Moskwa na weekend & więcej

Moskwa jest nie tylko politycznym centrum Rosji, ale także najbardziej zaludnionym miastem tego kraju i jego stolicą przemysłową, kulturalną, naukową i edukacyjną. Moskwa ma jedno z najszybciej rozwijających się centrów gospodarczych na świecie, z aktywnym życiem biznesowym i ogromnie zmieniającym się profilem / panoramą. Poczyniono inwestycje w upiększanie miasta. Miasto położone nad rzeką Moskwa, posiada  dużo zielonych terenów, parków, oświetlone elewacje, fontanny wodne. Moskwa stolica Rosji jest jednym z największych, najbardziej ruchliwych i najbardziej zdumiewających miast świata. Niektórzy twierdzą, że Moskwa nigdy nie śpi, a to jest całkiem prawdziwe: miasto tętni życiem nawet po zachodzie słońca. Centra handlowe, targi i sklepy otwarte 24/7, bary i restauracje każdej odmiany, liczne koncerty i imprezy kulturalne – wszystko to sprawia, że Moskwa to naprawdę wyjątkowe miejsce dla turystyki. Miasto kultury i dobrej rozrywki, dobre widowiska muzyczne i teatralne, wreszcie wiele imprez sportowych na odpowiednim poziomie.
Polecamy wyjazdy zaraz po COVID-19

 

Co proponujemy, sugerujemy rozwiązania, opcje na weekend!.

Przylot do Moskwy dzień wcześniej wg. rozkładów możliwych przelotów. Pełna obsługa biura; transfery, hotele 4* – 5*, lokalny przewodnik i więcej, poniżej.

1-szy dzień od rana w Moskwie, część pierwsza.

Plac Czerwony to serce i dusza Moskwy i całego narodu rosyjskiego, miejsce przesiąknięte historią, które zachwyci Cię swoją olśniewającą architekturą. Spacer drogą obok Ogrodu Aleksandra, Bramy i Kaplicy Iberyjskiej, zrób zdjęcie tablicy w punkcie zero i podziwiaj ekscytujące, żywe kopuły katedry św. Bazylego. Kreml moskiewski jest jednym z największych zespołów architektonicznych i urbanistycznych na świecie. Obiekt stoi w centrum miasta, na wzgórzu Borovitsky, położonym na lewym brzegu rzeki Moskwy. Przypomina nieregularny trójkąt. Wysokość murów, wąskie strzelnice i odległości między wieżami – wszystko to mówi nam, że Kreml to przede wszystkim forteca. Ale po wejściu na Kreml uczucie się zmienia. Na terytorium 27,5 hektara znajdują się szerokie place i piękne ogrody, majestatyczne pałace i mnóstwo kościołów.
Najważniejsze to:
– Odkryj najstarszy plac w Moskwie i niesamowite katedry, w których rosyjscy władcy brali ślub, koronowali się i chowali.
– Zobacz wszystkie tereny Kremla i największe na świecie; Car-puszka, Car-armata – pod względem kalibru największa na świecie armata spośród ładowanych od przodu, eksponowana obecnie na Kremlu w Moskwie. Ma kaliber 900 mm, długość 5,34 m i masę 39,312 tony. Bombardę tę odlał z brązu w 1586 mistrz ludwisarski Andriej Czochow, na polecenie cara Fiodora Rurykowicza (jest ozdobiona płaskorzeźbą tego władcy).
– Poznaj 800 lat rosyjskiej historii w jednym miejscu z namiętnym lokalnym przewodnikiem.

1-szy dzień w Moskwie, część druga.

Spaceruj wzdłuż ściany Kremla do jednego z najważniejszych zabytków Rosji: Katedry św. Bazylego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ozdobny budynek kościoła zajmuje rozległą przestrzeń Placu Czerwonego. Ta prawosławna katedra św. Bazylego pochodzi z XVI wieku. Jest to najbardziej znany symbol średniowiecznej rosyjskiej architektury kościelnej. Katedra ma dość niekonwencjonalny wygląd. Uważa się, że obfite kopuły i jasne kolory symbolizują Nowe Jeruzalem opisane w Objawieniu dla Jana jako niebieskie miasto lśniące cennymi kamieniami.

GUM dom towarowy ma wyjątkowe miejsce w historii, został otwarty gdy stara Rosja zwróciła się w stronę ludzi, wspólnego życia w mieście, Wierchnije Torgowyje Riady – dom towarowy w Moskwie otwarty w 1893. Dzisiaj światowa moda w sklepach GUM jest obecna w każdym miejscu. Najważniejsi producenci tam mają swoje sklepy i hale pokazowe – wybiegi.  GUM to nie tylko sklep, w którym można kupić prawie wszystko z najwyższej półki. Obiekt to też zabytek architektury, komfortowy salon z restauracjami i kawiarniami. Obecne są galerie sztuki i miejsca wydarzeń kulturalnych. Dzisiaj to integralna część rosyjskiej historii i symbol Moskwy, to najbliższe od Kremla miejsce, dlatego też trudno tam nie wejść, zwiedzić. Na zakupy polecamy zabrać grubszy portfel, co wynika z marki i jakości produktów.

Wieczorny rejs po rzece Moskwy z kolacją na statku.
Podczas tej spektakularnej podróży zobaczysz najbardziej znane i kultowe zabytki Moskwy z zupełnie innej perspektywy. Możesz wybierać spośród dwóch pokładów wygodnej, nowoczesnej łodzi i obserwować różnorodne i fascynujące krajobrazy Moskwy z otwartego górnego pokładu lub pozostać w środku i cieszyć się widokiem przez panoramiczne okna statku. Twój kompetentny przewodnik opowie Ci historie wszystkich zabytków i budowli, które zobaczysz po drodze, dzięki czemu Twoja podróż będzie nie tylko relaksująca, ale również pouczająca i zapewniająca rozrywkę. Najlepszy moment na wycieczkę statkiem to wieczór, w którym można podziwiać spektakularne widoki błyszczących świateł Moskwy.

2-gi dzień od rana w Moskwie, część pierwsza.

 Jednym z najwyższych punktów w Moskwie i jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach miejsc to Wzgórza Worobiowe (znane również jako Worobowe Góry) to malownicze wzgórze nad brzegiem rzeki Moskwy. Wzgórze to najwyżej położony punkt w mieście (220 m npm) zobaczysz niesamowite widoki na gorączkową stolicę Rosji ze słynnej platformy widokowej, znajdującej się na stromym brzegu. Dziś na tym terenie znajduje się duży piękny park leśny, liczne stawy, ścieżki rowerowe i słynna trampolina narciarska ze stokiem narciarskim i wyciągiem krzesełkowym. Sparrow Hills to ulubiona atrakcja turystyczna i miejsce spotkań społeczności motocyklowej.

Wycieczka piesza stary Arbat
Arbat jest jednym z głównych miejsc turystycznych Moskwy z jego niesamowitą historią i niezrównaną atmosferą. Na świecie nie ma wielu ulic, gdzie tak niesamowita kolekcja wybitnych artystów i postaci kulturowych żyła i pracowała w tak bliskiej odległości. Obecny stan architektury Arbat nie jest tak niezwykły, jak sto lat temu. Dzisiaj jest to komfortowy deptak o długości półtora kilometra z dużą liczbą sklepów i restauracji. Dodatkowo kilka budynków w stylu secesyjnym i awangardowym jest szczególnie interesujących dla koneserów architektury.

regionalna kuchnia to też turystyka, warto i trzeba!

Bez wejścia do lokalnego menu i kuchni turystyczny wyjazd nie może być zaliczony!  Restauracja Kazbek to autentyczna gruzińska kuchnia w Moskwie, symboliczna, wizerunkowa. Klimatyczne gruzińskie mieszkania – zbiorowy obraz wszystkich mieszkań które restaurator odwiedzał od dziecka i stworzył w Moskwie. Najważniejsze jest ogromny prawdziwy piec na drewno zbudowany w luksusowym bufecie do pieczenia Chaczapuri – gruzinski zapiekany placek z serem, chleb oraz okna wychodzące na kuchnię restauracji, gdzie wszystko jest w reżyserii młodego szefa kuchni z Tbilisi. Trzeba pamiętać, że Gruzja od wieków była spichlerzem dla Rosji.

2-gi dzień w Moskwie, część druga.

Katedra Chrystusa Zbawiciela w Moskwie jest najważniejszą katedrą w Moskwie, jeszcze przed katedrą św. Bazylego, z wyjątkową i dziwaczną historią, która sięga XIX wieku i trwa do dziś. Ponadto jest najwyższą świątynią prawosławną na świecie. Jego oficjalna nazwa to Katedra Świątyni Chrystusa Zbawiciela (Odkupiciela) Patriarchy Moskwy. Położenie świątyni w Moskwie jest naprawdę centryczne, blisko Kremla i rzeki Moskwy, we wspaniałym otoczeniu. Jest to obowiązkowa wizyta, jeśli jesteś w Moskwie, zarówno pod względem zewnętrznym, jak i wewnętrznym.

Na wieczór tego dnia proponujemy słynny Teatr Bolszoj (Opera lub Balet)

Teatr Bolszoj został założony prawie 250 lat temu i był wówczas największą operą w Europie. Dziś Bolszoj jest jednym z dziesięciu najbardziej znanych teatrów na świecie. Słynna rosyjska szkoła baletowa powstała w murach Bolszoj. Tu miały miejsce pierwsze przedstawienia wielu znanych na całym świecie rosyjskich baletów i oper, takich jak „Dziadek do orzechów”, „Jezioro łabędzie” czy „Eugeniusz Oniegin”. Teatr Bolszoj jest symbolem Rosji na zawsze. Został odznaczony tym wyróżnieniem ze względu na duży wkład w historię rosyjskiej sztuki scenicznej. Historia ta trwa, a dziś artyści Teatru Bolszoj wnoszą do niej wiele nowych odsłon (tam też trzeb być).

Na koniec tego dnia proponujemy, późna kolacja w nowoczesnej restauracji Fahrenheit w centrum Moskwy to dzieło legendarnego restauratora Andreya Dellosa, słynącego z powołania do życia znanej restauracji Puszkin. Jednak nowa lokalizacja zapewnia zupełnie inne podejście do kuchni rosyjskiej, pozostaje wierna zasadom jej twórcy – zapewnia nienaganną cenę w wyjątkowym otoczeniu, zapewniając niezapomniane wrażenia. Wnętrze to relaksująca, ale przytulna przestrzeń na poddaszu pełna przyciągających wzrok detali – idealne miejsce do eksperymentów w dziale żywności i koktajli. Szefem restauracji jest Maxim Kolpashikov, młoda krew z ogromnym doświadczeniem. Współpracował ze znanymi mistrzami Andriejem Mahowem (szefem kuchni „Cafe Pushkin”) i Dmitrijem Eremeevem (szef kuchni „Turandot”).

Zapraszamy na wycieczki i zwiedzanie Moskwa i Rosja, wyjazdy „szyte na miarę” od 2 osób i więcej. Moskwa posiada nieograniczone możliwości, polecamy wyjazdy motywacyjne dla firm. Wydarzenia kulturalne, muzyczne oraz sportowe na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *