Jak zabezpieczyć bagaż w podróży?

jak zabezpieczyć walizkę

Nic nie jest w stanie bardziej popsuć humoru w trakcie podróży niż zniszczony lub skradziony bagaż. Drogi sprzęt elektroniczny, modne ubrania czy kosmetyki znanych marek można nabyć ponownie, choć wiąże się to z kolejnymi wydatkami, ale gorzej sprawa wygląda z rzeczami, które mają dla nas wartość sentymentalną. Bezpowrotnie utraconym zdjęciom, pamiątkom z wakacyjnych wojaży czy innym na pozór bezwartościowym przedmiotom towarzyszy zazwyczaj gniew i wielki smutek. A co jeśli pozbawieni zostaniemy potrzebnych nam lekarstw i dokumentów? To już prawdziwy kataklizm. Stare i mądre przysłowie mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Podpowiadamy więc jak skutecznie zabezpieczyć swój bagaż w podróży.

Zabezpieczenie walizki przed zniszczeniem

O tym, czy Twój bagaż dojedzie do celu w jednym kawałku, możesz zdecydować już w trakcie pakowania. Nie zabieraj ze sobą drogiego sprzętu, bo to on jest najbardziej narażony na uszkodzenia. Jeżeli jednak koniecznie musisz, owiń delikatne urządzenia folią bąbelkową oraz dodatkowo miękkimi ubraniami. Następny krok to odpowiednia walizka. Wybieraj mocne i twarde walizki, najlepiej z poliwęglanu, które sprawdzą się zwłaszcza podczas podróży lotniczych. Jak powszechnie wiadomo, obsługa lotnisk nie obchodzi się z bagażami zbyt delikatnie, dlatego lepiej dmuchać na zimne. Walizki poliwęglanowe są dość drogie, ale jeżeli ktoś podróżuje często, to taka inwestycja z pewnością się opłaci.

Zabezpieczenie walizki przed kradzieżą

Szykuje się fantastyczna wycieczka na weekend ze znajomymi, więc myślami jesteś już na miejscu docelowym i nawet przez głowę Ci nie przejdzie, że ktoś niepowołany mógłby zainteresować się Twoim bagażem? Błąd! Okazja czyni złodzieja, więc Twoim zadaniem jest do niej nie dopuścić. Po pierwsze – zadbaj o solidne zamknięcie walizki. Zamknięcie TSA, czyli zamek ze specjalnym szyfrem, to w dzisiejszych czasach standard. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostęp do bagażu mają tylko osoby upoważnione. Po drugie – dokumenty oraz pewną ilość gotówki trzymaj zawsze przy sobie. Najlepiej w zamykanej na zamek wewnętrznej kieszeni bluzy lub kurtki. Pozostałą część gotówki podziel na mniejsze części i ulokuj w kliku różnych miejscach. W przypadku kradzieży nie stracisz wszystkich pieniędzy. Ponadto warto pomyśleć nad ubezpieczeniem swojego bagażu. Biura podróży pomogą nam w doborze odpowiedniej polisy.

Zabezpieczenie bagażu przed zgubieniem

Zdarzają się również takie sytuacje, że nasz bagaż wcale nie został skradziony, tylko przez nasze lub osób trzecich roztargnienie, nieuwagę czy pośpiech gdzieś się zawieruszył. O wiele łatwiej będzie nam znaleźć zgubę, jeśli wcześniej właściwie ją oznaczymy. Absolutna konieczność to identyfikator zawierający podstawowe dane właściciela bagażu, takie jak: imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Wybierz także walizkę, która od razu rzuca się w oczy. Dzięki temu łatwiej odnajdziesz ją w gąszczu podobnych do siebie jak dwie krople wody bagaży. Dobrym pomysłem jest nałożenie na walizkę np. oryginalnego pokrowca w charakterystyczne wzory lub kolorowej wstążeczki, która wyróżni bagaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.