Wyjazd na przedłużony weekend gdzie warto pojechać?

Każdy potrzebuje chwili wytchnienia od codziennych obowiązków. Najlepiej naładować życiowe akumulatory nową energią podczas wyjazdu w piękne, interesujące miejsca. Często nie możemy sobie pozwolić na dłuższy urlop, dlatego warto zainteresować się ofertami krótkich, weekendowych wypadów do urokliwych miast. Podczas takiego wyjazdu z pewnością znajdzie się chwila na zwiedzenie kilku pięknych zakątków, spróbowanie lokalnych specjałów oraz wypoczynek. Takie oderwanie się od znajomego otoczenia choćby na kilka dni pozwala zmienić perspektywę i w aktywny i ciekawy sposób spędzić czas wolny. Jeśli zastanawiasz się, gdzie pojechać bez paszportu, proponujemy wizytę w jednym z trzech wspaniałych europejskich miast.

Weekend w stolicy Katalonii Barcelona

Barcelona na weekend. Fantastyczne miejsce zarówno na krótką samotną wycieczkę, jak i wyjazd w towarzystwie znajomych. Klimatyczne, zaciszne restauracyjki położone w urokliwych uliczkach z pewnością sprzyjają przyjemnemu wypoczynkowi uświetnionemu lokalnymi przysmakami. Osoby interesujące się historią i ceniące zwiedzanie zabytków znajdą tutaj wiele interesujących miejsc. Na czele obiektów, które koniecznie trzeba zobaczyć w Barcelonie, jest imponująca świątynia – Sagrada Família. Monumentalna budowla o licznych fascynujących detalach architektonicznych wprost zapiera dech! Fantastyczne plaże miejskie pozwalają na chwilę relaksu w akompaniamencie szumu błękitnych fal. W czasie wizyty w stolicy Katalonii warto wybrać się do Park Güell oraz odwiedzić główny deptak w mieście – La Ramblę. Miłośnicy futbolu z pewnością będą mieli chęć zobaczyć słynny stadion Camp Nou. Rarytasem dla osób kochających piłkę nożną może być zorganizowana wycieczka na mecz FC Barcelona. Można połączyć ją ze zwiedzaniem głównych obiektów turystycznych miasta.


Wyjazdy do Barcelony – dużo dobrych informacji, propozycji – sprawdź szczegóły

Wyjazd do Barcelony na mecz – sprawdź ofertę

Romantyczne spacery po zakątkach Paryża

Zdaniem wielu osób Paryż jest najbardziej romantycznym miejscem na świecie. Dlaczego zatem nie wybrać się na weekendowy wyjazd do stolicy Francji w towarzystwie swojej drugiej połowy? Miasto ma do zaoferowania turystom wiele pięknych i urokliwych miejsc. W czasie wycieczki do Paryża trzeba koniecznie odwiedzić Luwr słynący na całym świecie z niezwykłych ekspozycji i bezcennych dzieł sztuki. Spacer po Polach Elizejskich czy wjazd na wieżę Eiffla, z której można podziwiać panoramę miasta zaliczają się do doświadczeń, z jakich piękne wspomnienia będą towarzyszyć nam bardzo długo. Wyjazd turystyczny można połączyć z kibicowaniem klubowi PSG podczas jednego z meczów piłkarskich. Sam pobyt na stadionie Parc des Princes z pewnością będzie niezwykłym przeżyciem dla każdego, kogo sercu bliska jest piłka nożna.

Wycieczki do Paryża – sprawdź propozycje

Weekendowy wypad do Wiecznego Miasta Rzymu

Doskonałym pomysłem wycieczki na weekend za granicę jest wizyta w położonej na siedmiu wzgórzach stolicy Włoch. To miejsce uchodzi za jedno z najpiękniejszych na świecie i jest doskonale znane miłośnikom mody, sportu i zabytków. Weekend w Rzymie koniecznie trzeba dobrze zaplanować, gdyż miejsc godnych zobaczenia jest tutaj bardzo wiele. W planie podróży warto ująć także niezwykłe zabytki Watykanu. Najsłynniejszymi obiektami mieszczącymi się w Wiecznym Mieście są: Forum Romanum, Koloseum, Kapitol, Panteon, Kaplica Sykstyńska oraz Plac Hiszpański. Nie można zapomnieć, że Włochy słyną z doskonałej kuchni. W czasie zwiedzania Rzymu trzeba koniecznie znaleźć chwilę na relaks w jednej z klimatycznych restauracji i posmakować regionalnych dań.

Weekendowe wycieczki do Rzymu – dużo możliwości

Do Mediolanu na weekendy, liczne atrakcje, wydarzenia

Mediolan jest jednym z najbardziej stylowych miast we Włoszech, obfituje w wyjątkowe wydarzenia. W tym słynnym mieście znajdują się liczne historyczne budowle o najróżniejszych stylach. Jeśli planujesz wyjazd do Mediolanu, możesz cieszyć się widokiem zarówno neoklasycznych pałaców, jak i najnowocześniejszych budynków. Mediolan jest również znany na całym świecie ze swojej doskonałości w modzie i designie, będąc jednym z miast, w których powstają trendy w tych dziedzinach.

Wyjazdy na Fashion Week do Mediolanu – sprawdź szczegóły

Mediolan jest jednym z miast w Europie, które szczyci się wspaniałym historycznym i kulturalnym bogactwem jak Piazza del Duomoi. Kojarzy się z artystami jak Michelangelo i Leonardo da Vinci, kompozytor Verdi, Enrico Caruso i Giorgio Armani – wszystkie te nazwy kojarzą się z Mediolanem. Całe dziedzictwo Mediolanu zostało zbudowane głównie ze względu na pozycję handlową, jaką zdobyło z czasem, ale mnogość bogactwa kulturowego i architektonicznego z pewnością przekształca miasto w destynację turystyczną kierowaną przez artystów na całym świecie.

Zobacz atrakcje w Mediolanie

Nie można pominąć, planując wyjazd do Mediolanu, topowych wydarzeń sportowych, które to miasto generuje i ciągle organizuje. To m.in. mecze piłkarskie na słynnym stadionie San Siro, AC Milan i Inter. W bliskiej okolicy mamy słynny Tor Monza i wyścigi Formula 1. Liczne wydarzenia sportowe są stałą tradycją dla Mediolanu, podobnie jak koncerty w słynnej La Scala.

Biennale Musica Wenecja 27.09 do 06.10.2019

Biennale ma 123 lat historii i ma odległe korzenie. Początki sięgają 1895 r., kiedy odbyła się pierwsza Międzynarodowa Wystawa Sztuki w Wenecji. Od momentu powstania La Biennale di Venezia, wydarzenie zajmuje czołową pozycję w promowaniu nowych trendów artystycznych, kulturowych. Biennale dało początek pierwszemu festiwalowi filmowemu, jaki kiedykolwiek zorganizowano na świecie. Dodatkowo muzyka od 1930 r., teatr od 1934 r., architektura od 1980 r., taniec od 1999 r. Biennale tworzy złożoną i wyjątkową ofertę kulturalną na świecie.

Sektory: sztuka, architektura, kino, taniec, muzyka, teatr, archiwum historyczne.

Europejska scena muzyczna jako punkt odniesienia dla kultury naszych czasów znajduje się w Biennale Muzyki. Wykonawcy, scenograficzne otoczenie dźwiękowe, wciągające instalacje multimedialne wyznaczają nowe propozycje dla pokoleń. W roku 2019 prezentacje mistrzów od George’a Benjamina (Golden Lion) do Georgesa Aperghisa. Będzie kwartet rockowy ze wzmocnionym zespołem klasycznym Matteo Franceschiniego (Silver Lion), harfa „elektryczna” Emanuela Battigelli. Koncert w formie scenariusza Filippo Perocco i Lucii Ronchetti. Zobaczymy związek Monteverdiego ze współczesnym Cresta. Podróż między sztuką i muzyką zespołu Hermes.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.