Wenecja karnawał polecamy wyjazdy

2020 roku od sobota 8 lutego do wtorku 25 lutego.|

Wenecki Festiwal Carnival to wyjątkowy moment, aby być i podziwiać zwyczaje weneckiej tradycji. Karnawał odbywa się przez kilkanaście dni, aż do ogłoszenia Marii Karnawału. Procesje i historyczne grupy kostiumowe w tym międzynarodowe stowarzyszenia karnawału w Wenecji. Jeżeli chcesz w tym uczestniczyć to musisz zadbać o to z wielomiesięcznym wyprzedzeniem! Różne zamówienia na ten event (z całego świata!) dostępne są już na 10 miesięcy wcześniej. Biuro Podróży Gryf organizuje wyjazdy (zamówienia indywidualne i grupowe) w różnych konfiguracjach. Decyduje termin zamówienia im wcześniej tym lepiej / taniej!

Karnawałowa ekstrawagancja kojarzy się głównie z niezliczonymi imprezami odbywającymi się przez prawie 18 dni w najbardziej znaczących miejscach w tętniącym życiem centrum miasta. Począwszy od przygotowań do oficjalnego rozpoczęcia obchodów karnawału, prawdziwego triumfu tradycyjnego rzemiosła, do parad , konkursów na głosowanie najpiękniejszych masek, a nawet oszałamiających regat. Dorośli i najmłodsi, są zachwyceni wyjątkową wenecką atmosferą. Nie można przegapić wydarzenia? Flight of the Angel, jeden z najczystszych przykładów rozrywki i początek uroczystości karnawałowych. Z tej okazji dziewczyna, zwycięzca ubiegłorocznej edycji Karnawału Maryi, leci nad placem Świętego Marka zawieszonym na żelaznym kablu w tym błogosławiącym tłum. Doskonała muzyka i ręcznie każdego roku robione dekoracje .

Na program karnawału w Wenecji składa się bardzo dużo elementów i atrakcji, poniżej kilka przykładów.

Festiwal wenecki na wodzie 09.02.2020, od 10:30 do 13:00, Miejsce: Rio di Cannaregio. Uroczyste otwarcie karnawału w Wenecji w 2020 roku. Święto wszystkich Wenecjan, którzy zainaugurują karnawał. Dedykowany obywatelom i gościom miasta laguny. W niedzielę 9 lutego o godzinie 11.00 procesja wodna Koordynacji Stowarzyszeń Voga alla Veneta od Punta della Dogana wzdłuż całego Canal Grande, aż dotrze do popularnego Rio di Cannaregio, gdzie będzie paradować w tłumie gości. Po przybyciu łodzi zamaskowanej procesji otworzą się stoiska z jedzeniem i winem. Weneckie specjały i desery tradycyjnego karnawału par excellence: fritole i galani. Muzyka i rozrywka będą towarzyszyć nadejściu parady wodnej i degustacji.
ok. 11.00 Odjazd parady wodnej z Punta della Dogana.
ok. 12.00 : przyjazd Parady Wodnej do Rio di Cannaregio i otwarcie szlaków winiarskich i kulinarnych tradycji weneckiej. Wszystkie pokazy są bezpłatne.

Mestre Carnival Street Show od 16:30 do 18:30. Miejsce: Piazza Ferretto,
15-16 i od 20 do 25 lutego z powrotem do Mestre, The Mestre Show Street Carnival.
Po raz trzeci Mestre świętuje sztukę i rozrywkę ulicami miasta, animując place, ulice i arkady z występami muzyki i sztuki ulicznej. Powszechne pokazy, w których muzycy, odważni akrobaci i ekstrawaganccy artyści ożywiają barwną, zabawną i przede wszystkim oryginalną animację na Piazza Ferretto i przez inne ulice miasta.
Procesja i dzień Marii 15.02.2020 od 14:30 do 16:00. Miejsce: Via Garibaldi
Tradycyjna „Festa delle Marie” zaczyna się od San Piero di Castello około 14:30, dalej przez Garibaldi i Riva degli Schiavoni w spektakularnej procesji i dotrze na scenę Piazza San Marco około 16:00, gdzie odbędzie się oficjalna prezentacja karnawału.
Świętujemy hołd złożony corocznie przez Dożów dwunastu pięknym i pokornym weneckim dziewczętom.

Lot anioła 16.02.2020 od 11:00 do 12:00 Miejsce: Piazza San Marco
Ekscytujący lot Carnival Angel oficjalnie otwiera obchody karnawału na Piazza San Marco. Zobaczymy grupy rekonstrukcji historycznych w kostiumach. Diabeł w objęciach Doża, a publiczności szaleje, zachwycony spektakl, widowisko, które zawsze wzbudza zainteresowanie w sieciach krajowych i międzynarodowych.
W 2020 roku Maria, zwyciężczyni Carnival Linda Pani w 2019 r. , Będzie nosić rolę nowego Anioła. Wydarzenie poprzedzi Parada Dożów zorganizowana przez CERS – Europejskie Konsorcjum Odbudowy Historycznej z udziałem Międzynarodowego Stowarzyszenia Karnawału w Wenecji, Ass. Amici del Carnevale di Venezia, Grupy Historycznej „Maski Mario del” 700 weneckich „i Ass. Dame and Cavalieri.

Konkurs maskowy – kwalifikacje do finału od 11:00 do 13:00. Miejsce: Piazza San Marco. Uczestnicy paradują na wybiegu, rzucając sobie wyzwanie kostiumami, maskami i perukami. Konkurs staje się jeszcze bardziej pełen emocji, kolorów i niespodzianek, publiczność zadecyduje o zwycięzcach dnia, dzięki mechanizmowi głosowania eliminacyjnego, który będzie dotyczył placu i jego gości oraz zadecyduje o najpiękniejszych maskach parady. A dla zwycięzców pokazów mody zaplanowanych między czwartkiem a sobotą (20-22 lutego) finał w niedzielę 23 lutego.
Poniedziałek, 24 lutego, parada poświęcona dzieciom.

25.02.2020 Przyznanie nagrody Marii Karnawału 2020, od 16:00 do 16:30 Miejsce: Piazza San Marco. Ceremonia wręczenia nagród z zwieńczeniem zwycięskiej „Marii” dociera na Piazza pod koniec procesji wodnej odlatującej z San Giacomo dell’Orio. O 16:30 koronacja Doża najsłodszej i najbardziej wdzięcznej dziewicy.

25.02.2020 „Svolo del Leon” od 17:00 do 18:00. Miejsce: Piazza San Marco .
Świętujemy najwyższe hołdy skrzydlatemu lewowi św. Marka, symbolowi miasta, które wyjątkowo wyjdzie na dzwonnicę namalowaną na dużym płótnie scenograficznym, aby przelecieć nad publicznością obecną na placu. Dwunastu weneckich panien, Le Marys, witają go na scenie na Piazza San Marco.

Są różne scenariusze dla tego wydarzenia w Wenecji.

Prestiżowe historyczne miejsce w Wenecji Casinò, Cà Vendramin Calergi.
Miejsce będzie oświetlone z tej okazji dynamicznymi projekcjami wideo DrawLight. Oficjalna kolacja zorganizowana przez dyrektora artystycznego wydarzenia.
Zazwyczaj Książę Maurice prowadzi gości w bajkową atmosferę odtworzoną dzięki profesjonalnym artystom; ustawienia, scenografa Teatru La Fenice w Wenecji, kostiumy oraz występów artystycznych. After-party będzie kontynuowane z wyborem muzyki DJ.

Wyrafinowana i ekskluzywna gala osadzona w magicznej atmosferze pokoi na głównym piętrze tego XVI-wiecznego budynku z widokiem na Canal Grande. Dzięki występom artystycznym
Uwodzenie podniebienia, dzięki wyrafinowanemu menu dla smakoszy zaprojektowanemu na tę okazję przez szefów kuchni restauracji Richard Wagner. Po aperitifie i przekąski. Odbywa się kolacja z tradycyjnymi weneckimi daniami. Wśród nich są risotto z okonia morskiego, krewetkami i rukolą oraz filet z turbota au gratin z bazylią, żółtymi pomidorami wiśniowymi, oliwkami Taggiasche i kaparami, a desery to biała czekolada i jagodowy krem bawarski z aromatem fasoli tonka i kremem z marakui, a także typowe symbole karnawału znane jako „frittelle” i „galani” (smażone ciastka). Wszystko to uzupełnia Prosecco DOC z Consorzio di Tutela i prestiżowe wybrane wina z regionu Veneto. Pod koniec kolacji DJ-e sety z muzycznymi selekcjami autorstwa międzynarodowego DJ-a Oyadi, a ci, którzy chcą przeżyć dreszczyk emocji, mogą zamówić na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.