Dzień Matki jak docenić?

Dzień Matki obchodzony jest na całym świecie!

Dzień Matki to święto dla uhonorowania Matek i celebrowania macierzyństwa.

Święto więzi macierzyńskich i wpływu matek w społeczeństwie. Jest obchodzony w różne dni w wielu częściach świata, ale najczęściej w marcu, kwietniu lub w maju. W większości krajów Dzień Matki obchodzony jest w drugą niedzielę maja , między innymi USA, Kanada, większość krajów europejskich, Australia, Nowa Zelandia, Indie, Chiny, Japonia, Filipiny i RPA. Jednym z wyjątków od tej zasady są Wielka Brytania i Irlandia, które obchodzą Dzień Matki w czwartą niedzielę po dniu Wielkiego Postu . Czasem przypada w drugą niedzielę maja w krajach, takich jak Australia, Kanada i Stany Zjednoczone.

Większość krajów arabskich obchodzi Dzień Matki 21 marca. Czasem kraje Europy Wschodniej obchodzą też Dzień Matki w dniu 8 marca, jako dzień kobiet. W niektórych krajach istnieją już uroczystości ku czci macierzyństwa od wielu lat. Celebracje przyjęły szereg cech wewnętrznych tradycji, w USA to częsty prezent wyjazd wakacyjny, po dawanie goździków i innych prezentów własnej matce w wielu innych częściach świata.

Dzień Matki w Polsce nie jest świętem państwowym. W roku 2019 wypada na niedzielę 26 maja.

Dzień Matki to coroczne święto państwowe w takich krajach jak Kostaryka (15 sierpnia, w tym samym dniu co Dzień Wniebowzięcia ), Gruzja (3 marca), Samoa (drugi poniedziałek maja) i Tajlandia (12 sierpnia). Restauracje i kawiarnie mogą być bardziej ruchliwe niż zwykle, ponieważ dzieci zabierają swoje matki na ucztę.

Co robią dzieci na Dzień Matki?
Wiele matek otrzymuje karty, kwiaty, ciasta lub inne prezenty na Dzień Matki w Polsce. Dzieci w niektórych polskich szkołach i przedszkolach tworzą laurki , które są papierkami ozdobionymi kwiatami i zapisanymi osobistymi notatkami dla ich matek. Niektóre szkoły organizują specjalne wydarzenia na Dzień Matki.

Dzień Matki w Polsce po raz pierwszy obchodzono w Krakowie w 1923 roku, ale jego popularność nie wzrosła znacząco, bo historia następnych lat też miała na to wpływ. Tradycyjne prezenty takie jak kwiaty symbolizują miłość do matki w dniu Matki w Polsce, są miłym akcentem dla każdej Matki.

Obchody Dnia Matki można datować na uroczystości wiosenne na cześć Rei, Matki Bożej, w starożytnej cywilizacji greckiej, według niektórych źródeł. Później, Mothering Sunday w Zjednoczonym Królestwie był tradycyjnie dniem, w którym ludzie mogli odwiedzić kościół, w którym zostali ochrzczeni, chociaż teraz również celebruje się macierzyństwo w czasach współczesnych.

Symbolika i co można więcej dla Matki.
Istnieją różne sposoby okazania uznania dla matek w Dzień Matki. Należą do nich białe goździki, które Anna Jarvis poprosiła o oficjalny symbol dnia, a także o International Mother’s Day Shrine. Ta świątynia jest poświęcona zachowaniu macierzyństwa. Struktura jest wymieniona w Krajowym Rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się on wraz z muzeum w Grafton w Zachodniej Wirginii i ma na celu zachowanie, promowanie i rozwój ducha macierzyństwa.

Dzień w którym okazujemy szacunek matkom na całym świecie.

Istnieje wiele różnych sposobów obchodzenia Dnia Matki. Obejmują one (ale nie są ograniczone do):
– Podarowanie kartek, kwiatów lub ciast.
– Spotkania rodzinne lub wizyty.
– Rodzinne śniadania, obiady i kolacje w domu, w kawiarni lub w restauracji.
– Osobiste połączenia telefoniczne, w szczególności od dzieci żyjących z dala od matek.
– Wiersze i wiadomości z okazji Dnia Matki.
– Prezenty z czekolady, biżuterii, akcesoriów, odzieży, sprzętu hobbistycznego, przedmiotów ręcznie robionych lub bonów podarunkowych.
– Dzień w kinie z matkami.
– Dobra wycieczka turystyczna jest udanym i niezapomnianym prezentem.
BP Gryf przyjmuje
wiele takich zamówień, zapytań, niekoniecznie musi przypadać w tym samym dniu. Wystawiamy okolicznościowe Vouchery na krótką wycieczkę, wakacje czy specjalny wyjazd na zamówienie dostosowany do upodobań.

Każdy z nas wie co własna Matka lubi, gdzie chciała by pojechać przyjmując turystyczny prezent od dzieci. Wystarczy do nas napisać, określić szczegóły im więcej tym lepiej. Zrobimy wyjazd „szyty na miarę” lub zaproponujemy, coś dostępnego z naszej oferty lub partnerów. Wybór jest bardzo szeroki. Wystarczy określić przedział czasowy, długość wyjazdu, kierunki, coś o zakładanych kosztach itp., np.: krótkie wycieczki Europa, krótkie lub dłuższe pobyty wakacyjne, różne kierunki, też egzotyczne. Wyjazdy na atrakcyjne koncerty i też sportowe, niekoniecznie tylko piłka nożna czy F1. Zobacz naszą stronę [ www ] tam są różne przejścia, menu po lewej, zmienne oraz nasze strony tematyczne stopka. Bardzo dużo takich zamówień na prezenty już zrobiliśmy.

Dzień Matki celebrowany był i jest w różnych krajach inaczej, w Chinach goździki są popularnymi prezentami, jak kiedyś w Polsce na Dzień Matki, (ale nie wypada z tego kpić). Każdy kwiatek, każda Matka doceni. Niektóre grupy, wioski na Samoa organizują rozbudowane spektakle pieśni i tańca w całym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.