Co zwiedzić w Pradze – inspiracje

Praga uchodzi za jedno z najpiękniejszych europejskich miast. Z uwagi na niedużą odległość od Polski jest wyjątkowo chętnie obierana jako cel dłuższych i krótszych wyjazdów. Liczne zabytkowe obiekty i pełne uroku miejsca zachęcają do odwiedzin w stolicy Czech. Wśród ogromnej liczby atrakcji turystycznych łatwo się zgubić, dlatego podpowiadamy, co zobaczyć w Pradze podczas wycieczki. Nasze propozycje z pewnością będą inspiracją dla Twojego prywatnego planu podróży.

Most Karola

Most Karola jest jednym z najbardziej znanych zabytków Pragi. Ten niezwykle urokliwy, ozdobiony wspaniałymi barokowymi statuami obiekt koniecznie musisz zobaczyć, nawet gdy planujesz krótką wycieczkę na weekend. Kiedy późną nocą lub wczesnym rankiem umilknie nieco dzienny gwar, koniecznie wybierz się na przechadzkę tym mierzącym ponad 600 m długości imponującym mostem.

Wycieczka na weekend do Pragi i terminy – sprawdź szczegóły

Wycieczki do Pragi dla grup szyte na miarę –  sprawdź szczegóły

Zamek na Hradczanach

W obrębie obejmującego spory areał kompleksu zamkowego Hradczany znajdziesz wiele interesujących miejsc i obiektów wartych zobaczenia. Koniecznie zaplanuj sobie przynajmniej kilka godzin na zwiedzanie tego wyjątkowego miejsca. Oprócz oszałamiających ogrodów, wspaniałych pałaców i kościołów znajduje się tutaj słynna Złota Uliczka, którą zamieszkiwał m.in. Franz Kaffka. Najstarsze budowle, jakie możesz spotkać na wzgórzu Hradczany, datowane są na IX w. Wśród wielu obiektów godnych uwagi na terenie kompleksu znajduje się słynna Archikatedra Św. Wita ze wspaniałymi dzwonami. Wieża prochowa Mihulka, Loreta czy Belweder królowej Anny są niewielką częścią wyjątkowych arcydzieł architektonicznych, które zlokalizowane są na hradczańskim wzgórzu.

Co warto zobaczyć w Hradczanach – więcej informacji

Rynek Staromiejski

Rynek Staromiejski jest głównym placem Pragi, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ujrzysz tu wyjątkowo piękne, kolorowe kamienice o niezwykłych zdobieniach. Koniecznie musisz wybrać się pod Ratusz. Na jednej z jego ścian umieszczony został średniowieczny zegar astronomiczny. O pełnych godzinach możesz obejrzeć pokaz zegarowych figur. Na rynku znajdziesz także wiele lokali gastronomicznych, serwujących tutejsze przysmaki, oraz kawiarni i pubów.

Rejs po Wełtawie

Doskonałym pomysłem na jeden z punktów wycieczki do Pragi jest rejs po Wełtawie. Oglądanie miasta z perspektywy podróży rzeką jest niezapomnianym przeżyciem. Podczas dziennego, dwugodzinnego rejsu Zobaczysz panoramiczne widoki najbardziej znaczących atrakcje w sercu Pragi, włącznie z Zamkiem na Hradczanach, mostem Karola, Metronomem Letna, Teatrem Narodowym i wieloma innymi pięknymi budynkami i zabytkami historycznymi. Podczas trwania rejsu będzie można słuchać komentarza w siedmiu językach do wyboru, szeroki wybór napojów i przekąsek w restauracji lub barze. W ofercie wiele kategorii rejsów, dzienne, wieczorne, z posiłkami lub bez. Rejsy ekskluzywne z kolacją lub tradycyjne. Zobacz więcej informacji, możliwość rezerwacji zakupu biletów na rejsy, poniżej.

Rejsy po Wełtawie – dużo dobry informacji

Wyszehrad

Drugą obok Hradczan siedzibą czeskich władców był Wyszehrad. Ten malowniczo położony na wzgórzu obiekt zachwyca wyjątkową architekturą i wspaniałym otoczeniem. Tutaj mieści się znana przez turystów bazylika Św. Piotra i Pawła. Koniecznie wybierz się na spacer po zabytkowym cmentarzu, gdzie możesz oddać się zadumie podziwiając niezwykłe pomniki i nagrobki. Zwiedzanie ogrodu zamkowego urozmaicą liczne posągi oraz ruiny fortyfikacji. Ciekawą budowlą wznoszącą się w Wyszehradzie jest Rotunda Św. Marcina.

Co warto zobaczyć w Wyszehradzie – więcej informacji

Muzeum figur woskowych Grévin

Interesującym miejscem, które możesz włączyć w plan swojej wycieczki do Pragi, jest muzeum figur woskowych. To wyjątkowe miejsce, w którym możesz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z figurami postaci znanych z historii czy filmu. Wśród nich umieszczony został słynny Krecik – bohater popularnej czeskiej kreskówki.

Dużo więcej rozwiązań i propozycji, aktualności dla Pragi – sprawdź szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.