Co warto zobaczyć we Włoszech? 4 propozycje

Włochy to jeden z najczęściej i najchętniej odwiedzanych krajów w Europie. Urlop bądź wakacje można zorganizować tutaj sobie przez cały rok. W lecie słoneczna Italia kusi możliwością słonecznych i morskich kąpieli, zimą zaś przyciąga do górskich kurortów fanów sportów zimowych. Jeśli nadal nie wiesz, co zobaczyć we Włoszech, oto kilka propozycji niezapomnianych i jedynych w swoim rodzaju miejsc.

Włoska stolica – Rzym

Absolutnym obowiązkiem każdego podróżnika, który udaje się do Włoch, jest odwiedzenie wiecznego miasta – Rzymu. We włoskiej stolicy spotykają się bowiem style z różnych epok, a każde pokolenie w pewien sposób odcisnęło na nim swoje piętno. To tutaj stoją najbardziej prestiżowe i najważniejsze dla całej Italii zabytki, m.in. Koloseum, Panteon, Kapitol czy też Fontanna di Trevi. Oprócz wspaniałych atrakcji turystycznych Rzym słynie również ze swoich specyficznych i bogatych targowisk oraz wspaniałych parków. Ponadto, włoskie specjały kulinarne nie smakują tak cudownie w żadnym innym miejscu niż w stolicy Włoch. Rzym to również nie lada gratka dla fanów piłki nożnej! Mogą oni bowiem odwiedzić w tym mieście stadion m.in. S.S. Lazio – Stadio Olimpico.

Wycieczka do Rzymu na mecz piłki nożnej – sprawdź szczegóły

Wycieczka do Włoch – Wenecja

Wenecja to miasto unikat, gdyż zbudowane jest niemal w całości na wodzie. Rozpoznawalne jest głównie przez wspaniały karnawał, festiwal filmowy i mnogą ilość zabytków. Już sam fakt poruszania się po Wenecji jedynie drogą wodną można uznać za jedyną w swoim rodzaju atrakcję. To również tutaj można zachwycać się najpiękniejszymi w Europie mostami, kanałami i śluzami, tworzącymi skomplikowaną sieć architektoniczno-komunikacyjną. Trzeba jednak mieć na względzie ogromną liczbę turystów, którzy niemal przez cały rok goszczą w mieście. Z tego względu wprowadzono nawet prawne ograniczenia co do możliwości przebywania określonej ilości turystów w Wenecji. 

Wyjazd do Włoch – Watykan

Mimo iż Watykan tak naprawdę jest miastem-państwem i jednocześnie najmniejszym krajem na świecie, aby go odwiedzić należy wjechać na teren Włoch. To cel nie tylko wielu pielgrzymek katolickich, ale również miejsce nasycone ogromem zabytków i atrakcji turystycznych. Z racji swojego statusu musimy się jednak przygotować, iż wjazd na jego teren będzie równoznaczny z przekroczeniem granicy włoskiej. W obrębie Watykanu obowiązuje oddzielny system polityczny, bankowy, a nawet finansowy (euro watykańskie). Najlepszą opcją dla turystów są wycieczki autokarowe, połączone ze zwiedzaniem najbardziej znanych zabytków Watykanu. 

Wycieczka do Watykanu – sprawdź szczegóły

Podróż do Włoch – Florencja

Florencja łączy w sobie najlepsze cechy regionu Toskanii – przepiękne krajobrazy, dziedzictwo artystyczne oraz niewysłowiony urok. To tutaj znajdują się muzea przechowujące dzieła największych malarzy i rzeźbiarzy włoskich, m.in. Michała Anioła, Tycjana, Rafaela. Toskańska stolica kusi również niesamowitymi smakami typowej włoskiej kuchni oraz bajecznymi sklepami, w których można dać porwać się gorączce zakupów. Z ostatniej atrakcji będą zadowolone zwłaszcza panie, gdyż Florencja słynie z wyrobów sztuki jubilerskiej. 

Wycieczka do Florencji – sprawdź szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.