Wycieczka do Dubaju – poczuj smak egzotyki i luksusu

Początki Dubaju sięgają czasów prehistorycznych, ale miasto, w prawdziwym tego słowa znaczeniu, funkcjonuje zaledwie od półwiecza. Przełom w historii Dubaju nastąpił po odkryciu na jego terenie zasobów ropy naftowej w roku 1966. Od tego momentu miasto zaczęło się gwałtownie rozwijać – do tego stopnia, że dziś śmiało można uznać je za synonim luksusu. W Dubaju wszystko musi być z najwyższej półki. Budynki, samochody, potężne arterie komunikacyjne wyglądają jakby z innej rzeczywistości. Futurystyczne miasto na pustyni, jak często określa się Dubaj, nie jest jednak bezdusznym molochem, a prawdziwym dziełem sztuki. By je zrozumieć, trzeba je po prostu zobaczyć.

Dubaj pełen przepychu – jak to możliwe?

Wycieczek do Dubaju nie organizuje się jedynie po to, by zachłysnąć się luksusem i z zazdrością spoglądać na nieprzyzwoicie bogatych ludzi wygodnie siedzących w swoich Ferrari. Wakacje na Bliskim Wschodzie to doskonała okazja, by z bliska dostrzec, że właściwie z niczego można stworzyć wielkie rzeczy. Owszem, bez rzeki pieniędzy nie byłoby to możliwie, ale sam pieniądz to jednak nie wszystko. Dubaj jest dowodem na to, że dzięki wizjonerskiemu myśleniu, międzynarodowej współpracy, ludzkim talentom i pomysłowości można wyznaczyć zupełnie nowy kierunek w procesie urbanizacji. Dubaj to symbol postępu technologicznego i dynamicznego rozwoju, jaki dokonał się u wybrzeży Zatoki Perskiej.

Co warto zobaczyć w Dubaju?

Nie będzie ani odrobiny przesady w stwierdzeniu, że w Dubaju trzeba zobaczyć dosłownie wszystko. Oprócz ścisłego centrum ociekającego złotem i zdominowanego przez drapacze chmur, warto zajrzeć do bocznych uliczek i wybrać się np. na tradycyjne arabskie targowisko. Największe wrażenie na turystach robi jednak Burj Khalifa, czyli najwyższy budynek na naszej planecie. Wieżowiec mierzy sobie 829 m, ale taras widokowy znajduje się 15 pięter niżej. Imponujące widoki z takiej wysokości zapierają dech w piersiach i nie da się ich opisać słowami.

Tuż obok Burj Khalifa położona jest długa na 275 m multimedialna fontanna, która każdego dnia oferuje turystom niezapomniane pokazy. Luksus na własnej skórze poczujecie, spacerując powoli po Dubai Marina. Ta ekskluzywna dzielnica miasta, naszpikowana drapaczami chmur oraz galeriami handlowymi, przenosi turystów do innej rzeczywistości. Warto tu wrócić również wieczorem, kiedy wieżowce są przepięknie oświetlone i mienią się tysiącami barw.

Dubaj z trochę innej strony

Atrakcje w Dubaju nie muszą kojarzyć się wyłącznie z przepychem i wszechobecnym bogactwem. Dużą frajdę odwiedzającym to miasto sprawi przejażdżka najnowocześniejszym metrem na świecie, które jest całkowicie bezobsługowe. Zajmij wygodną pozycję w pierwszym wagoniku i wczuj się w rolę maszynisty podziemnego pociągu. Egzotyczne wakacje to także szansa na zobaczenie fantastycznego świata zwierząt, których próżno szukać w innych zakątkach świata. Wstąp do Dubai Aquarium i przeżyj fascynującą wędrówkę tunelem otoczonym wodą, gdzie pływają m.in. rekiny. 

Dubaj jest miastem zatopionym w pustynnym piasku, więc i z jego uroków wypada skorzystać. Wyprawa terenowym autem po pustyni lub krótka podróż na grzbiecie wielbłąda z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Przy okazji wizyty w tym niezwykłym mieście nie sposób uciec od uciech, jakie oferuje tamtejsze morze. Kąpiel w miejscu, gdzie średnia roczna temperatura powietrza przekracza 33° C, to przyjemność w czystej postaci. 

Wycieczka do Dubaju – sprawdź szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.