twojej Walentynek”.

wyjazd na Walentynki

Święto zakochanych zbliża się wielkimi krokami, więc najwyższy czas pomyśleć o tym jak zorganizować wyjątkowy czas, by jeszcze bardziej wzmocnić uczucie łączące dwoje, trafionych strzałą Amora ludzi. Pytanie gdzie pojechać na Walentynki, by mieć co wspominać przez kolejne lata, spędza jednak sen z powiek wielu parom. Romantyczny wyjazd sam na sam z ukochaną osobą do najpiękniejszych europejskich miast wydaje się być opcją idealną. Nie wiesz na co konkretnie się zdecydować? Poznaj nasze pomysły na ekscytujące wycieczki na weekend dla zakochanych!

Dwoje ludzi – jedna miłość, nic więcej nie potrzeba!

Jeżeli połączyła was wspólna pasja, jaką jest kultura i sztuka, to najlepszym sposobem na pogłębianie relacji między Wami będzie wycieczka turystyczna dla dwojga / 2 osoby bez rodziny i przyjaciół i obcych doradców, do wybranego miasta np. Wiednia. Majestatyczna stolica Austrii tętni życiem przez cały rok, a jej niepowtarzalny urok potrafi zachwycić największych malkontentów. Na dobry początek proponujemy powolny spacer przez historyczne centrum miasta i wspólny koncert muzyki klasycznej w gotyckiej Katedrze św. Szczepana. Kolekcje dzieł takich mistrzów jak: Picasso, Rubens czy Rembrandt ujrzycie na własne oczy w galerii Albertina. Gwarantujemy, że o przepięknej architekturze Hofburgu czy letniej rezydencji Habsburgów rozmawiać będziecie całymi godzinami. Nie może Was również zabraknąć w Operze Narodowej. W końcu Wiedeń to przede wszystkim miasto muzyki!

Wycieczka do Wiednia – sprawdź szczegóły

Wycieczki dla spragnionych różnorodności

Całodzienne zwiedzanie muzeów i podziwianie zabytkowych eksponatów z pewnością nie jest dla każdego. Dlatego też dla par, które w Walentynki pragną doświadczyć czegoś nieco innego, przygotowaliśmy ofertę specjalną. Wycieczka do Londynu samolotem to okazja, by oprócz żelaznych pozycji turystycznych, takich jak: Big Ben, opactwo Westminster czy British Museum, przyjrzeć się z bliska także bogatej kolekcji dinozaurów w Muzeum Historii Naturalnej lub złapać za rękę Marilyn Monroe w Muzeum Figur Woskowych. Kosmopolityczny Londyn kusi nie tylko atrakcjami turystycznymi, ale również smakiem kuchni ze wszystkich zakątków świata i niezliczoną ilością sklepów, w których znajdziecie rzeczy, o jakich Wam się nawet nie śniło. Po dniu pełnym wrażeń możecie wyciszyć się, spacerując wtuleni w siebie po Hyde Park, które nawet zimową porą wygląda bajecznie.

Wycieczka do Londynu – sprawdź szczegóły

Wycieczka na weekend – kierunek Paryż

Cudowne chwile na szczycie Wieży Eiflla to pierwszorzędny cel wycieczek do stolicy Francji. Trudno się dziwić, bo widok z paryskiej wieży zapiera dech w piersiach. Jeśli dodamy do tego urokliwe knajpki, hotele z duszą, malownicze kręte uliczki, których atmosfera rozgrzewa zmarznięte ciała, to rodzi nam się obraz miasta wprost stworzonego dla zakochanych. Zwieńczeniem udanego dnia może być romantyczny spacer nad brzegiem Sekwany oraz wykwintna kolacja w eleganckiej restauracji. Wspólny wyjazd do miasta zakochanych nie powinien jednak ograniczać się jedynie do podsycania płonącego w Was ognia. Warto również trochę pozwiedzać, bo druga taka okazja może się już nie trafić. Łuk Triumfalny, Luwr i Wersal to tylko niektóre obowiązkowe pozycje do zobaczenia podczas romantycznej wycieczki do Paryża.

Wycieczka do Paryża – sprawdź szczegóły

weekend w Paryżu wycieczka

Cytaty walentynkowe:

„Eskimosi mieli pięćdziesiąt dwa imiona dla śniegu, ponieważ było to dla nich ważne: powinno być ich tyle dla miłości.”- Margaret Atwood

„Wątpię, czy gwiazdy są ogniem, Wątpię, aby słońce się poruszało. Wątpię w prawdę, by być kłamcą, ale nigdy nie wątpcie, że kocham.”- William Szekspir

„W życiu jest tylko jedno szczęście: kochać i być kochanym”. – George Sand

„Wiesz, że jesteś zakochany, kiedy nie możesz zasnąć, ponieważ rzeczywistość jest wreszcie lepsza niż marzenia” – dr Seuss

„Ten ogień, który nazywamy Kochaniem, jest zbyt silny dla ludzkich umysłów. Ale w sam raz dla ludzkich dusz ”- Aberjhani

„Kochanie to nie tylko patrzenie na siebie, to patrzenie w tym samym kierunku.” – Antoine de Saint-Exupéry

Podczas gdy Walentynki są obchodzone w większości krajów, różne kultury rozwinęły własne tradycje tego festiwalu. W niektórych częściach świata Walentynki są raczej dniem wyrażania miłości między członkami rodziny i przyjaciółmi niż romantycznymi parami. Niektóre tradycje obejmują pozostawienie psikusów i prezentów dla dzieci, a inne zawierają akty uznania między przyjaciółmi.

Walentynki są najczęściej kojarzone z romantyczną miłością, a miliony kart walentynkowych wymieniane są każdego roku. Prezenty z kwiatami lub pojedyncza czerwona róża są wysyłane z romantycznymi wiadomościami do bliskich i par spędzają razem wyjątkowy czas.

Wiele par wybiera Walentynki z kolacją, piknikiem lub specjalnym domowym posiłkiem. Wiele restauracji oferuje promocje na kolacje walentynkowe, a jedzenie często przedstawia symbole miłości, takie jak serca i kwiaty. Innym popularnym zajęciem walentynek jest pobyt w luksusowym hotelu w pięknym miejscu, dzięki czemu para może uciec od tego wszystkiego i wspólnie spędzić miło czas. Propozycje małżeńskie są również popularne w Walentynki i często wybiera się je jako idealny dzień na wyrażenie ich miłości i zaangażowania. Walentynki są na ogół romantyczne i niezapomniane. Walentynki są często ozdobione wizerunkami serc, czerwonych róż. Wspólne prezenty walentynkowe to też czekoladki, cukierki, bielizna i szampan lub wino musujące. Jednak niektórzy korzystają z okazji, aby ofiarować wystawne prezenty, takie jak biżuteria. Wiele restauracji i hoteli ma obecnie specjalne oferty. Mogą to być romantyczne posiłki lub przerwy weekendowe.

One thought on “Wyjazd we dwoje – gdzie spędzić Walentynki?

  1. Bardzo fajnie się też sprawdza jakiś wypad na weekend we dwoje, my w tamtym roku byliśmy np na Mazurach w Hotelu Zamku Ryn, romantyczny weekend dopełnił pakiet dla dwojga w hotelowym SPA, było świetnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.