Wakacje na jachcie Sporady Grecja

Wyspy Sporady są położone między kontynentem greckim a greckimi wyspami północno-wschodniego Morza Egejskiego, w centrum Morza Egejskiego. Cztery małe wyspy mają szczególny charakter i niesamowitą przyrodę. Najpopularniejszą wyspą Sporadów na wakacje i często odwiedzaną przez młodzież jest Skiathos, natomiast Skopelos i Alonissos mają bardziej rodzinną atmosferę, ale wciąż wspaniałe plaże. Najmniej znaną, ale równie piękną wyspą Sporad jest Skyros, z malowniczą stolicą, ustronnymi plażami i ciekawym zwiedzaniem.

Około 20 mniejszych, niezamieszkałych wysepek i niezliczone spokojne zatoki, w których można zakotwiczyć, jeśli zbliżasz się do wysp łodzią. Warunki pogodowe są w większości łagodne, co sprawia, że ​​jest to idealne miejsce na relaksujące rodzinne wakacje pod żaglami. Fani Mamma Mia! rozpoznają plażę Kastani na Skopelos, opisaną w filmie.

Klimat i pogoda

Sezon żeglarski na Sporadach trwa od kwietnia do października, z ciepłymi, słonecznymi dniami i temperaturami od 20 do 30°C. Początkujący żeglarze powinni rozważyć zaplanowanie rejsu na kwiecień, maj, wrzesień lub październik, kiedy to stale wieją słabe wiatry o sile od 3 do 5. Latem wiatry mogą osiągać siłę 7 w skali Beauforta.

Żeglarskie wyjazdy, wycieczki na Sporady i Halkidiki zaprasza BP Gryf.

Dobra opcja na rodzinne wakacje

Wycieczka żeglarska po wyspach Sporady;
Skiathos – Skopelos – Alonnisos, 7 dni.

Sporady to idealne miejsce na wakacje pod żaglami:

 • Meltemi (który jest wiatrem północno-wschodnim) i wiatry na Sporadach są łagodne, zwykle od 3 do 5 Beaufort. Na Cykladach i Dodekanezie wiatr osiąga w tym samym czasie nawet 7 i 8 stopni w skali Beauforta. Warunki wiatrowe Sporad są idealne do rejsów żeglarskich.
 • Wszystkie wyspy Sporad mają bezpieczne i zorganizowane porty z dobrymi usługami (woda, prąd, łatwy dostęp itp.).
  Sporady mają wiele bezpiecznych, odosobnionych zatoczek, zatok i schronów marynarki wojennej na idylliczną noc.
 • Wioski Sporadów są bardzo piękne, ze swoją wyjątkową architekturą i wyjątkową tradycją.
  Plaże Sporad są na każdy gust, odizolowane, małe, duże, zorganizowane, z drobnym piaskiem, żwirem. Jednym z największych atutów wysp są ich plaże.
 • Jedzenie w Sporadach to także bardzo mocny atut. Niesamowite ciasta, lokalne wędliny, świeże ryby i wiele lokalnych przepisów. Nie brakuje najbardziej eleganckich restauracji.
  Rozrywka i życie nocne są dla każdego gustu, na rynku można znaleźć wszystko, tawerny, ciche bary, malownicze kawiarnie, kluby dla intensywnych rytmów, wysokiej jakości sklepy dla wymagających ludzi. Każda wyspa ma swoją własną osobowość.
 • Bardzo piękne obrazy z naturalnego piękna wysp, łączące intensywną roślinność, dzikie pejzaże, wody we wszystkich odcieniach błękitu i zieleni oraz horyzonty przypominające obrazy!!!
  Rejs na Skiathos, Skopelos i Alonnisos to idealny sposób na spełnienie marzeń!

Plan podróży 7 dni: Zacznij od Halkidiki (Miraggio Hotel Spa w Kassandra lub Neos Marmaras na Sithonii) lub ze Skiathos lub ze Skopelos.

1 dzień. Wrzucamy bagaże i zapasy na pokład, a krótką odprawę o łodzi i podróży przeprowadza kapitan. Otwieramy żagle na wyspę Kyra Panagia i żeglujemy po Morzu Egejskim. Cumujemy w naturalnej zatoce św. Piotra. Możemy popływać w krystalicznie czystej wodzie i zostać na noc.
2 dzień. Nurkujemy rano i jemy śniadanie. Kierujemy się na plaże Alonissos. Po południu cumujemy do Steni Vala lub Patitiri. Tutaj mamy okazję odwiedzić niesamowitą Starą Chora Alonnisos, z niesamowitym zachodem słońca. Jeden z najpiękniejszych na Morzu Egejskim!
3 dzień. Podnosimy kotwicę i płyniemy dalej na piękne plaże Alonissos. Nasza trasa morska wiedzie do Skopelos i po południu docieramy i cumujemy w przepięknej górze Skopelos i zostajemy na noc. Piękna góra Skopelos ma wszystko, sklepy, restauracje, tawerny, bary, kluby i cokolwiek chcesz.
4 dzień. Budzimy się i po śniadaniu wypływamy na piękne plaże na południu wyspy. Po pełnym morzu i słońcu postoju w Stafilos, Amarantos i Limnonari, po południu cumujemy na nocleg w malowniczym porcie Agnontas. Jedno z najpiękniejszych miejsc na Morzu Egejskim! Tutaj na plaży znajdują się malownicze tawerny, a krajobraz jest sielankowy.
5 dzień. Rozwiązujemy węzły i zakładamy łuk na piękną zachodnią stronę Skopelos. Po drodze płyniemy i zatrzymujemy się na kąpiel w Panormos, Andrines, Kastani (plaża Mama Mia), Megalo Pefko. Po południu cumujemy w malowniczym porcie Neos Klima. Znajdziemy tu malownicze tawerny i kawiarnie. Zachód słońca z tego miejsca jest niesamowity!!!
6 dzień. Podnosimy kotwicę i otwieramy żagle dla Skiathos. Po drodze płyniemy i zatrzymujemy się na kąpiel na wyspie Tsougria. Niesamowita wyspa z turkusowymi wodami. Kontynuujemy i kotwiczymy w słynnych Koukounaries. Wczesnym popołudniem cumujemy w miejscowości Skiathos, gdzie zatrzymujemy się na noc. Kosmopolityczny Skiathos ma wszystko, czego dusza zapragnie!
7 dzień. Ciesząc się trasą i żeglując docieramy w okolice Półwyspu Chalcydyckiego. Tutaj bierzemy ostatnią kąpiel w naszej podróży w pięknych wodach plaży Glarokavos. Na koniec dnia cumujemy w przystani Resort Miraggio na naszą ostatnią noc. Następnego dnia przygotowujesz swoje rzeczy i wychodzisz o 21:00 z wyjątkowymi wspomnieniami!

Harmonogram można zmienić. W zależności od warunków pogodowych i preferencji klienta, po uzgodnieniu z kapitanem, który musi przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo załogi i łodzi.

Ceny ok.: kwiecień – maj – październik: 2.745 € (do 6 osób)
Ceny ok.: 1 czerwca – 30 września: 3.430 € (do 6 osób)
Cena zawiera: Kapitan, VAT, opłaty portowe, koszty portu (prąd i woda), pościel i ręczniki, koszty sprzątania.
Cena nie zawiera: paliwa, jedzenia i napojów, transferu do przystani.

5 dni żeglarskich wakacji na Półwyspie Chalcydyckim

Odkryj piękno Półwyspu Chalcydyckiego podczas 5-dniowych wakacji pod żaglami.
Odkryj znane i nieznane skarby Kassandry i Sithonii z żaglówką! Nasz program jest dostosowany tak, aby w krótkim okresie pięciu dni zobaczyć jak najwięcej uroków Półwyspu Chalcydyckiego.
Żeglarstwo na Półwyspie Chalcydyckim jest przyjemne nawet dla osób bez doświadczenia na morzu. Wiatry są łagodne, a trasy dość blisko i jest zaletą żeglugi costa-costa.

Plan podróży. Poniżej przedstawiamy harmonogram 5-dniowych wakacji pod żaglam.

1 dzień . Umieść bagaż na pokładzie, a kapitan przekazał Ci informacje dotyczące podróży. Wracając do przepisów i transferu z lotniska. O 11.00 otwieramy żagle i idziemy popływać przez południowo-zachodnie wybrzeże Sithonii. Zatoki Porto Carras są wyjątkowo piękne, podobnie jak obszar Toroni. Po rozkoszowaniu się krystalicznie czystą wodą udaj się do naturalnego portu Porto Koufo i zostań na noc.
2 dzień. Wcześnie podnosimy kotwicę i wypływamy na drugą stronę Sithonii. Cieszymy się żeglowaniem, morzem i majestatyczną górą Athos. Zatrzymujemy się na wyspach Diaporos na kąpiel do popołudnia. Ruszamy do portu w Zatoce Panagia i zostajemy na noc.
3 dzień. Wcześnie podnosimy kotwicę, aby zobaczyć niesamowite plaże wschodniej części Sithonii. Chodźmy do Dream Coast, Armenistis, Kavourotripes, Platanitsi, Sarti. W końcu docieramy do Sykia Bay i zostajemy na noc.
4 dzień. Budzimy się i jemy śniadanie. Wypłynęliśmy do Kriaritsi i Kalamitsi, gdzie cieszymy się kąpielami w turkusowych wodach. Około południa wyruszamy do Kassandry, docieramy do naszej bazy i cumujemy na noc.
5 dzień. Otwórz żagle wcześnie, aby cieszyć się naszym ostatnim dniem. Zatrzymujemy się na kąpiel w Porto Valitsa, Koursaros i Xenia, Złotym Wybrzeżu obok Glarokavos. Na koniec kontynuujemy naszą żeglarską wyprawę na wyspę Kelyfos, gdzie robimy ostatnie nurkowanie.

Ceny ok.: kwiecień – maj – październik: 2.745 € (do 6 osób)
Ceny ok.: 1 czerwca – 30 września: 3.430 € (do 6 osób)
Cena zawiera: Kapitan, VAT, opłaty portowe, koszty portu (prąd i woda), pościel i ręczniki, koszty sprzątania.
Cena nie zawiera: paliwa, jedzenia i napojów, transferu do przystani.

5 dni wakacji pod żaglami na Skiathos – Skopelos – Alonnisos

Możesz znaleźć opuszczone plaże, a także zatoczki na nocleg.
Można znaleźć bary na plaży, tawernami i restauracjami.
Pogoda na Sporadach jest łagodna pod względem wiatru i temperatury.
Wiatr etezyjski ma zwykle 3-5 upałów, a temperatury w sierpniu nie przekraczają 32-34 o C.
Infrastruktura portów Sporadów należy do najlepszych na greckich wyspach.

Plan podróży. 5-dniowa wycieczka żeglarska może rozpocząć się z Halkidiki, ze Skiathos lub Skopelos.

Startujemy z naszej bazy na Półwyspie Chalcydyckim. Odległość od międzynarodowego lotniska w Salonikach wynosi około 100 km, dla obu naszych baz. Możemy również odebrać Cię ze Skiathos lub Skopelos za dodatkową opłatą.
1 dzień. Wsiadamy na łódź o godzinie 11:00. Bagaż i zaopatrzenie wkładamy na pokład, a na statku krótka odprawa i rejs zapewnia kapitan. Wypłynęliśmy na zachodnią stronę Skopelos i żeglujemy po Morzu Egejskim. Jest bezpiecznie zacumowany w naturalnej zatoce Panormos lub w Neo Klima. Pływamy w krystalicznie czystej wodzie i spędzamy noc.
2 dzień. Poranną kąpiel i śniadanie w urokliwej zatoce Panormos. Podnosimy kotwicę i kontynuujemy podróż do pięknych plaż Skopelos, na zachód i południe. Późnym popołudniem przybywamy i cumujemy w pięknym kraju Skopelos i spędzamy noc. Piękny kraj Skopelos ma wszystko, rynek, restauracje, tawerny, piękne bary, kluby i wszystko, czego tylko zapragniesz.
3 dzień. Budzimy się i po zjedzeniu naszych ciast Skopelos na śniadanie wypływamy na piękne plaże Alonissos. Po południu cumujemy w Steni Vala lub Patitiri. Oto okazja do odwiedzenia niesamowitej Chory z niesamowitym zachodem słońca. Jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na Morzu Egejskim!
4 dzień. Rozwiązujemy liny i wypływamy na piękne plaże Alonissos, Peristera i wreszcie docieramy do Kyra Panagia. Cumujemy w zatoce o niepowtarzalnym pięknie Agios Petros i nocujemy.
5 dzień. Po przebudzeniu i porannej kąpieli podnosimy kotwicę i ustawiamy koło w naszej bazie. Ciesząc się trasą i żeglując docieramy w okolice Półwyspu Chalcydyckiego. Tutaj zażywamy ostatniej kąpieli w magicznych zatoczkach zatoki Toroneos, a na koniec dnia cumujemy w porcie mariny kurortu Miraggio Thermal Spa, na naszą ostatnią noc. Następnego dnia o 21.00 wyjmij swoje rzeczy i wyjdź z wyjątkowymi wspomnieniami!!
Harmonogram wycieczki może ulec zmianie, w zależności od warunków pogodowych i nastroju gości, za zgodą kapitana jachtu, który musi zadbać o bezpieczeństwo załogi i łodzi.

Ceny: kwiecień – maj – październik: 2.080 € (do 6 osób)
Ceny: 1 czerwca – 30 września: 2.600 € lub 520 € / dzień (do 6 osób)
Cena zawiera: Kapitan, VAT, opłaty portowe, koszty portu (prąd i woda), pościel i ręczniki, koszty sprzątania.
Cena nie zawiera: paliwa, jedzenia i napojów, transferu do przystani.

Polecamy co jeść i pić? Delikatna oliwa z oliwek, pachnący sosną miód, ostre zioła, pulchne owoce i warzywa, dzikie kozy, ryby i owoce morza dominują w zdrowych przepisach tego żyznego regionu.

Na Skyros polecamy udać się do tawerny Istories tou Barba, położonej nad plażą Molos z widokiem na bielone główne miasto, na chrupiące smażone ryby. Tradycyjna tawerna Agios Petros słynie z soczystych kotletów jagnięcych.

Na Skiathos zjedz posiłek na świeżym powietrzu w restauracji Windmill , położonej wysoko nad głównym miastem z widokiem na Morze Egejskie i pobliskie wyspy. Stoły ustawione są wokół wiatraka z końca XIX wieku, a menu zawiera nowatorskie podejście do klasycznych dań kuchni greckiej i śródziemnomorskiej. Odpręż się przy egzotycznym koktajlu lub dwóch w modnym GinFish w starym porcie .

Gdzie kupić artykuły spożywcze

Skiathos i Skopelos mają wiele supermarketów i minimarketów w pobliżu swoich portów, na Skyros i Alonissos jest ich mniej. We wszystkich portach na targowiskach lub w sklepach spożywczych, można zaopatrzyć się w świeże ryby, owoce, warzywa i zioła wyspowe.

Jak się tam dostać

Przelot do Salonik i dalej oferujemy transfery na Halkidiki. Alternatywnie, poleć do Aten i skorzystaj z jednego z wielu krajowych lotów do Skiathos. Transfer taksówką między lotniskiem a portem zajmuje tylko pięć minut.

2-dniowa wycieczka żeglarska na Półwysep Halcydycki

Odkryj piękno Kassandry, Sithonii i Góry Athos od strony morza, płynąc jachtem żaglowym z kapitanem. Wakacje pod żaglami. Półwysep Chalcydycki 2-dniowa wycieczka żeglarska. Baza jachtowa znajduje się w Hotelu Miraggio – Spa w Kassandrze oraz w Porcie Neos Marmaras, na drugim półwyspie Halkidiki zwanym Sithonia. Kapitanowie są bardzo doświadczeni i posiadają głęboką wiedzę na temat żeglarstwa i regionu.

Wiatry są na ogół łagodne. Istnieje niezliczona ilość plaż, które można odwiedzić, większość z nich nie ma dostępu od strony lądu. Halkidiki ma wiele małych wiosek rybackich o wyjątkowej urodzie, które zapewniają bezpieczną przystań dla łodzi i świeżych ryb! Półwysep Kassandra jest rozwinięty i zatłoczony turystycznie, z wieloma barami na plaży, restauracjami, klubami i festiwalami. Pogoda jest dość ładna i ciepła od maja do października. Kassandra to spokojne i relaksujące miejsce z wieloma plażami i małymi zatokami do pływania i nurkowania z krystalicznie czystą wodą.

Półwysep Chalcydycki to idealne miejsce na rejsy żeglarskie, ponieważ: Wiatry są na ogół łagodne. Posiada wiele naturalnych przystani do cumowania. Ma wiele możliwości relaksu lub intensywnych wakacji. Idealny do łowienia ryb na otwartym morzu i nurkowania. Ma wiele plaż z sosnami dotykającymi morza, niedostępnych drogą lądową. Wiele tradycyjnych wiosek i stanowisk archeologicznych. Idealny na rodzinne i młodzieńcze wakacje. Pakiet 2-dniowej żeglarskiej wyprawy na Halkidiki to idealna wycieczka dla przyjemności. Żegluga między Kassandrą a Sithonią. Z wieloma przystankami na zacisznych plażach do pływania i tawernami ze świeżymi rybami.

W nocy możesz zostać na drinka na łodzi lub odwiedzić jeden z wielu barów klubowych i plażowych.  Na pewno będziesz się świetnie bawić i będzie Cię kosztować taniej niż spędzenie weekendu w hotelu lub wynajętym pokoju „utkwionym” w tym samym miejscu. Oferowany pakiet wakacyjny zawiera wszystko, czego potrzebujesz oprócz jedzenia. Kuchnie na łodziach są w pełni wyposażone, a na pokładzie można robić zakupy i gotować.

Plan podróży: 2-dniowa wycieczka żeglarska na Półwysep Halcydycki

1 dzień Wejście na pokład w piątek wieczorem po godzinie 20:00 na jachcie. Zaaranżuj swoje domki i wyjdź na spacer po wiosce i jej nocnym życiu.

2 dzień Wyjazd z Neos Marmaras na wyspę Kelifos, pierwsze nurkowanie i kontynuowanie żeglugi do Kassandry na kąpiel, nocleg w marinie kurortu Miraggio Thermal Spa lub alternatywnie w Porto Koufo i jego tawernach rybnych.

3 dzień Otwieramy żagle do Tristiniki gdzie zatrzymujemy się na pierwsze nurkowanie, płyniemy dalej do Lemos i kontynuujemy rejs po zachodniej stronie Sithonii. Z plaży na plażę, do portów Porto Carras, kąpieli i żeglarstwa lub czegokolwiek innego, i powrót do 19:00.

Wyjazd z Kassandry trasa jest odwrócona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.