Val di Fiemme dla narciarzy porady oferty

Val di Fiemme dolina dla narciarzy

Dolina płomieni znajduje się w Trentino, w otoczeniu legendarnego górskiego krajobrazu i szerokich dolin. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się ośrodek narciarski Obereggen, połączony tym samym karnetem narciarskim z Val di Fiemme. Idealny dla na wyjazdy narciarskie, dla tych którzy lubią uprawiać sporty zimowe z dala od zgiełku. Dolina o silnej tradycji oferuje dużą wszechstronnością i wyrafinowane włoskie przysmakami i gościnność w sercu Dolomitów. Val di Fiemme składa się z pięciu ośrodków narciarskich, które tworzą unikalną sieć. Narciarze mogą korzystać z najwyższej jakości tras narciarskich, do dyspozycji 112 km stoków i 45 kolejek linowych i wyciągów.

Na narciarskie wakacje w otoczeniu łańcucha Latemar i Lagorai.

Wzdłuż rzeki Avisio rozciąga się jedna z głównych dolin Dolomitów, Val di Fiemme. Pomiędzy pasmami górskimi Lagorai i Latemar region ten poświęcony turystyce zimowej obejmuje pięć ośrodków narciarskich i dwa ośrodki biegowe. Wszystkie idealne warunki, aby cieszyć się zasłużonym urlopem zimowym pośrodku największego ośrodka narciarskiego na świecie: połączenia Dolomiti Superski. Na liście najlepszych ośrodków narciarskich w Val di Fiemme znajdują się tereny narciarski Latemar – Obereggen / Pampeago / Predazzo, klasyfikowane na 5 gwiazdek. Region narciarski oceniany jest też jako najlepszy stosunek jakości do cen wyciągów i zakwaterowania. Najwyższe ośrodki narciarskie w dolinie sięgają wysokości 2388 metrów.

Ośrodki narciarskie Val di Fiemme:

– Alpe Cermis – Cavalese – Ski Center Latemar – Lavaze
– Jochgrimm – Bellamonte – Rolle Pass

Ważnym ośrodkiem narciarskim w regionie jest Cavalese z trasami zjazdowym na Alpe Cermis, Pampeago i Predazzo. Połączone wyciągami z centrum narciarskim Latemar, Moena i Bellamonte – tereny na Alpe Lusia oraz Passo Rolle. Pomiędzy centrami narciarskimi kursują ski-busy

Alpe Cermis: wysokość maksymalna na górnej stacji wynosi: 2 267 m; wysokość minimalna na dolnej stacji: 860 m. Trasy niebieskie: ok. 10 km, Trasy czerwone: ok. 8 km, Trasy czarne:ok. 5 km, Ilość tras narciarskich: 15. Powastają nowe.

Bellamonte – Alpe Lusia: Wysokość maksymalna na stacji górnej wynosi 1977 m; wysokość minimalna na stacji dolnej wynosi: 1550 m. Trasy niebieskie: ok. 15 km , Trasy czerwone: ok. 4 km, Trasy czarne: ok. 4 km. Powstają nowe.

Ski Centre Latemar (Pampeago – Predazzo – Obereggen): Wysokość maksymalna na górnej stacji wynosi: 2500 m n.p.m. Wysokość minimalna na dolnej stacji: 1550 m n.p.m. Trasy niebieskie: ok. 11 km, Trasy czerwone: ok. 37 km, Trasy czarne: ok. 2 km.

Karnet narciarski Fiemme Obereggen obejmuje ośrodki narciarskie:

– Alpe Cermis, dojazd z Cavalese
– Ski Center Latemar, dojazd z Pampeago, Predazzo i Obereggen
– Alpe Lusia, dojazd z Bellamonte-Castelir lub Moeny
– Passo Rolle i Oclini

Wszystkie ośrodki narciarskie są doskonale przystosowane do potrzeb najmłodszych narciarzy, którzy mogą uczyć się jeździć na nartach poprzez gry i zabawę. Specjalnie dla nich przygotowano kolorowe przedszkola, snow park i szkółki dla początkujących. Dolomity słyną również z pięknej i słonecznej pogody, idealnej do jazdy na nartach. Słońce świeci tu średnio przez 8 dni na 10.
W Val di Fiemme można jeździć na nartach także pod gwiazdami. Możliwość poznania oświetlonych stoków na trasie Olimpia 3 w Alpe Cermis i na trasie Obereggen w Ski Center Latemar. Nocną jazdę na nartach, która trwa od 19:30 do 22:30, można połączyć z kolacją w schronisku i miłym powrotnym.

Warunki narciarskie w Val di Fiemme.

Sezon rozpoczyna się od pierwszych dni grudnia i trwa do początku kwietnia. Stoki położone są na wysokości od 1000 do 2300 m.n.p.m., co gwarantuje pewne warunki śniegowe. Duża i nieustannie rozwijana sieć nowoczesnych wyciągów zadowoli każdego – od początkujących po zaawansowanych narciarzy.

Val di Fiemme posiada świetną bazę noclegową i bardzo dobrze rozwinięte zaplecze do uprawiania narciarstwa i innych sportów zimowych, urozmaicona oferta apres-ski, czyni region doskonałym miejscem na zimowy, narciarski wypoczynek. Wspaniałe górskie widoki, w tym również na najwyższy szczyt Dolomitów – Marmoladę (3 341 m n.p.m.).

BP Gryf posiada dobrą ofertę dla narciarzy, zakwaterowanie hotelach i apartamentach, sprawdź nasze propozycje, zapraszamy – sprawdź szczegóły

Miasta i oferty narciarskie

Cavalese – położone na wysokości 1.000 m – najważniejsze miasto Doliny Val di Fiemme. Z miasta można dotrzeć do ośrodków narciarskich Alpe Cermis i Latemar Ski Center, a także gór Lagorai i Dolomitów Latemar, aby spędzić niezapomniane wakacje narciarskie. Polecane oferty narciarskie to:

Aparthotel Des Alpes w Cavalese – sprawdź szczegóły

Hotel SACRO CUORE w Cavalese – sprawdź szczegóły

Hotel Agritur La Regina Dei Prati Cavalese – sprawdź szczegóły

Le Plejadi apartamenty w Cavalese – sprawdź szczegóły

Romantic Hotel Excelsior w Cavalese – sprawdź szczegóły

Rezydencja CASA CAVALESE – sprawdź szczegóły

Hotel Relais Grunwald 4* w Cavalese – sprawdź szczegóły

Predazzo – położone na wysokości 1 018 m n.p.m. znajduje się w północno-wschodnim Val di Fiemme, na granicy z Val di Fassa, gdzie spotykają się rzeki Avisio i Travignolo. W pobliżu są stacje narciarskie Alpe Lusia i Latemar Ski Center. Posiada bezpośrednie połączenie wyciągiem gondolowym z centrum narciarskim Latemar. Niedaleko od miasta znajduje się kolejka linowa Predazzo-Gardonè. Bardzo znanym jest również Centro del Salto. To idealne miejsce, aby dostać się do ośrodków narciarskich Alpe Cermis i ośrodka narciarskiego Latemar, a także Val di Fassa i Passo Rolle. Polecane oferty narciarskie to:

Hotel Bellamonte koło Predazzo – sprawdź szczegóły

Hotel Bellaria w Predazzo – sprawdź szczegóły

Carano – małe miasteczko w dolinie Val di Fiemme w Trentino. Carano i jego dzielnice znajdują się w niewielkiej odległości od Cavalese, największego miasta w dolinie. W niewielkiej odległości od ośrodków narciarskich Alpe Cermis i centrum narciarskiego Latemar. Położenie Carano oferuje panoramiczne widoki na całą dolinę Val di Fiemme, z której roztacza się widok na łańcuch Lagorai i Pale di San Martino. Polecane oferty narciarskie to:

Apartamenty VACANZE VERONZA w Carano – sprawdź szczegóły

Hotel VERONZA 3* w Carano – sprawdź szczegóły

Capriana – miasteczko w Val di Fiemme, położone na skraju doliny . Capriana jest bramą do regionu narciarskiego w Dolomitach. Wiele kilometrów dobrze przygotowanych tras zjazdowych, oraz 150 km tras biegowych. Blisko do Cavalese (ok. 25 km od Capriany). Caprina ośrodek alpejski leży w niewielkiej odległości od terenów narciarskich Alpe Cermis. Polecane oferty narciarskie to:

Hotel DOLOMITI w Capriana – sprawdź szczegóły

Tesero – leży w środkowej części Doliny Fiemme, jedna z ładniejszych miejscowości w dolinie Val di Fiemme doskonała baza wypadowa do terenów narciarskich w całym regionie. W pobliżu znajduje się ważne centrum narciarstwa biegowego w Lago di Tesero, gdzie odbywały się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. Niedaleko stąd również do ośrodka narciarskiego Ski Center Latemar, które łącznie daje 40 km tras. Polecane oferty narciarskie to:

Rezydencja Lagorai w Tesero – sprawdź szczegóły

Pampeago – popularny ośrodek barciarski, leży na wysokości 1757 m npm jest częścią narciarskiego obszaru Latemar Ski Center, a jego stoki są bezpośrednio połączone z infrastrukturą narciarską i stokami Obereggen w Południowym Tyrolu, idealne dla miłośników narciarstwa! Trasy narciarskie są dobrze przygotowne, w większości średnie i łatwe, dostosowane do umiejętności każdego narciarza. Pampeago to ukryty klejnot znajdujący się w ośrodku narciarskim Latemar, który obsługuje ponad 70 km narciarstwa zjazdowego (123 indywidualne trasy narciarskie!), które są obsługiwane przez 60 wyciągów narciarskich. Polecane oferty narciarskie to:

Sport Hotel Pampeago hotel + apartamenty w Pampeago – sprawdź szczegóły

Ziano di Fiemme – miasto w Trentino, miejscowość prowadzi bezpośrednio na początku wszystkich terenów narciarskich: Latemar i Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Rolle, Sella Ronda. Długie trasy narciarskie z gwarantowanym śniegiem, nowoczesne wyciągi narciarskie, piękny górski ośrodek. Polecane oferty narciarskie to:

Hotel Zanon w Ziano di Fiemme – sprawdź szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.