Skoki narciarskie w Planicy – przygotuj się na wycieczkę!

Planica – malowniczo położona słoweńska wioska, tuz przy granicy z Włochami i Austrią, u podnóża Alp Julijskich, przywołuje także wśród osób niespecjalnie zainteresowanych sportowymi wydarzeniami, jednoznaczne skojarzenia. To właśnie tam znajduje się mamucia skocznia „Letalnica”, której rekordzistą jest nie kto inny jak Kamil Stoch. Już niedługo, bo w dniach 21.03 – 24.03 odbędą się, wieńczące sezon, zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. I choć aktualnie forma naszych skoczków odbiega nieco od idealnej, to prawdziwych kibiców nie trzeba szczególnie namawiać na wycieczkę do Słowenii. A pozostali? Postaramy się ich przekonać, że bez względu na wyniki naszych sportowców, warto wybrać się na skoki narciarskie Planica 2019.

Magia Planicy

Dla osób, które już zapomniały, przypominamy, że to właśnie w Planicy w 2007 roku mistrzowskim wyczynem popisał się Adam Małysz. Nasz wspaniały skoczek wygrał wtedy wszystkie 3 konkursy indywidualne w przeciągu jednego weekendu! Liczymy na to, że po 12 latach historia się powtórzy i jeden z naszych reprezentantów skopiuje popis wielkiego mistrza. Jednak nawet jeśli tak się nie stanie, to wycieczka do Planicy trwale zapisze się w pamięci uczestników. Dlaczego? Skocznia w Planicy to obiekt, na którym najlepsi skoczkowie rozpędzają się do 100km/h i oddają skoki na długość nawet ćwierć kilometra. Tak dalekie odległości są niesamowicie widowiskowe i rozpalają wyobraźnie kibiców na całym świecie. Emocje temu towarzyszące trudno opisać słowami. Najlepiej więc przekonać się o tym osobiście. Kto wie, może właśnie tym razem będziemy świadkami nowego rekordu skoczni?

Wycieczka do Planicy – sprawdź szczegóły

Nie samym sportem żyje kibic

Czterodniowa wycieczka do Planicy to spore przedsięwzięcie logistyczne, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Nie każdy ma na to czas i ochotę, dlatego też zadanie lepiej zrzucić na barki biura podróży. Dzięki temu nie będziemy zaprzątać sobie głowy przejazdami, zakwaterowaniem, ubezpieczeniem oraz dodatkowymi atrakcjami, bo o to zadba wybrany operator. Zorganizowany wyjazd na skoki narciarskie w Planicy nie musi się jednak ograniczać wyłącznie do sportowych emocji. Po zawodach Pucharu Świata, które odbywają się przy naturalnym oświetleniu, jest mnóstwo czasu na inne atrakcje. Przepiękna górska okolica to raj dla miłośników narciarstwa, również osób początkujących, oraz ciekawe trasy do pieszej wędrówki. Aktywny wypoczynek na czyściutkim jak łza górskim powietrzu to obowiązek każdego turysty odwiedzającego Planicę. Na dobry początek wyprawa na Monte Santo di Lussari. Wycieczka na górę u zbiegu granic Włoch, Słowenii i Austrii pozwoli cieszyć się wspaniałymi widokami. Na jej szczycie znajdują się liczne klimatyczne restauracje oraz, będące celem pielgrzymek, sanktuarium. Po części dla ciała przyjdzie więc czas na coś dla ducha. Po powrocie do kameralnego hotelu z widokiem na góry, zmęczeni kibice mogą się zrelaksować i nabrać sił przed kolejnymi zmaganiami skoczków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.