Sezon narciarski podpowiadamy gdzie pojechać na narty

wyjazdy na narty

Pierwsze śniegi i wyjazdy narciarskie zaczynają się już czasem w połowie listopada, naturalnie nie w Polsce. Niemniej infrastruktura i możliwości Polski pod względem sportów zimowych ciągle się poprawiają, natura pomaga lub nie? z naśnieżeniem. Zdecydowana większość wybiera wyjazdy na narty za granicę, bo mamy doskonałe warunki atmosferyczne, szeroki wybór tras narciarskich oraz ogromną bazę noclegową. Oto kilka naszych propozycji dla wszystkich poszukiwaczy narciarskiego raju – podpowiadamy gdzie warto pojechać na narty, by mieć udane zimowe wczasy!

Austria dla narciarzy

To nadal najczęściej wybierany kierunek narciarskich wypraw. Ogromne połacie górskich terenów, mnóstwo regionów turystycznych wypełnionych ośrodkami narciarskimi, ponad 4 tysiące wyciągów z łączną ilością tras szacowaną na 20 tysięcy kilometrów! Te dane robią wrażenie, zwłaszcza jeżeli zestawimy je z szerokim przekrojem ofert noclegowych oraz nowoczesną infrastrukturą narciarską. Wyjazd do Austrii usatysfakcjonuje zarówno wielbiciele wielkich i nowoczesnych kurortów narciarskich, jak i rozkochanych w sielskiej atmosferze niewielkich pensjonatów, położonych w górskich miasteczkach. Trasy górskie są na tyle zróżnicowane, że odnajdą się na nich zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści w jeździe na nartach czy snowboardzie. Ponadto, górskie rejony Austrii są położone stosunkowo blisko Polski, dlatego czas podróży nie będzie zanadto dłużyć.

Wycieczka do Austrii – sprawdź szczegóły

Wyjazd na narty do Włoch

Italia to kierunek wyjazdów nie tylko narciarskich, ale również typowo turystycznych. Większość górskich miejscowości ma do zaoferowania nie tylko znakomite kompleksy sportowe oraz gigantyczne bazy noclegowe, ale również niepowtarzalny klimat oraz całą masę innych atrakcji. Wśród nich prym wiodą przede wszystkim restauracje z niepowtarzalną i kochaną na całym świecie kuchnią włoską oraz malownicze miasteczka. Ponadto, wśród narciarzy panuje powszechna opinia, że we Włoszech można cieszyć się o wiele ładniejszą pogodą w porównaniu do innych krajów oferujących narciarskie przyjemności. Mimo że włoskie ośrodki narciarskie znajdują się często o wiele dalej niż austriackie, to ceny w nich są stosunkowo niższe. Dotyczy to zwłaszcza miejscowości położonych w strefach wolnocłowych, np. Livigno. Dlatego w wielu przypadkach warto nadłożyć drogi, by rozkoszować się niepowtarzalnym klimatem południa i wspaniałą pogodą.

Wycieczka do Włoch – sprawdź szczegóły

Wyjazd na narty na Słowację

Większość ośrodków narciarskich na Słowacji nie może pochwalić się zróżnicowanym wyborem tras i ogromnym zapleczem technicznym rodem z alpejskich gigantów, jednak kurorty naszych sąsiadów wygrywają jedną cechą – odległością. Ma ona ogromne znaczenie dla osób mieszkających w paśmie podgórskim, ale przede wszystkim dla wszystkich narciarzy, którzy jadą z północnych krańców Polski na wymarzone zimowe wczasy. Takie osoby zwykle nie chcą dokładać dodatkowych kilometrów, aby móc zasmakować białego szaleństwa. Co więcej, Słowacja to również idealna propozycja dla wszystkich, którzy nie chcą rezygnować z narciarstwa w Tatrach. Ośrodki na terenie naszego kraju często pozostawiają wiele do życzenia i odstraszają organizacją. Po stronie słowackiej sprawy mają się o wiele lepiej – tamtejsza infrastruktura stoi na światowym poziomie.

Wycieczka na narty na Słowację – sprawdź ofertę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.