Raj dla smakoszy piwa – czyli Oktoberfest w Wiedniu

Znany wszystkim Oktoberfest kojarzy się jednoznacznie z wielkim świętem piwa, które od 1810 roku cyklicznie odbywa się w Monachium. Jest to największa tego typu impreza na świecie, przyciągająca nawet 6 milinów ludzi, spragnionych złocistego trunku. W blasku niemieckiego święta pragną ogrzać się także inne kraje, które próbują przenieść zabawę na własny grunt. Jednym z nich jest Austria. W stolicy tego alpejskiego państwa już po raz 9. odbędzie się festyn, w którym główną rolę odegra austriackie piwo. Biuro podróży Gryf ma przyjemność zaprosić wszystkich spragnionych dobrego napitku i jadła na to wyjątkowe wydarzenie. Zaplanuj wyjazd na Oktoberfest w austriackim wydaniu już dziś!

Wycieczka do Wiednia, czyli przyjemne z pożytecznym

Koniec lata i jednocześnie początek jesieni to dla wielu z nas powód do smutku. Są jednak i tacy, którzy z tego powodu skaczą z radości. Mają ku temu swoje powody, bo w dniach 26 września – 13 października we wiedeńskim parku Prater odbędzie się ludowy festyn, na którym poleje się morze piwa. Odpowiednik bawarskiego Oktoberfestu to wspaniała okazja, by przy akompaniamencie tradycyjnej austriackiej muzyki zasmakować lokalnych gatunków piw. W trzech ogromnych namiotach piwnego miasteczka posmakujesz także austriackich przysmaków, których próżno szukać w innych zakątkach globu. Powoli szykuj więc swoje skórzane spodenki, szelki i kapelusz, by na ludowo spędzić przynajmniej jeden weekend w Austrii. Pobyt we Wiedniu nie powinien się jednak ograniczać jedynie do konsumpcji złocistego płynu. Na jakiś czas warto odejść od stołu i poczuć ducha tego wyjątkowego  miasta. Wiedeń to majestatyczna stolica, w której przeszłość miesza się ze współczesnością. Tylko tu możesz wybrać się na wytworny bal, by po chwili wsiąść do metra i zmierzyć się z wielkomiejskim zgiełkiem.  

Austriacki Oktoberfest – czy jest lepszy od niemieckiego?

Wiedeńskie obchody święta piwa i wina, choć z roku na rok są coraz bardziej popularne, nie przyciągają takiej masy zagranicznych turystów, jak te organizowane w Monachium. Dla pewnego grona ludzi to z pewnością duży atut. Niektórym może bowiem przeszkadzać wszechobecny chaos i spożywanie piwa w ścisku. Ponadto im mniej tłoczno, tym większa szansa na skorzystanie z wszystkich dostępnych atrakcji, a co za tym idzie – głębsze przeżycie tego wyjątkowego dla smakoszy piwa święta. Po drugie – we Wiedniu podczas zabawy nie króluje tylko piwo. Austriacki Wiesn-Fest to także doskonała okazja do skosztowania lokalnego wina. W trakcie imprezy uczestniczy będą mieć możliwość zapuszczenia się w leżącą u stóp Lasu Wiedeńskiego dzielnicę Grinzing. To właśnie tam znajdziecie małe, przydomowe winiarnie i wspaniałych ludzi, którzy uraczą Was swoimi wyrobami. Austriacka gościnność nie pozwoli na to, byście opuszczali to urokliwe miejsce o pustych żołądkach. Tradycyjny sznycel wiedeński przy lampce lokalnego wina to obowiązkowa pozycja w trakcie wycieczki do Wiednia.  

Wyjazd na Oktoberfest we Wiedniu – sprawdź szczegóły

Więcej dobrych informacji na naszej stronie

http://wieden.wyjazdy.travel/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.