Luksusowe pociągi po Hiszpanii

Pociąg Al Andalus

Luksusowy pociąg Al Andalus to hiszpański „Orient Express”. Przeżyj wspaniałą przygodę i niezapomniane chwile i udaj się na fantastyczną, siedmiodniową wyprawę luksusowym andaluzyjskim pociągiem, takim jakim rodzina królewska podróżowała pomiędzy Calais a Lazurowym Wybrzeżem w latach 20-tych XX wieku.
Jest to najdłuższy pociąg, który jeździ po torach Hiszpanii, przy długości 450 metrów jest porównywalny do 150-piętrowego wieżowca. Jest to zasługa 14 wagonów, które mieszczą łącznie 74 osoby, rozmieszczone w dwóch wagonach restauracyjnych, wagonie kuchennym, wagonie barowym, wagonie z salą gier, siedmiu wagonach sypialnych i wagonie dla załogi.

pociągami po Hiszpanii
zaprasza BP Gryf

Ten luksusowy hotel posiada pokoje pierwszej klasy, które przywodzą na myśl elegancję lat 20-tych. Pokoje są zmodernizowane i wyposażone w szafę, sejf, schowek na bagaż, minibar, konfigurowalną klimatyzację oraz łazienkę z suszarką do włosów, prysznicem i zestawem powitalnym. W ciągu dnia pokój Grand Class może stać się prywatnym salonem, po złożeniu łóżek i przekształceniu ich w fotele, w których można cieszyć się wspaniałymi widokami przez duże okna.

pociągami po Hiszpanii
zaprasza BP Gryf

Podczas podróży pociągiem można również zjeść w wagonach restauracyjnych. Wykwintne menu przygotowane przez prestiżowych szefów kuchni zawiera najbardziej tradycyjne dania kuchni hiszpańskiej. Przy stole nie zabraknie szynki iberyjskiej z Jabugo, oliwy z oliwek i typowych dań słynnej kuchni andaluzyjskiej, w połączeniu z najlepszymi winami sherry, likierami i herbatami. Wagony salonowe są idealnym miejscem, aby cieszyć się daniami, wypić drinka z widokiem na wspaniałe krajobrazy południowej Hiszpanii lub zakończyć dzień z wieczornym występem na żywo.

pociągami po Hiszpanii

Odjazdy pociągu Al Andalus 2024 odbywają się w niedziele ze stacji Santa Justa w Sewilli lub stacji María Zambrano w Maladze. Każdego roku wycieczki rozpoczynają się wiosną, na początku kwietnia, a kończą w październiku, przed zimą. Są one organizowane w taki sposób, aby podróżni mogli korzystać z dobrej pogody i przyjemnych temperatur, które pozwalają im w pełni cieszyć się wszystkimi programami tej wspaniałej wycieczki luksusowym pociągiem turystycznym. Pociąg Al Andalus 2024 kursuje z częstotliwością od 2 do 4 razy w miesiącu.
Trasa 1: Sevilla – Málaga

Dzień 1: Sevilla – Jerez

Dzień 2: Jerez – Cádiz – Jerez

Dzień 3: Jerez – Ronda

Dzień 4: Ronda – Córdoba

Dzień 5: Córdoba – Úbeda – Baeza – Granada

Dzień 6: Granada

Dzień 7: Granada – Málaga

Trasa 2 Málaga – Sevilla

Dzień 1: Málaga – Granada

Dzień 2: Granada – Linares/Baeza

Dzień 3: Úbeda – Baeza – Córdoba

Dzień 4: Córdoba – Ronda

Dzień 5: Ronda – Jerez de la Frontera

Dzień 6: Jerez de la Frontera – Cádiz

Dzień 7: Sevilla

pociągami po Hiszpanii

Cena dwuosobowego przedziału Grand Class na powyższy program wynosi 9,400 €/2 osoby
Cena indywidualnego przedziału Grand Class na powyższy program wynosi 8,000 €/osoba
Cena obejmuje: zakwaterowanie w pokoju grand class (dwa łóżka) (6,5 m²), śniadanie, kolacja i lunch (w tym wino, woda, napoje bezalkoholowe i kawa), drink powitalny i aperitif, przybory toaletowe i kapcie, zajęcia na pokładzie (muzyka na żywo i przedstawienia, imprezy w pubie, taniec), zaprogramowane wycieczki i zwiedzanie, bilety wstępu do muzeów, zabytków i na pokazy, luksusowy autokar towarzyszący pociągowi podczas całej podróży, codzienne gazety i czasopisma, usługa ochrony, wielojęzyczny przewodnik podczas całej wycieczki.

Pociąg Al-Andalus: Specjalne trasy

pociągami po Hiszpanii
zaprasza BP Gryf
Porto – Barcelona, 8 dni/7 nocy

Dzień 1: Porto

Dzień 2: Vigo – Santiago de Compostela

Dzień 3: Santiago de Compostela

Dzień 4: Ribera Sacra – Astorga

Dzień 5: León – Burgos

Dzień 6: Burgos – Logroño

Dzień 7: Saragossa – Barcelona

Dzień 8: Barcelona

Barcelona – Porto, 8 dni/7 nocy

Dzień 1: Barcelona – Zaragoza

Dzień 2: La Rioja – Burgos

Dzień 3: Burgos – León

Dzień 4: León – Monforte de Lemos

Dzień 5: Santiago de Compostela – Vigo

Dzień 6: Vigo – Oporto

Dzień 7: Porto

Dzień 8: Porto

Sevilla – Barcelona, 7 dni/6 nocy

Dzień 1: Sevilla – Mérida

Dzień 2: Ávila – Ourense

Dzień 3: Santiago de Compostela

Dzień 4: Ribera Sacra – Astorga

Dzień 5: León – Burgos

Dzień 6: Burgos – Logroño

Dzień 7: Zaragoza – Barcelona

Barcelona – Sevilla, 7 dni/6 nocy

Dzień 1: Barcelona – Zaragoza

Dzień 2: La Rioja – Burgos

Dzień 3: Burgos – León

Dzień 4: León – Monforte de Lemos

Dzień 5: Santiago de Compostela – Ourense

Dzień 6: Ávila – Mérida

Dzień 7: Sevilla

Santiago de Compostela  – Barcelona, 5 dni/4 noce

Dzień 1: Santiago de Compostela

Dzień 2: Ribera Sacra – Astorga

Dzień 3: León – Burgos

Dzień 4: Burgos – Logroño

Dzień 5: Zaragoza – Barcelona

Barcelona – Santiago de Compostela, 5 dni/4 noce

Dzień 1: Barcelona – Zaragoza

Dzień 2: La Rioja – Burgos

Dzień 3: Burgos – León

Dzień 4: León – Monforte de Lemos

Dzień 5: Santiago de Compostela

 

Costa Verde Express

Pociąg Costa Verde Express oferuje 6-dniową i 5-nocną trasę między Santiago de Compostela a Bilbao (lub odwrotnie). Bardzo wygodna wycieczka w stylu złotej ery podróży kolejowych, podczas której wjedziesz do serca Picos de Europa i nadmorskich willi ze spektakularnymi krajobrazami.

Pociąg ten jest prawdziwym klejnotem na szynach. Obdarzony maksymalną elegancją złotego wieku podróży kolejowych i komfortem współczesności, majestatycznie przemierza tory północnej Hiszpanii w prawdziwie luksusowej podróży, którą można cieszyć się wszystkimi zmysłami. Jego pierwszorzędna załoga, gastronomia i trasa zaprojektowana tak, aby zabrać do najbardziej ujmujących miejsc w Kraju Basków, Kantabrii, Asturii i Galicji.

pociągami po Hiszpanii
zaprasza BP Gryf

Costa Verde Express dysponuje 23 pokojami klasy Grand mogącymi pomieścić 46 osób. Urocze pokoje w hotelu Tren Costa Verde Express wyposażone są we wszelkie udogodnienia, które sprawią, że pobyt będzie wyjątkowy. Drewniane okładziny na ścianach zapewniają bardzo ciepłą i przytulną atmosferę. Jego nastrojowe i komfortowe kabiny o wykwintnym wystroju oferują zakwaterowanie pierwszej klasy. Wyposażone są w minibar, sejf, szafę, biurko i telefon z linią zewnętrzną. W łazience znajduje się prysznic z hydromasażem/sauna parowa, suszarka do włosów i zestaw kosmetyków. Pokoje wyposażone są również w indywidualnie regulowaną klimatyzację, oświetlenie i muzykę. Przez cały czas można się zrelaksować i podziwiać spektakularny krajobraz przez duże okna apartamentu. W nocy pociąg zaparkuje, aby zapewnić jak najlepszy odpoczynek.

pociągami po Hiszpanii
zaprasza BP Gryf

Eleganckie wagony salonowe Costa Verde Express to idealne miejsce, aby cieszyć się codziennym śniadaniem, lunchem lub kolacją z szefem kuchni, wypić drinka, kontemplować niesamowite krajobrazy o nieskończonych odcieniach lub cieszyć się imprezami, muzyką na żywo lub pokazami w ramach wieczornego programu rozrywkowego. Najbardziej tradycyjne dania kuchni hiszpańskiej nie zostaną pominięte podczas tej wycieczki przez najlepsze dania kuchni asturyjskiej, galicyjskiej czy baskijskiej. Staranne specjały przygotowane przez prestiżowego szefa kuchni w towarzystwie wykwintnych win zaspokoją podczas tej wycieczki wszystkie zmysły.

pociągami po Hiszpanii

Odjazdy pociągu Costa Verde Express 2023 odbywają się w soboty z Bilbao lub Santiago de Compostela. Daty odjazdów są zaplanowane od maja i kończą się jesienią, pod koniec października, aby skorzystać z dobrej pogody i łagodnych temperatur. Daty Costa Verde Express 2023, jak co roku, utrzymają częstotliwość odjazdów między 2 a 4 razy w miesiącu.
Trasa 1: Bilbao – Santiago de Compostela

Dzień 1: Bilbao – Santander

Dzień 2: Santander – Santillana – Llanes

Dzień 3: Llanes – Picos de Europa – Oviedo

Dzień 4: Oviedo – Gijón – Luarca

Dzień 5: Luarca – Ribadeo – Viveiro

Dzień 6: Viveiro – Santiago de Compostela

Trasa 2: Santiago de Compostela – Bilbao

Dzień 1: Santiago de Compostela – Ferrol – Viveiro

Dzień 2: Viveiro – Ribadeo – Oviedo

Dzień 3: Gijón – Oviedo – Llanes

Dzień 4: Picos de Europa – Llanes – Cabezón de la Sal

Dzień 5: Cabezón de la Sal – Santillana del Mar – Santander

Dzień 6: Santander – Bilbao

pociągami po Hiszpanii

Cena dwuosobowego przedziału Grand Class na powyższy program wynosi 8000 €/2 osoby
Cena indywidualnego przedziału Grand Class na powyższy program wynosi 7000 €/osoba
Cena obejmuje: zakwaterowanie Grand Class na pokładzie pociągu (łóżko 120 cm x 185 cm), powitalny drink i aperitif, pakiet prezentów (torba z przyborami toaletowymi i kapciami), bezpłatna woda mineralna, wszystkie śniadania wszystkie kolacje i obiady, z najlepszej kuchni, na pokładzie pociągu lub w restauracjach pierwszej klasy (w tym wino, woda, napoje bezalkoholowe i kawa), zajęcia na pokładzie: muzyka na żywo i występy, imprezy w wagonach pubów, tańce, uroczysta impreza na zakończenie podróży, zaprogramowane wycieczki i zwiedzanie, bilety wstępu do muzeów i zabytków, luksusowy autokar towarzyszący pociągowi podczas całej podróży, podatki i usługi, codzienne gazety i czasopisma, usługa ochrony, wielojęzyczny przewodnik podczas całej wycieczki.

Pociąg Transcantábrico

Pociąg Transcantábrico jedzie 8 dni i 7 nocy między San Sebastián a Santiago de Compostela, odwiedzając wspaniałe miejsca, takie jak Santander, Oviedo, Gijón i Bilbao. To wyjątkowa okazja, aby odkryć północ Hiszpanii na pokładzie luksusowego hotelu na szynach otoczonego przepychem, z ekskluzywną obsługą i maksymalnym komfortem. Cofnij się do czasów średniowiecznych, spacerując po mieście Santillana del Mar i podziwiaj nowoczesność Bilbao w Muzeum Guggenheima. Zagłęb się w tradycje i legendy świętego Sanktuarium w Covadonga. Od Santiago de Compostela do San Sebastian, niesamowite miejsca czekają, aby pokazać Ci to, co najlepsze w północnej Hiszpanii.

Powstały w 1983 roku, luksusowy pociąg Transcantábrico był pierwszym pociągiem turystycznym w Hiszpanii. W 2009 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Podróżników Kolejowych umieściło go w rankingu 25 najlepszych pociągów na świecie. Jego prestiż wynika z faktu, że pociąg Transcantábrico jest klejnotem kolei przekształconym w luksusowy hotel, z zabytkowymi oryginalnymi wagonami z lat dwudziestych XX wieku i apartamentami pierwszej klasy, które łączą w sobie elegancję z przeszłości i komfort XXI wieku. Wymarzona podróż przez północną Hiszpanię przez piękne krajobrazy i miasta Galicji, Asturii, Kantabrii i Kraju Basków. Cztery spektakularne wagony salonowe zbudowane ponad sto lat temu są zintegrowane z pociągiem Transcantábrico Gran Lujo. Herbaciarnia, wagon panoramiczny i sala rozrywkowa są idealnym miejscem na relaks przy drinku, lekturę, wieczorną rozrywkę na żywo lub po prostu podziwianie piękna krajobrazu.

pociągmi po Hiszpanii
zaprasza BP Gryf

Pociąg Transcantábrico dysponuje 14 apartamentami typu Deluxe. Przestronne pokoje urządzone w drewnie tworzą bardzo przytulną i wygodną przestrzeń, ozdobioną wykwintnymi dekoracjami. Są one podzielone na salon, sypialnię i łazienkę. Apartamenty typu Deluxe wyposażone są w wygodne łóżko podwójne lub dwa łóżka pojedyncze. Po nocnym odpoczynku pokój przekształca się w ciągu dnia w luksusowy prywatny salon. Łóżko zostanie przekształcone w sofę, z której można podziwiać widoki na okolicę przez duże okna. W prywatnej łazience znajduje się gorący prysznic/sauna parowa, suszarka do włosów i najwyższej klasy przybory toaletowe. Ponadto apartamenty wyposażone są w szafę, schowek na bagaż, biurko, sejf i minibar, ekrany LED, tuner muzyczny, indywidualnie regulowaną klimatyzację, komputer multimedialny z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz telefon wewnętrzny.

pociągami po Hiszpanii
zaprasza BP Gryf

To również podróż przez wykwintną gastronomię regionów takich jak Galicja, Asturia, Kantabria i Kraj Basków. Na stole nie zabraknie najlepszych specjałów, którym towarzyszyć będą lokalne wina pochodzące z północnej części Półwyspu Iberyjskiego.

pociągami po Hiszpanii

Odjazdy pociągu Transcantábrico 2024 odbywają się w soboty z San Sebastián lub Santiago de Compostela. Daty odjazdów są planowane od maja i kończą się jesienią, pod koniec października, aby skorzystać z dobrej pogody i łagodnych temperatur. Daty pociągów Transcantábrico Train 2024, jak co roku, utrzymają częstotliwość odjazdów między 2 a 4 razy w miesiącu.
Trasa 1: San Sebastian – Santiago de Compostela

Dzień 1: San Sebastian – Bilbao-Carranza

Dzień 2: Carranza – Bilbao-Santander

Dzień 3: Santander – Potes – Cabezón de la Sal

Dzień 4: Cabezón de la Sal – Santillana del Mar – Llanes

Dzień 5: Llanes – Oviedo

Dzień 6: Oviedo – Gijón –Luarca

Dzień 7: Luarca – Ribadeo – Viveiro

Dzień 8: Viveiro – Santiago de Compostela

Trasa 2: Santiago de Compostela – San Sebastian

Dzień 1: Santiago de Compostela – Viveiro

Dzień 2: Viveiro – Ribadeo – Luarca

Dzień 3: Oviedo – Gijón – Llanes

Dzień 4: Llanes

Dzień 5: Potes – Cabezón de la Sal

Dzień 6: Santillana del Mar – Santander

Dzień 7: Bilbao – Carranza

Dzień 8: Bilbao – San Sebastian

pociągami po Hiszpanii

Cena dwuosobowego przedziału Deluxe Suite na powyższy program wynosi 15 000 €/2 osoby
Cena indywidualnego przedziału Deluxe Suite na powyższy program wynosi 13 100 €/osoba
Cena obejmuje: zakwaterowanie w pokoju typu deluxe suite, śniadania w formie bufetu, kolacje z kuchnią lokalną (w tym wino, kawa i wysokiej jakości trunki), codzienna zmiana ręczników i pościeli, szlafrok, kapcie i przybory toaletowe, zajęcia na pokładzie (muzyka na żywo i przedstawienia, imprezy w pubie i tańce), zaprogramowane wycieczki i zwiedzanie, bilety wstępu do muzeów, zabytków i na pokazy, luksusowy autokar, który towarzyszy pociągowi podczas całej podróży, codzienne gazety i czasopisma, usługa ochrony, wielojęzyczny przewodnik podczas całej podróży, możliwość skorzystania z dwóch kolacji lub lunchu w prywatnym przedziale, możliwość odebrania i uporządkowania przez załogę bagażu, umieszczając jego zawartość w szafie w apartamencie, zarówno po przyjeździe, jak i po zakończeniu podróży, na życzenie klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.