Wybrzeże Bałtyku na lato w Polsce 2022 rok

Wybrzeże Bałtyku na lato w Polsce.

Polska może nie być naszym pierwszym nadmorskim miejscem, które przychodzi na myśl podczas rezerwacji letnich wakacji. Lato 2022 i wybrzeże Polski jest pełne szerokich piaszczystych plaż i urokliwych nadmorskich miejscowości. BP Gryf proponuje i poleca dobre rozwiązania, tylko wybrane opcje. Wakacje na plaży w Polsce zazwyczaj nie są najbardziej oczywistym pomysłem na wakacje, ale Polska ma naprawdę wspaniałe plaże. Rok 2022 dla turystyki, wielu z nas ma możliwość ponownie odkryć walory turystyczne Polski, dobre zmiany na lepsze są każdego roku. Polskie wybrzeże Bałtyku to tereny w Europie zaliczane do  kategorii turystycznej “must to see”

Relacja turysty zagranicznego; „To musiało być lato 1994 roku, kiedy byłem świadkiem tańczących parami ludzi, a właściwie swego rodzaju rock’nroll  – live 50, & Nirvana Smells Like Teen Spirit. Miałem 18 lat i zapoczątkowałem mroczną sztukę picia czystej wódki przy ognisku na oświetlonej księżycem plaży. Być może dlatego wszystko wydawało się takie zabawne; taniec, wódka, księżyc. Odkryliśmy, że nasz rodzinny kac zaczął się zanim jeszcze wróciliśmy do hotelu. Dowiedziałem się następnego dnia, że jedynym lokalnym lekarstwem na kaca jest gulasz z podrobów. Całe doświadczenie było bardzo dziecinne. Doświadczenie odrzuciło mnie może? na zawsze do wódki, ale zawsze ciągnie mnie z powrotem na polskie wybrzeże.”

Dobre oferty nad Bałtykiem zobacz opcje

Letnie wakacje, szczególnie w 2022 roku.

Kiedy masz do wyboru całe Morze Śródziemne, sam pomysł polskiej Riwiery wydaje się śmieszny? I tak, w styczniu na plaży jest śnieg. Ale 17 września ubiegłego roku rtęć Sopotu osiągnęła 28 ° C w cieniu. Ponieważ, podobnie jak ludzie w Polsce, pogoda może być niewytłumaczalnie gorąca, a także całkowicie nieprzewidywalna. Białe, żółte piaszczyste linie brzegowe są bardzo częstą cechą polskich plaż i zazwyczaj są również czyste (jeżeli sami je nie zaśmiecimy). Nie jest niczym niezwykłym, że lasy sosnowe znajdują się na skraju plaży, gdzie ludzie mogą cieszyć się zwiedzaniem ścieżkami spacerowymi. Większość obcokrajowców odwiedzających polski Bałtyk przyjeżdża z jakiegoś osobistego powodu. Brytyjczyk z polską żoną, tęskniącą za ojczyzną; irlandzki pracownik IT mieszkający w Krakowie, tęskni za morzem. Niemiec, bo ma taniej i być może z nostalgią za przedwojennym, niemieckojęzyczną nazwą miasta. Istnieje również kontyngent marudnych Skandynawów, którzy utrzymują tradycję żeglugi przez Bałtyk, aby dostać tanie polskie alkohole i emocje.

Turyści z Polski to największa ilość przebywająca nad Bałtykiem, ale zaczynają nas doganiać inne okoliczne kraje. Polacy szukający wartości, które można znaleźć w Hiszpanii, Grecji, we Włoszech. Inaczej reagują klienci ze  Skandynawii, Niemcy oni  doceniają nasze walory Bałtyku. Dla nich to wyjazd “zagraniczny” dla Polaków … nie powód do imponowania w towarzystwie, byłem na wakacjach  w … .

Polskie wybrane miasta nad Bałtykiem.

Polska posiada wiele pięknych nadmorskich miast, wiosek z pięknymi plażami. Być może woda nie jest tak ciepła jak na Majorce, ale jest orzeźwiająca i ma rodzinną atmosferę. Plaże w Polsce są zazwyczaj piaszczyste, a lipiec i sierpień to najlepsze miesiące do opalania się nad polskim morzem. Jeśli marzysz o wakacjach na plaży, wyobraź sobie złoty pas o długości ponad 700 km, czyli polskie wybrzeże, a większość wybrzeża to plaża. Morze Bałtyckie gwarantuje dużą powierzchnię płytkiej wody i rozległe plaże z drobnym, czystym piaskiem. Plaże są szczególnie przyjazne dzieciom ze wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami, aby cieszyć się najlepszymi rodzinnymi wakacjami. Latem polskie wybrzeże ożywa, a najpopularniejsze kurorty nadmorskie przyciągają wielu urlopowiczów poszukujących słońca i relaksu. Oprócz wspaniałych plaż, kurorty nad Morzem Bałtyckim mogą pochwalić się historycznie urzekającymi miastami, wspaniałymi atrakcjami przyrodniczymi i relaksującym morskim klimatem z dużą zawartością JODU. Do wyboru jest wiele różnych plaż. W pobliżu Mierzei Wiślanej można znaleźć najbielsze, na Helu są dwa typy z widokiem na Zatokę Pucką i północną plażę z widokiem na otwarte morze. W tej części Bałtyku wyróżnia się Sopot, który jest najbardziej rozpoznawalny i wyrafinowane, ale bywa zatłoczony. Dużą atrakcją jest słynne drewniane i najdłuższe w Europie molo. Znaczna część architektury miasta ma ponad 100 lat i została dobrze odrestaurowana. To dzięki początkom Sopot jako uzdrowisko, zapoczątkował wyjazdy Polaków nad morze. W Świnoujściu plaże są rozległe, na wyspie Wolin –  Międzyzdroje gdzie plaża jest oddzielona przez 93-metrowe klify. Nie przegap okazji, aby wybrać jedną z wycieczek lub odwiedzić specjalne miejsca, takie jak wystawa fok lub kolekcja motyli w Międzyzdrojach. Nad Bałtykiem oddychanie morskim czystym powietrzem sprawia, że czujesz się, jakbyś próbował nowej pary płuc.

Sopot najbardziej ekstrawagancki kurort w Polsce.

Sopot to być może najbardziej ekstrawagancki kurort w Polsce. Niedaleko Gdańska miasto Sopot do którego przyjeżdżamy się zrelaksować niezależnie od pory roku. Główną promenadą Sopotu jest Bohaterów Monte Cassino, nazwany na cześć bohaterów drugiej wojny światowej. Ale czy dzisiaj jest naszą chlubą? Promenada szczególnie w weekendy może być wypchana przez tak zwanych pejoratywnie dresiarzy i blacharzy – chłopców, którzy wychodzą w odzieży sportowej i dziewcząt, które podobno lubią chłopców ze sportowymi samochodami.

Wakacje i lato to najbardziej oblegany okres wyjazdów. Miasto Sopot położone zaledwie kilka kilometrów od Gdyni i Gdańska, znacznie różni się od tych dwóch miast. Sopot posiada mnóstwo turystów, jak europejskie duże miasto turystyczne, zalane jest przez młodych ludzi i przyjaciół, którzy cieszą się wakacjami. Letnie wakacje i szalone sytuacje czekają na Ciebie w Sopocie. Sopot zasługuje na tytuł kurortu z intensywnym życiem nocnym i muzyką. W takich miastach wszystko biegnie szybko, bo zabawa, śmiech i ludzie tańczący niemal na każdym rogu, wszystko OK, dlaczego nie? Ale jeśli szukasz relaksu i spokoju, Sopot zdecydowanie nie jest miejscem, którego potrzebujesz.

Okres zwany „złotą jesienią” to jeden z najlepszych terminów na wizytę w Sopocie. Spacer po niezatłoczonej promenadzie lub  kolacja w restauracji przy plaży podczas oglądania księżyca nad Bałtykiem.
W Sopocie i okolicach zobaczymy ładne drzewa: jawor, dąb, kasztan i wierzbę. Widzimy to na ulicach miasta i przy plaży, niektóre rosną niemal na samej plaży. Nabrzeże Sopotu  to  zielona panorama,  biegnie  kilka kilometrów w tym plaża z drobnym piaskiem ochroniona wydmą. W mieście i za wydmami na nadmorskiej ścieżce zobaczymy dzikie róże i gustowne drewniane bary serwują dobre posiłki.

Hel, Jurata i Krynica Morska.

Popularne nadmorskie kurorty na 35-kilometrowym półwyspie Helskim, czekają na turystów. Półwysep Helski otoczony jest z trzech stron wodami Morza Bałtyckiego. Hel jest wyjątkowym miastem w Polsce, każdego roku przyciąga tysiące turystów chcących spędzić czas nad morzem, nie tylko z Polski. Hel oferuje wyjątkowe możliwości wypoczynku, bardzo dobre plaże i słynne centrum fok, jedyne w Polsce. Po stronie pełnego morza jest jedna długa i szeroka piaszczysta plaża, a po stronie Zatoki Puckiej „mała plaża”, w pobliżu portu i promenady z wąską i nieregularną linią brzegową i kilkoma przylądkami. Płytkie i spokojne wody „Małego Morza” Zatoki Puckiej dają rybakom możliwość bezpiecznego łowienia. Właśnie dlatego wszystkie miasta Półwyspu Helskiego znajdują się po tej stronie, oddzielone od morza lasem i piaskownicą półwyspu.

Miasto wciąż rozwija się jako ważna baza rybacka. Półwysep Helski to jedna z największych lagun przyjaznych dla Kitesurfingu. Płytka (głęboka w talii) laguna rozciąga się od 500 do 1000 m na całym Półwyspie. Czysta woda, piaszczyste dno, brak raf, brak istotnych zmian pływów, brak plam rekinów i dużo przestrzeni sprawiają, że to miejsce jest idealne dla początkujących i średnio zaawansowanych jeźdźców. Wioska Jurata, znajduje się po północnej stronie półwyspu ma sypki piasek, który jest prawie biały, wsparty lasem sosnowym. Krynica Morska jest uważana za jedno z najmniejszych miast w Polsce. Położone na niewielkiej części Mierzei Wiślanej, otoczone wodami Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego, od lat jest najpopularniejszym miejscem wypoczynku. Ze względu na specyficzny mikroklimat, bogate w jod morskie powietrze i szerokie piaszczyste plaże z wysokimi wydmami, Krynica każdego roku przyciąga wielu turystów.

Międzyzdroje i Świnoujście.

Wolin to wyspa zachodniego wybrzeża Polski, otoczona Bałtykiem, rzeką Dziwna, Zalewem Szczecińskim i rzeką Świna  na zachodzie. Głównymi miastami są Wolin na południu i Międzyzdroje na północy. Centralny obszar obejmuje Woliński Park Narodowy. Międzyzdroje to całoroczny popularny polski kurort nadmorski słynny w miesiącach letnich. To miasto imprezowe, zaledwie 10 km od granicy niemieckiej. Miasto jest pełne wspaniałych atrakcji i jest wspaniałym miejscem do oglądania wschodu lub zachodu słońca ze względu na dziewicze położenie wybrzeża nad Morzem Bałtyckim. Nic dziwnego, że Międzyzdroje są klasyfikowane jako „Perła Bałtyku”. Międzyzdroje mają mnóstwo szalonych zajęć, domy do góry nogami, plaże dla nudystów, sale luster, woskowe posągi Stalina i Michaela Jacksona itp.). Labirynt luster to szczególne miejsce, w którym na początek można stracić poczucie rzeczywistości. Patrzysz na siebie 1000 razy? Dlaczego twój młodszy brat jest od ciebie mniejszy? W tym fajnym domu zabaw znajdują się odpowiedzi. Międzyzdroje ma słynne molo, pasaże rozrywki, przejażdżki, gry i wesołe miasteczka. Gdy zapadnie noc, ogromna liczba parków rozrywki otwiera się, przyciąga nawet przeciętnego przechodnia.

Świnoujście jest jedynym miastem w kraju położonym całkowicie na 44-ech wyspach, w pobliżu granicy z Niemcami. Jeden z wiodących polskich portów na Morzu Bałtyckim, jest także uzdrowiskiem, które przyciąga gości przez cały rok. Oferuje wszystko, czego należy oczekiwać po nadmorskim kurorcie: kilometrową piaszczystą plażą, uznawaną za najszerszą w Polsce i która zachwyca wszystkich zainteresowanych sportami wodnymi; doskonałe połowy; bogata flora i fauna na rzece Świna oraz możliwość podróży promem do Niemiec lub Skandynawii! Świnoujście stworzyło idealne warunki dla turystyki rowerowej. Warto zobaczyć najlepiej zachowane pruskie fortyfikacje przybrzeżne w Europie.

Medical SPA Hotel Świnoujście 4* zobacz oferta

Apartamenty Laola w Pobierowie  4* zobacz oferta

Wyspa Wolin bliskie nadmorskie ośrodki polecamy od Międzyzdroje dalej na wschód mamy: Wisełka, Międzywodzie, Dziwnów, Pobierowo, Rewal, Pogorzelica, Mrzeżyno, dalej do Kołobrzegu ok. 95 km.

Miasto Kołobrzeg i okolice.

Kurort Kołobrzeg w Polsce znany jest z zabytkowej architektury i walorów leczniczych. Jeśli planujesz wakacje na plaży w Polsce i szukasz miłego miejsca na pobyt nad Morzem Bałtyckim, rozważ nadmorski kurort Kołobrzeg. Kołobrzeg ma długie piaszczyste plaże, które sprawiają, że chcesz tam spędzać każdy dzień i po prostu spacerować wzdłuż plaży lub popływać w wodzie. Plaża jest nie tylko długa, ale także bardzo szeroka. Historyczne centrum Kołobrzegu zostało odbudowane po wojnie. Oferuje wiele restauracji, pubów i kawiarni do wyboru. Szczególnie blisko ratusza znajduje się kilka dobrych miejsc, w których można również zjeść / wypić na zewnątrz. Warto odwiedzić ratusz i kopułę. Dodatkowe atuty to lokalizacja w pobliżu źródeł wody mineralnej i solanek oraz pokładów borowiny. Kołobrzeg to port handlowy, pasażerski, rybacki, jachtowy.

Co jeszcze Kołobrzeg ma do zaoferowania, kilka przykładów: jazda konna też na plaży, wędkarstwo morskie po dorsza, windsurfing, łodzie wycieczkowe w tym na wyspy Bornholm i Uznam, trasy rowerowe, nurkowanie na wraki, wycieczki kajakiem po rzece Parsęta – świetna opcja. Ogólnie braknie czasu na wszystko w trakcie jednych wakacji.

Apartamenty Polanki Park w Kołobrzegu 4*

Apartamenty Atrium w Sarbinowie 4*

Ustka i okolice.

Poszukiwacze większego spokoju i rekreacji zawsze przyjeżdżali do Ustki, w tym kiedyś sam Otto von Bismarck. Ustka posiada wiele hoteli wellness, w których możesz wybierać wiele zabiegów, jeśli nie chcesz po prostu wziąć słonecznych, morskich kąpieli w Bałtyku. Jazda konna jest równie popularna na plaży w Ustce, jak długie wycieczki rowerowe, a także cudowne są spacery promenadą nad morzem. Ujście rzeki Słupi dzieli plażę na obszar zachodni i wschodni – na wschodniej plaży znajduje się latarnia morska i promenada z licznymi restauracjami, barami i sklepami z pamiątkami, zjeżdżalnia dla dzieci.

Łeba i okolice.

ŁEBA posiada najlepszy nadmorski piasek w całej Polsce i prawdopodobnie również najbardziej spektakularny, ponieważ Łeba słynie z wydm wędrownych i ruchomej plaży. Możesz wędrować po Słowackim Parku Narodowym, jeśli nie chcesz leżeć na plaży i kąpać się w Bałtyku. Plaża jest podzielona na trzy części: A, B i C. Sekcja A znajduje się najbliżej miasta i jest nadzorowana przez ratowników, jest bardzo popularna dzięki licznym atrakcjom sportów wodnych. Odcinek B znajduje się na obrzeżach wioski i można do niego dojechać samochodem, ponieważ są tam miejsca parkingowe, zjeżdżalnie i plac zabaw dla dzieci. Najciszej jest w sekcji C, która również nie jest nadzorowana przez ratowników podobnie jak sektor B.

Jeszcze dalej mamy niemal dzikie plaże i ruchome wydmy Słowińskiego Parku Narodowego.
Słowiński Park Narodowy założony w celu zachowania piękna wybrzeża nadmorskiego, systemu jezior, torfowisk, łąk i lasów. Najważniejsze jest ochrona najbardziej wyjątkowego w Europie pasa ruchomych wydm. Teren słynie z wyjątkowych roślin, od traw wydmowych, nadmorskich lasów sosnowych po rośliny bagienne. Park jest także rezerwatem dla rzadkich gatunków ptaków, w tym bielika, puchacza, kormorana, bociana czarnego i wielu ptaków wodnych. Rezerwat biosfery umożliwia turystom ok. 200 km utwardzonych ścieżek do wędrówek z zachowaniem odpowiedzialności z naturę. Daje odwiedzającym możliwość podziwiania wydm i fal morskich Bałtyku. Wspinaczka po wieżach widokowych rozrzuconych po parku daje jeszcze lepsze punkty widokowe. Poruszając się wzdłuż Mierzei Łebskiej, możesz czasem sam odkryć na kilka godzin pradawne pniaki i skamieniałe resztki lasu, które kiedyś tam rosły.

Łebsko ośrodek jezioro, morze, tania i dobra oferta.  zobacz oferta

W tym Parku spełniają się Twoje marzenia o piasku. Słowiński Park to też jeziora gdzie żyje unikalna flora i fauna. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wypożyczyć kilka rowerów, aby rodzinne przejechać przez las Słowińskiego Parku Narodowego. To ogromny park narodowy i rezerwat przyrody na polskim wybrzeżu Bałtyku. Park Narodowy ma drzewa, rośliny i niektóre niezwykłe gatunki ptaków wodnych. Najważniejszym wydarzeniem będzie jednak prawdopodobnie obecność ogromnych, ruchomych wydm ukształtowanych przez wiatr. Wydma Łącka na północ od jeziora Łebsko oferuje zapierający dech w piersiach widok na Morze Bałtyckie. Wcześniej mamy jezioro Sarbsko, dalej jeziora: Dołgie Wielkie i Małe, Gardno, gdzie można podziwiać jeszcze czystą biosferę. W pobliskim Muzeum Historii Naturalnej wyjaśnia ekosystem Słowińskiego Parku Narodowego. Chociaż w parku zawsze coś się dzieje, ze względu na jego wielkość zawsze znajdziesz wolność od tłumów.

Krótkie podsumowanie.

W Polsce dla wczasowiczów jest też plaża na lato i słońce, leżenie na miękkim piasku każdego dnia i od czasu do czasu zanurzenie się w chłodnych falach – kiedy znów robi się gorąco, nie ma nic lepszego. Nie musisz podróżować daleko na Karaiby, mamy prawdziwe wymarzone plaże. Dostępność do dodatkowych atrakcji turystycznych, propozycji przybywa niemal każdego roku. Wybór należy do Ciebie. BP Gryf posiada dobre wybrane oferty, obiekty z dostępną pulą miejsc, może braknąć w hotelu, ale my jeszcze możemy mieć, zapraszamy do kontaktów, zapytań, zamówień szczególnie w roku 2022.

 

 

 

7 komentarzy do “Wybrzeże Bałtyku na lato w Polsce 2022 rok

  1. Dobre opracowanie i informacje, znam BIURO i polecam, coś chyba kupię na lato 2020 w Polsce. Jeździłem z nimi na dalsze kierunki, ale w tym roku chyba zostaniemy w Polsce. Mamy już fajne obiekty, a tereny wakacyjne, zapomniane, bywałem trzeba na nowo odkryć.

  2. Szukałem i chyba znalazłem, na lato w tym “wirusowym” roku 2020, chyba mnie przekonali, zostajemy i jedziemy rodziną na urlop nad Bałtyk, jeszcze pomyśle gdzie, ale dawno tam nie byłem, trzeba pojechać, oki zamówię coś u was ponownie.

  3. dobrze będzie sobie przypomnieć smak ryby kupionej prosto z kutra.. all inclusive musi poczekać 🙂 , preferujemy mniejsze miejscowości z dala od tłumów, ale w tym roku zapowiada się , że nawet w nich będzie tłoczno

  4. i znowu coś nowego w ich ofercie, wychodzą naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów, był mecz w Barcelonie, będą i wczasy nad Bałtykiem

  5. jeżeli dadzą nam obiecane bony turystyczne to powrócimy nad Bałtyk.. zapewneGRYF coś nam znajdzie na krótki wypad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.