Jak zorganizować wyjazd na Mistrzostwa Europy 2020 w piłce nożnej

wyjazdy na mecze piłki nożnej

W 2020 roku będzie mieć miejsce święto każdego fana futbolu – Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Odbędą się one na terenie kilkunastu różnych krajów-gospodarzy. Będzie to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, zarówno dla piłkarzy, jak i kibiców, którzy podążać będą w ślad za swoimi ulubionymi drużynami. Jak w takim razie przygotować się do tego typu imprezy, aby móc zagrzewać do boju reprezentację Polski bezpośrednio na stadionie? Oto nasza propozycja na organizację wyjazdu na Mistrzostwa Europy.

Wyjazd na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej – trudności logistyczne

Aby móc oglądać mecz na żywo i kibicować naszym dzielnym chłopakom podczas nadchodzących Mistrzostw Europy w piłce nożnej, musimy wziąć pod uwagę, że mecze polskiej reprezentacji nie odbędą się na terenie jednego państwa. Jeżeli chcemy na bieżąco śledzić zmagania reprezentacji Polski, powinniśmy rozpatrzyć możliwość wielokrotnych wyjazdów, często bardzo dalekich i kosztownych. Planując budżet na wyjazdy na mecze, należy wziąć pod uwagę koszty związane z przejazdem czy przelotem, pobytem w danym kraju, a także nabyciem biletów na widowisko. W wielu przypadkach będziemy wręcz zmuszeni do zmiany środka podroży, gdyż wyprawa do niektórych krajów opłacalna jest jedynie za pomocą linii lotniczych.

Jak dojechać na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2020?

Prawdopodobnie najdogodniejszym rozwiązaniem będzie wybranie odpowiedniego biura podróży, które weźmie na swoje barki organizację wyjazdu do danego kraju. Oferta powinna uwzględniać zarówno przejazd bądź przelot, ubezpieczenie dla podróżujących, zakwaterowanie w miejscu wydarzenia oraz ewentualne zwiedzanie danego miasta. Emocje piłkarskie rozpalają się dopiero wieczorami, cały dzień można natomiast poświęcić na poznanie miejscowych atrakcji turystycznych. To ku temu świetna okazja – wszak niecodziennie bywa się w najznamienitszych miastach Europy. W przypadku wycieczek na wydarzenia sportowe, kupno biletu na mecz jest zwykle opcjonalne – biuro podróży ułatwia dostęp do niego, lecz go nie zakupuje.

Wycieczka do Macedonii na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej – sprawdź szczegóły

Wycieczka do miast-gospodarzy Mistrzostw Europy w piłce nożnej

Do najważniejszych miast, które powinien odwiedzić każdy kibic polskiej reprezentacji piłki nożnej, należy m.in. Wiedeń i Skopje. To w tych miastach zagramy z reprezentacjami Austrii oraz Macedonii. W obu miejscowościach znajduje się również ogromna liczba atrakcji turystycznych, które możemy poznać bliżej przy okazji wyjazdu na mecz. Do zabytków wartych odwiedzenia we Wiedniu należy Pałac Hofburg oraz Katedra św. Stefana. Z kolei w stolicy Macedonii – Skopje – byłoby grzechem nie zobaczyć kamiennego mostu na Vardarze oraz Twierdzy Justyniana I. Jeżeli polskiej reprezentacji nie uda się dotrwać do finału, a my mimo to nadal będziemy mieć
środki oraz siłę na śledzenie sportowych zmagań, powinniśmy zarezerwować kilka dni urlopu w okolicy od 7 do 12 lipca 2020 roku. Wtedy też w Londynie odbędą się półfinały oraz finał Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Niezależnie od wybranego przez nas miejsca sportowych zmagań, powinniśmy uwzględnić przy każdym wyjeździe czas przeznaczony na turystykę. Może okazać się, że to pierwsza i ostatnia możliwość zwiedzenia słynnego miasta europejskiego.

Wycieczka do Wiednia na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej – sprawdź szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *