Weekend we Francji – jak aktywnie spędzić czas

Weekendowe wycieczki do zagranicznych destynacji zyskują w ostatnim czasie coraz większą popularność. Nie zawsze mamy wiele czasu czy możliwości, żeby pozwolić sobie na dłuższy urlop. Krótki wyjazd wiąże się z łatwiejszą organizacją i pozwala oderwać się od szarej monotonii codzienności. Weekendowych turystów często wabią wyjazdy do Francji. Największy europejski kraj ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych podróżników.

Wycieczka do Paryża – jeden raz to za mało

Francja onieśmiela swoją różnorodnością. Fantastyczne winnice regionu Burgundii, przepiękne plaże Lazurowego Wybrzeża, zimowe szaleństwa w Alpach, lawendowe pola Prowansji. Paryż błyszczy wśród wszystkich atrakcji jak perła w koronie. Można by rzec, że to Francja w pigułce. Niewiele miast na świecie może pochwalić się tyloma miejscami godnymi odwiedzenia.

Plan wycieczki na weekend do Paryża może być trudny do zorganizowania, więc warto ustalić swoje priorytety. Jeśli zależy nam na obejrzeniu głównych atrakcji turystycznych, nie sposób rozpocząć wycieczki do Francji inaczej, jak od odwiedzenia Wieży Eiffla oraz rozciągających się u jej stóp Pól Marsowych.

Urokliwy spacer można rozpocząć od muzeum sztuki w Luwrze, które stało się domem wielu dzieł sztuki najznakomitszych artystów różnych epok z całego świata. Przechodząc przez ogród Tuilerie, natkniemy się na najbardziej reprezentacyjną ulicę miasta – Pola Elizejskie. U ich kresu znajduje się plac Charles’a de Gaulle’a ze słynnym Łukiem Triumfalnym.

W czasie wycieczki do Paryża warto pomyśleć o wieczornych atrakcjach. Gdy zapada zmrok, swoje drzwi szeroko otwierają siedziby kabaretów, włącznie z najsłynniejszym Moulin Rouge. To także świetna pora, aby spróbować specjałów francuskiej kuchni i rozkoszować się foie gras czy kaczką w pomarańczach nad lampką doskonałego wina.

Nietuzinkowy pomysł na wycieczkę do Francji to odwiedzenie Disneylandu – parku rozrywki z postaciami znanymi z kreskówek. Dzieci będą wniebowzięte, a duża liczba atrakcji nie pozwoli nudzić się również rodzicom.

Wycieczka do Francji to nie tylko Paryż

Lazurowe Wybrzeże zawsze cieszyło się ogromną popularnością wśród turystów. Zazwyczaj kojarzy się z dłuższym odpoczynkiem na bajecznych plażach w otoczeniu Morza Śródziemnego. Wycieczka na weekend nad Riwierę może wydawać się ekstrawagancją, ale południe Francji nie tylko morzem stoi.

Omijając typowe kurorty, na Lazurowym Wybrzeżu możemy natknąć się na liczne miasteczka z pozostałościami kultury i sztuki minionych epok oraz urokliwymi portami. Riwiera Francuska to fragment Prowansji, więc grzechem byłoby nie odwiedzić słynnych pól z uprawą lawendy.

Oddalona o około 3 godziny lotu z Polski, Nicea to punkt, o który warto oprzeć weekendowy wyjazd do Francji. Miasto, nazywane często stolicą Lazurowego Wybrzeża, oferuje zwiedzającym liczne muzea, na czele z centrami kultury gromadzącymi dzieła Chagalla oraz Matisse’a. Godne zobaczenia są także pozostałości architektoniczne po kulturze starożytnego Rzymu w dzielnicy Cimiez oraz świątynie z czasów średniowiecza, renesansu czy baroku.

Z kolei w St. Tropez, wiosną odbywa się zlot miłośników marki Harley Davidson. Jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów motoryzacji na dwóch kółkach.

Nieopodal Lazurowego Wybrzeża znajduje się Monte Carlo. Nietypowym i ciekawym pomysłem może być skorzystanie z oferty wycieczek weekendowych i obejrzenie na żywo Grand Prix Monako Formula 1. To doskonała opcja dla wszystkich, którzy uwielbiają czuć dreszcz adrenaliny oraz podziwiać sportowe bolidy.

Wycieczka do St. Tropez – sprawdź szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.