Atrakcje turystyczne w Monachium, których nie możesz przegapić

Monachium, będące głównym miastem najchętniej odwiedzanego regionu w Niemczech, kojarzy się przede wszystkim z wysokiej klasy klubem piłkarskim Bayern, fabryką BMW i słynnym na cały świat Oktoberfest. Stolica Bawarii to jednak coś więcej niż tylko emocje piłkarskie, szybkie samochody i hektolitry wypitego piwa. Wycieczka do Monachium oznacza spotkanie z historią, sztuką wielkiego formatu oraz tradycyjną bawarską kuchnią. W tej tętniącej życiem metropolii znajdziemy również miejsce do złapania oddechu i nabrania sił przed powrotem do domu.

Sport i samochody w Monachium

Monachium to siedziba najbardziej utytułowanego niemieckiego klubu piłkarskiego, Bayern Monachium, który swoje mecze rozgrywa na Allianz Arenie. Proponujemy wyjazdy z biletem na mecze – zobacz nasze propozycje.

https://gryftravel.pl/futbol-liga-niemiecka/bayern-monachium-bilety-wyjazdy/

Stadion Alianz Arena w Monachium, przypominający wielki ponton, robi na zwiedzających ogromne wrażenie. W jego wnętrzach kryje się klubowe muzeum oraz sklepik z pamiątkami. Arena zmagań piłkarskich to jednak nie jedyny, warty obejrzenia, obiekt sportowy w Monachium. Park Olimpijski, na którym odbywały się Igrzyska Olimpijskie w 1972 roku, pomimo upływu lat, wciąż imponuje nowoczesnością. Kompleks nie stoi odłogiem, lecz nadal jest aktywnie wykorzystywany w celach sportowych oraz wydarzenia kulturalne. Jedną z głównych atrakcji jest wysoka na niemal 300 m wieża, w której znajduje się punkt widokowy oraz obracająca się restauracja. 

Nieopodal wioski olimpijskiej znajduje się muzeum i siedziba chluby niemieckiej motoryzacji. Dla spragnionych wrażeń turystów dostępne są dwa budynki – ogromna hala wystawowa, w której można podziwiać najnowsze modele ze stajni BMW oraz muzeum marki, dzięki któremu dowiemy się o początkach firmy oraz jej rozwoju na przestrzeni lat. Muzeum BMW w Monachium to obowiązkowa pozycja dla każdego wielbiciela kunsztownych aut. 

Architektoniczne perły Monachium

Podczas wizyty w Monachium nie wolno pominąć zabytkowego centrum miasta. Monachijskie Altstadt zostało niemal doszczętnie zniszczone w trakcie II wojny światowej, ale stopniowa odbudowa zakończyła się sukcesem. Centralnym punktem miasta jest Plac Mariacki, wokół którego skupiają się najciekawsze zabytki, w tym Stary i Nowy Ratusz oraz Katedra NMP, czyli symbol Monachium z dwoma charakterystycznymi zielonymi kopułami.  Co ciekawe, najstarszym obiektem w Monachium nie jest jednak żadna wielka budowla, a pochodząca z 1260 roku… toaleta! Po wyjściu z placu możemy zafundować sobie spacer po jednej z najważniejszych ulic handlowych w mieście – Kaufingerstraße. Za lokal przy tej ulicy płaci się średnio 300 tys. euro rocznie, czyli około 1,2 mln złotych. Takie sumy nie odstraszają jednak nikogo, bo na deptaku jest gwarno i tłoczno właściwie o każdej porze. Mnóstwo sklepów – również ekskluzywnych, punktów z pamiątkami, a do tego masa kawiarenek i urokliwych knajpek, czynią z tego miejsca prawdziwą turystyczną mekkę. 

Monachium – atrakcje dla ciała i ducha

Co jeszcze warto zobaczyć w Monachium, aby nie wrócić do domu z dozą niedosytu? Przy okazji pobytu w stolicy Bawarii zachęcamy do odwiedzin Niemieckiego Muzeum Techniki, prezentującego dokonania niemieckich badaczy z wielu dziedzin nauki. Wśród eksponatów można zobaczyć m.in. pierwszą elektryczną lokomotywę konstrukcji Siemensa z 1879 roku. Po intensywnym zwiedzaniu dobrze jest nasycić organizm porządną dawką strawy. Białe kiełbaski w towarzystwie precli i musztardy niemal w każdym zakątku Monachium smakować będą wyśmienicie. Podobnie zresztą piwa, które serwuje się w halach piwnych z długimi stołami. Najsłynniejsza z nich to Piwiarnia Hofbräuhaus, gdzie oprócz świetnego trunku możemy liczyć na muzykę graną na żywo. 

Wycieczka do Bawarii – sprawdź szczegóły

Więcej informacji Monachium wycieczki, wyjazdy i zwiedzanie na naszej stronie

https://www.gryftravel.pl/wyjazdy-do-monachium/

Oktoberfest w Monachium trwający 21.09 do 06.10.2019 roku to kolejna edycja słynnego festiwalu piwa. To wydarzenie, którego nie można przegapić i które, jak zwykle, przyciągnie miliony turystów z całego świata! Bardzo trudno jest uzyskać dostęp do namiotów w trakcie Octoberfest, bo takie wyjazdy potwierdza Biuro Podróży Gryf. Mamy jednak inne, bardzo dobre wiadomości – to samo miasto i festiwal piwa w Monachium! Więcej szczegółów o innych opcjach na wyjazd znajdziesz na naszej stronie.

https://www.gryftravel.pl/oktoberfest-w-monachium/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.