Moskwa na weekend & więcej

Moskwa jest nie tylko politycznym centrum Rosji, ale także najbardziej zaludnionym miastem tego kraju i jego stolicą przemysłową, kulturalną, naukową i edukacyjną. Moskwa ma jedno z najszybciej rozwijających się centrów gospodarczych na świecie, z aktywnym życiem biznesowym i ogromnie zmieniającym się profilem / panoramą. Poczyniono inwestycje w upiększanie miasta. Miasto położone nad rzeką Moskwa, posiada  dużo zielonych terenów, parków, oświetlone elewacje, fontanny wodne. Moskwa stolica Rosji jest jednym z największych, najbardziej ruchliwych i najbardziej zdumiewających miast świata. Niektórzy twierdzą, że Moskwa nigdy nie śpi, a to jest całkiem prawdziwe: miasto tętni życiem nawet po zachodzie słońca. Centra handlowe, targi i sklepy otwarte 24/7, bary i restauracje każdej odmiany, liczne koncerty i imprezy kulturalne – wszystko to sprawia, że Moskwa to naprawdę wyjątkowe miejsce dla turystyki. Miasto kultury i dobrej rozrywki, dobre widowiska muzyczne i teatralne, wreszcie wiele imprez sportowych na odpowiednim poziomie.
Polecamy wyjazdy zaraz po COVID-19

 

Co proponujemy, sugerujemy rozwiązania, opcje na weekend!.

Przylot do Moskwy dzień wcześniej wg. rozkładów możliwych przelotów. Pełna obsługa biura; transfery, hotele 4* – 5*, lokalny przewodnik i więcej, poniżej.

1-szy dzień od rana w Moskwie, część pierwsza.

Plac Czerwony to serce i dusza Moskwy i całego narodu rosyjskiego, miejsce przesiąknięte historią, które zachwyci Cię swoją olśniewającą architekturą. Spacer drogą obok Ogrodu Aleksandra, Bramy i Kaplicy Iberyjskiej, zrób zdjęcie tablicy w punkcie zero i podziwiaj ekscytujące, żywe kopuły katedry św. Bazylego. Kreml moskiewski jest jednym z największych zespołów architektonicznych i urbanistycznych na świecie. Obiekt stoi w centrum miasta, na wzgórzu Borovitsky, położonym na lewym brzegu rzeki Moskwy. Przypomina nieregularny trójkąt. Wysokość murów, wąskie strzelnice i odległości między wieżami – wszystko to mówi nam, że Kreml to przede wszystkim forteca. Ale po wejściu na Kreml uczucie się zmienia. Na terytorium 27,5 hektara znajdują się szerokie place i piękne ogrody, majestatyczne pałace i mnóstwo kościołów.
Najważniejsze to:
– Odkryj najstarszy plac w Moskwie i niesamowite katedry, w których rosyjscy władcy brali ślub, koronowali się i chowali.
– Zobacz wszystkie tereny Kremla i największe na świecie; Car-puszka, Car-armata – pod względem kalibru największa na świecie armata spośród ładowanych od przodu, eksponowana obecnie na Kremlu w Moskwie. Ma kaliber 900 mm, długość 5,34 m i masę 39,312 tony. Bombardę tę odlał z brązu w 1586 mistrz ludwisarski Andriej Czochow, na polecenie cara Fiodora Rurykowicza (jest ozdobiona płaskorzeźbą tego władcy).
– Poznaj 800 lat rosyjskiej historii w jednym miejscu z namiętnym lokalnym przewodnikiem.

1-szy dzień w Moskwie, część druga.

Spaceruj wzdłuż ściany Kremla do jednego z najważniejszych zabytków Rosji: Katedry św. Bazylego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ozdobny budynek kościoła zajmuje rozległą przestrzeń Placu Czerwonego. Ta prawosławna katedra św. Bazylego pochodzi z XVI wieku. Jest to najbardziej znany symbol średniowiecznej rosyjskiej architektury kościelnej. Katedra ma dość niekonwencjonalny wygląd. Uważa się, że obfite kopuły i jasne kolory symbolizują Nowe Jeruzalem opisane w Objawieniu dla Jana jako niebieskie miasto lśniące cennymi kamieniami.

GUM dom towarowy ma wyjątkowe miejsce w historii, został otwarty gdy stara Rosja zwróciła się w stronę ludzi, wspólnego życia w mieście, Wierchnije Torgowyje Riady – dom towarowy w Moskwie otwarty w 1893. Dzisiaj światowa moda w sklepach GUM jest obecna w każdym miejscu. Najważniejsi producenci tam mają swoje sklepy i hale pokazowe – wybiegi.  GUM to nie tylko sklep, w którym można kupić prawie wszystko z najwyższej półki. Obiekt to też zabytek architektury, komfortowy salon z restauracjami i kawiarniami. Obecne są galerie sztuki i miejsca wydarzeń kulturalnych. Dzisiaj to integralna część rosyjskiej historii i symbol Moskwy, to najbliższe od Kremla miejsce, dlatego też trudno tam nie wejść, zwiedzić. Na zakupy polecamy zabrać grubszy portfel, co wynika z marki i jakości produktów.

Wieczorny rejs po rzece Moskwy z kolacją na statku.
Podczas tej spektakularnej podróży zobaczysz najbardziej znane i kultowe zabytki Moskwy z zupełnie innej perspektywy. Możesz wybierać spośród dwóch pokładów wygodnej, nowoczesnej łodzi i obserwować różnorodne i fascynujące krajobrazy Moskwy z otwartego górnego pokładu lub pozostać w środku i cieszyć się widokiem przez panoramiczne okna statku. Twój kompetentny przewodnik opowie Ci historie wszystkich zabytków i budowli, które zobaczysz po drodze, dzięki czemu Twoja podróż będzie nie tylko relaksująca, ale również pouczająca i zapewniająca rozrywkę. Najlepszy moment na wycieczkę statkiem to wieczór, w którym można podziwiać spektakularne widoki błyszczących świateł Moskwy.

2-gi dzień od rana w Moskwie, część pierwsza.

 Jednym z najwyższych punktów w Moskwie i jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach miejsc to Wzgórza Worobiowe (znane również jako Worobowe Góry) to malownicze wzgórze nad brzegiem rzeki Moskwy. Wzgórze to najwyżej położony punkt w mieście (220 m npm) zobaczysz niesamowite widoki na gorączkową stolicę Rosji ze słynnej platformy widokowej, znajdującej się na stromym brzegu. Dziś na tym terenie znajduje się duży piękny park leśny, liczne stawy, ścieżki rowerowe i słynna trampolina narciarska ze stokiem narciarskim i wyciągiem krzesełkowym. Sparrow Hills to ulubiona atrakcja turystyczna i miejsce spotkań społeczności motocyklowej.

Wycieczka piesza stary Arbat
Arbat jest jednym z głównych miejsc turystycznych Moskwy z jego niesamowitą historią i niezrównaną atmosferą. Na świecie nie ma wielu ulic, gdzie tak niesamowita kolekcja wybitnych artystów i postaci kulturowych żyła i pracowała w tak bliskiej odległości. Obecny stan architektury Arbat nie jest tak niezwykły, jak sto lat temu. Dzisiaj jest to komfortowy deptak o długości półtora kilometra z dużą liczbą sklepów i restauracji. Dodatkowo kilka budynków w stylu secesyjnym i awangardowym jest szczególnie interesujących dla koneserów architektury.

regionalna kuchnia to też turystyka, warto i trzeba!

Bez wejścia do lokalnego menu i kuchni turystyczny wyjazd nie może być zaliczony!  Restauracja Kazbek to autentyczna gruzińska kuchnia w Moskwie, symboliczna, wizerunkowa. Klimatyczne gruzińskie mieszkania – zbiorowy obraz wszystkich mieszkań które restaurator odwiedzał od dziecka i stworzył w Moskwie. Najważniejsze jest ogromny prawdziwy piec na drewno zbudowany w luksusowym bufecie do pieczenia Chaczapuri – gruzinski zapiekany placek z serem, chleb oraz okna wychodzące na kuchnię restauracji, gdzie wszystko jest w reżyserii młodego szefa kuchni z Tbilisi. Trzeba pamiętać, że Gruzja od wieków była spichlerzem dla Rosji.

2-gi dzień w Moskwie, część druga.

Katedra Chrystusa Zbawiciela w Moskwie jest najważniejszą katedrą w Moskwie, jeszcze przed katedrą św. Bazylego, z wyjątkową i dziwaczną historią, która sięga XIX wieku i trwa do dziś. Ponadto jest najwyższą świątynią prawosławną na świecie. Jego oficjalna nazwa to Katedra Świątyni Chrystusa Zbawiciela (Odkupiciela) Patriarchy Moskwy. Położenie świątyni w Moskwie jest naprawdę centryczne, blisko Kremla i rzeki Moskwy, we wspaniałym otoczeniu. Jest to obowiązkowa wizyta, jeśli jesteś w Moskwie, zarówno pod względem zewnętrznym, jak i wewnętrznym.

Na wieczór tego dnia proponujemy słynny Teatr Bolszoj (Opera lub Balet)

Teatr Bolszoj został założony prawie 250 lat temu i był wówczas największą operą w Europie. Dziś Bolszoj jest jednym z dziesięciu najbardziej znanych teatrów na świecie. Słynna rosyjska szkoła baletowa powstała w murach Bolszoj. Tu miały miejsce pierwsze przedstawienia wielu znanych na całym świecie rosyjskich baletów i oper, takich jak „Dziadek do orzechów”, „Jezioro łabędzie” czy „Eugeniusz Oniegin”. Teatr Bolszoj jest symbolem Rosji na zawsze. Został odznaczony tym wyróżnieniem ze względu na duży wkład w historię rosyjskiej sztuki scenicznej. Historia ta trwa, a dziś artyści Teatru Bolszoj wnoszą do niej wiele nowych odsłon (tam też trzeb być).

Na koniec tego dnia proponujemy, późna kolacja w nowoczesnej restauracji Fahrenheit w centrum Moskwy to dzieło legendarnego restauratora Andreya Dellosa, słynącego z powołania do życia znanej restauracji Puszkin. Jednak nowa lokalizacja zapewnia zupełnie inne podejście do kuchni rosyjskiej, pozostaje wierna zasadom jej twórcy – zapewnia nienaganną cenę w wyjątkowym otoczeniu, zapewniając niezapomniane wrażenia. Wnętrze to relaksująca, ale przytulna przestrzeń na poddaszu pełna przyciągających wzrok detali – idealne miejsce do eksperymentów w dziale żywności i koktajli. Szefem restauracji jest Maxim Kolpashikov, młoda krew z ogromnym doświadczeniem. Współpracował ze znanymi mistrzami Andriejem Mahowem (szefem kuchni „Cafe Pushkin”) i Dmitrijem Eremeevem (szef kuchni „Turandot”).

Zapraszamy na wycieczki i zwiedzanie Moskwa i Rosja, wyjazdy “szyte na miarę” od 2 osób i więcej. Moskwa posiada nieograniczone możliwości, polecamy wyjazdy motywacyjne dla firm. Wydarzenia kulturalne, muzyczne oraz sportowe na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.