Jak rozróżnić swoją walizkę od pozostałych – pomysły na oznaczanie bagażu

Osoby, które często podróżują, doskonale wiedzą, jak ważną sprawą jest oznaczenie bagażu. Wypatrywanie swojej walizki wśród tłumu podobnych przy taśmie na lotnisku jest wyjątkowo uciążliwe. Bardzo łatwo możesz ją przeoczyć. Podpowiemy Ci kilka pomysłów, które pomogą wyróżnić Twoją walizkę. Dzięki temu bez trudu zlokalizujesz ją w czasie wydawania bagażu na lotnisku lub w bagażniku autobusu wycieczkowego. Nie zapomnij o podpisaniu walizki. Zawieszka z danymi kontaktowymi sprawi, że łatwo będzie Cię zlokalizować w razie pomyłki lub zaginięcia bagażu. Większość podróżnych walizek jest czarna. Jeżeli Twoja będzie odbiegać od tej popularnej kolorystyki, znacznie trudniej pomylisz ją z bagażem należącym do kogoś innego.

Kolorowa zawieszka przy walizce

Ciekawym pomysłem są kolorowe przywieszki na walizki. Jaskrawy, wyróżniający się element pomoże Ci odróżnić Twój bagaż od pozostałych. Niektóre przywieszki ozdobione są zabawnymi napisami. Takie drobiazgi z pewnością sprawią, że w łatwy sposób zlokalizujesz swój bagaż w tłumie innych podróżujących osób.

Pokrowiec, który wyróżni Twój bagaż

Gdy większość osób decyduje się na czarny kolor walizki, Ty postaw na jaskrawe kolory. Być może masz już walizkę w ciemnych barwach. Wcale nie musisz kupować nowej, aby mogła się wyróżnić spośród innych. Wystarczy, że zaopatrzysz się w przykuwający wzrok pokrowiec. Ten wyjątkowo praktyczny gadżet pozwoli dodatkowo ochronić bagaż przed otarciami czy zabrudzeniem w czasie wycieczki samolotem. Na rynku znajdziesz duży wybór pokrowców w wyrazistych barwach. Niektóre z nich są wyjątkowo ozdobne. Twoja walizka otulona fantazyjnym pokrowcem od razu wpadnie Ci w oko w gąszczu innych bagaży.

Indywidualny nadruk na walizce podróżnej

Aby Twój bagaż był jedyny w swoim rodzaju i doskonale wyróżniał się wśród innych podobnych do siebie walizek, możesz zdecydować się na wykonanie na nim nadruku. Istnieją firmy oferujące walizki, na których umieszczane są spersonalizowane wzory. Wprawdzie wiąże się to z większym kosztem zakupu, jednak bez wątpienia szansa na to, że ktoś inny będzie miał podobną walizkę jest bardzo niewielka. Zdjęcie Twojego kota, logo firmy, w której pracujesz, a może zabawny napis? Wybierając wzór na swoją walizkę możesz puścić wodze wyobraźni. Pamiętaj, by wybrany obraz łatwo przykuwał wzrok.

Nietypowy wzór na walizce

Jeżeli planujesz zakup walizki, pamiętaj o tym, by kupić model, który będzie wyróżniać się nietypowym kolorem czy motywem. Wskazane są jaskrawe barwy i wyraziste wzory. Taką walizkę bez problemu wypatrzysz wśród jednolitego pod względem kolorystycznym pozostałego bagażu.

Kolorowa wstążka przy walizce i pasek spinający

Jeśli posiadasz walizkę w stonowanej, popularnej barwie i szukasz sposobu, jak oznaczyć swój bagaż, możesz użyć kolorowej wstążki. Wystarczy, że zaopatrzysz się w dość szeroką szarfę w jaskrawym odcieniu i mocno przywiążesz ją do rączki swojej walizki. Warto kupić na nasze wyjazdy także pasek spinający. Obejmuje on całą walizkę i sprawdzi się szczególnie w przypadku walizek z materiałów. Pasek spinający przyda się również podczas kolejnych wyjazdów. Należy przełożyć go po obwodzie bagażu i bardzo ciasno spiąć walizkę. Jeszcze lepszym rozwiązaniem są specjalne punkty na lotniskach, gdzie można walizkę „zafoliować”, ale to trochę kosztuje. Ma to znaczenie szczególnie gdy przeloty są z przesiadkami, a walizki przechodzą przez 2-3 taśmy kontroli.

Naklejki na walizki

Łatwym i niedrogim sposobem oznaczenie bagażu na lotnisku jest zastosowanie naklejek. Świetnie sprawdzą się duże nalepki, które służą do ozdabiania ścian. Jeśli na czarnej powierzchni walizki umieścisz sporych rozmiarów jaskrawą lub białą naklejkę, łatwo zauważysz swój bagaż pośród innych znajdujących się na taśmie na lotnisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.