Jak spędzić weekend we Włoszech?

Przepiękna Italia oferuje tak szeroki wachlarz atrakcji, że potrzeba wielu dni i nocy, aby móc poznać ten kraj od podszewki. Od czegoś jednak trzeba zacząć i weekendowa wycieczka na Półwysep Apeniński może być wyśmienitą okazją ku temu, by zakochać się we włoskich klimatach na wieki i powracać do nich tak często jak to tylko możliwe. Ogrom cudownych zabytków i dzieł sztuki to główny magnes przyciągający miliony turystów rocznie do tej urokliwej krainy. Włochy kuszą także malowniczymi plażami, śródziemnomorską kuchnią, nowymi trendami w modzie oraz wydarzeniami sportowymi na mistrzowskim poziomie. Poznaj nasze pomysły na krótki, lecz atrakcyjny weekend we Włoszech.

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Przygodę z Italią warto zacząć od odwiedzenia Wiecznego Miasta, w którym aż roi się od obiektów ze starożytną przeszłością. Punktem numer 1. dla każdego, kto przybędzie do Rzymu, jest Koloseum – monumentalny amfiteatr, w którym odbywały się m.in. walki gladiatorów. Forum Romanum, czyli najstarszy rzymski plac to miejsce, gdzie czuć ducha historii. Będąc na miejscu, w magiczny sposób przeniesiesz się w najwspanialsze czasy Cesarstwa Rzymskiego i poczujesz potęgę starożytnego państwa. Rzym może pochwalić się także jednym z największych kościołów świata. Bazylika świętego Piotra to fenomenalne dzieło architektury renesansu i baroku z bogato zdobionymi wnętrzami. Miejsce kultu religijnego, przez cały rok oblegane przez pielgrzymów z całego świata. Miasto nie żyje jednak samą historią. To również nowoczesna europejska metropolia, która ma do zaoferowania szereg innych atrakcji. W uroczych knajpkach zasmakujesz lokalnej kuchni i najlepszych włoskich win. Masa butików z oryginalną modą przypadnie do gustu nie tylko paniom, ale także tym, którzy chcą zobaczyć jak wygląda zwyczajne życie w stolicy polecamy spacer po Zatybrzu.

Weekend w Rzymie – sprawdź szczegóły

Wycieczka do Włoch w imprezowym stylu

Italia, oprócz wspaniałych zabytków i dzieł sztuki, oferuje także wyśmienitą przestrzeń do beztroskiej zabawy i słodkiego leniuchowania. Piaszczysta plaża, a na niej dzikie tłumy turystów i celebrytów z pierwszych stron gazet to prawdziwy obraz Rimini. Włoski kurort tętni życiem tak samo za dnia, jak i w nocy. Szalone imprezy i koncerty do białego rana w tysiącach barów, restauracji oraz dyskotek to prawdziwy raj dla miłośników nocnego trybu życia. Po intensywnie spędzonej nocy na nogi postawi Cię prawdziwe espresso, a genialna włoska pizza doda energii na kolejny intensywny dzień pełen wrażeń.

Weekend w Rimini – sprawdź szczegóły

Wyjazd na weekend na sportowo

Wycieczka na weekend do Italii nie zawsze musi być związana ze stricte turystycznymi atrakcjami. Włochy to także dolina motoryzacji, kolebka legendarnych marek, jak Ferrari czy Lamborghini, oraz miejsce zmagań najlepszych kierowców świata podczas zawodów Grand Prix Formuły 1 na torze w Monza. Jeden z najszybszych torów wyścigowych, oddalony zaledwie 12 km od Mediolanu – światowej stolicy mody naszpikowanej zabytkami, oferuje gonitwę bolidów pędzących z zawrotną prędkością dochodzącą do 360 km/h. Czegoś takiego nie doświadczysz nigdzie indziej! Wyścig odbędzie się w dniach 6-8 września, ale już dziś warto zarezerwować miejsce na grupowy wyjazd dla fanów Fromuły 1.

Wyjazd na wyścig Formuły 1 Monza – sprawdź szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.