Rzym – jak zaplanować wycieczkę, by zobaczyć jak najwięcej

Rzym to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miast Europy. Osada, założona według legend przez Romulusa i Remusa ponad 2500 lat temu, na przestrzeni epok wielokrotnie zmieniła swój charakter, ale właśnie dzięki temu prezentuje dzisiaj ogromną różnorodność atrakcji. Rzym jest godną polecenia destynacją turystyczną nie tylko na dłuższy urlop, ale również na szybki weekendowy wyjazd. Z powodu tak wielu miejsc wartych zwiedzenia, organizacja całej eskapady może wydawać się problematyczna. W jaki sposób zaplanować wycieczkę do Rzymu, aby zobaczyć jak najwięcej?

Wypad weekendowy – wycieczki do Rzymu samolotem

Nie wszyscy mogą cieszyć się luksusem długich urlopów. Wtedy najlepszą opcją pozostają wycieczki na weekend. Pozwalają na zapoznanie się z najważniejszymi punktami na turystycznej mapie metropolii i poczucie specyficznej atmosfery włoskiej stolicy.

Ważnym zadaniem jest zaplanowanie drogi do i z Rzymu. Wycieczka na weekend pozwala jedynie na wybór samolotu jako środka transportu. Na szczęście opcja ta uchodzi za szybką, bezpieczną, a przy rezerwacji miejsca odpowiednio wcześnie, nie uderzy mocno po kieszeni.

Przy układaniu planu wycieczki warto wziąć mapę miasta, zaznaczyć interesujące atrakcje czy zabytki i wytyczyć najkrótszą trasę. Dzięki temu zyskamy nieco dodatkowego czasu. Taki zapas przyda się w razie nieoczekiwanych sytuacji albo można go spożytkować na zwiedzanie miejsc, które pierwotnie nie zmieściły się w planie.

Jeśli organizacja wyprawy wydaje się przytłaczająca, warto powierzyć zadanie profesjonalistom. Biuro podróży Gryf od ponad 20 lat zajmuje się kreowaniem rynku turystycznego. Zapewnia nie tylko transport, ale również wypełnia czas wyjazdu licznymi atrakcjami po same brzegi. To najlepsza opcja, jeśli chcemy zwiedzić jak najwięcej interesujących punktów, nawet gdy wycieczka trwa tylko 2-3 dni.

Wycieczka na weekend do Rzymu – sprawdź szczegóły

Rzym – co warto zwiedzić?

Najważniejszym zabytkiem, bez którego nie można zaliczyć wycieczki do Rzymu, jest Koloseum. Ogromna arena walk gladiatorów robi wielkie wrażenie i daje pojęcie o potędze Imperium Rzymskiego nawet po ponad 1500 latach po jego upadku. W trakcie spacerów po włoskiej metropolii nie sposób nie skierować swoich kroków w stronę barokowej Fontanny di Trevi, słynnych Schodów Hiszpańskich czy placu Navona.

Dłuższa wycieczka do Rzymu

Przeznaczenie 2 lub 3 tygodni na zwiedzanie Wiecznego Miasta otwiera przed nami wiele nowych możliwości. Poza samym miastem Rzym, wycieczka może obejmować urokliwe tereny wokół metropolii. Wszak nie samą stolicą Włochy stoją!

W kraju pizzy i makaronu warto odwiedzić urokliwą Wenecję, zniszczone przez wulkan Wezuwiusz Pompeje, centrum światowej mody – Mediolan czy stolicę apostolską z Bazyliką Św. Piotra i słynną Kaplicą Sykstyńską.

Warto skorzystać z ułożonej w najmniejszych detalach wycieczki do Rzymu i innych włoskich miast, organizowanej przez biuro podróży Gryf. W trakcie 10 dni mamy możliwość odwiedzenia najsłynniejszych i najpiękniejszy miast we Włoszech. Autokarowa wyprawa obejmuje wyprawę m.in. do Wenecji, San Marino, Asyżu, Pompejów, Rzymu oraz Florencji.

Wycieczka do Rzymu – sprawdź szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.