Dzień dziecka – wynagrodzenie

Co to jest Dzień Dziecka?      obchodzony w Polsce 1 czerwca każdego roku, krótko po Dniu Matki.

Chodzi o zabawny dzień, z poważnym przesłaniem, kiedy dzieci przejmują rolę o wysokiej widoczności w mediach, polityce, biznesie, sporcie i rozrywce, by rzucić światło na najpilniejsze wyzwania, przed którymi staje ich pokolenie oraz ich przyszłość. Przyszłość którą na teraz kształtują, budują i o której decydują Ci dorośli j/w.!

20 listopada to ważna data, ponieważ tego dnia w 1959 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Deklarację Praw Dziecka. Następnie w 1989 r. przyjęło Konwencję o prawach dziecka w którym chodzi o nadrzędność dzieci nad polityką (fobiami dorosłych?) oraz o to, że mają specjalne prawa i swobody, dzięki którym dorastają do szczęśliwych i zdrowych lat dorosłych. Dalej zabezpieczają życie już dorosłych rodziców i dorosłego! społeczeństwa.

Od 1990 r. Powszechny dzień dziecka oznacza także rocznicę daty, kiedy ZO ONZ przyjęło deklarację i konwencję o prawach dziecka. Matki i ojcowie, nauczyciele, pielęgniarki i lekarze, przywódcy rządowi i działacze społeczeństwa obywatelskiego, duchowni religijni i społeczni, potentaci korporacyjni i profesjonaliści medialni, a także sami młodzi ludzie i dzieci mogą odegrać ważną rolę w upowszechnieniu powszechnego Dnia Dziecka dla dobra społeczeństw, społeczności i narodów. Uniwersalny Dzień Dziecka oferuje każdemu z nas inspirujący punkt wyjścia do propagowania, promowania i świętowania praw dziecka. Dialog przekładający się na działania, które zbudują lepszy świat dla naszej przyszłości i Dzieci. Dzieci przejmują i zmieniają świat na niebieski!

Historia Międzynarodowego Dnia Dziecka.
Chyba zaczęło się w Stanach Zjednoczonych, współcześnie Dzień Dziecka obchodzony jest zwykle w drugą niedzielę czerwca. Tradycja sięga 1856 roku, kiedy wielebny dr Charles Leonard, pastor Uniwersalnego Kościoła Odkupiciela w Chelsea w stanie Massachusetts, wprowadził specjalną petycje, usługę skierowaną dla dzieci. Z biegiem lat kilka stanów zadeklarowało lub zaleciło coroczne uroczystości dla dzieci, ale nie podjęto żadnych działań rządowych. Byli prezydenci okresowo proklamowali Krajowy Dzień Dziecka lub Narodowy Dzień Dziecka, ale w Stanach Zjednoczonych nie ustanowiono oficjalnych obchodów Narodowego Dnia Dziecka.

Pochodzenie tego święta w Europie sięga 1925 roku, gdy przedstawiciele różnych krajów spotkali się w Genewie w Szwajcarii, aby zwołać pierwszą “Światową konferencję na rzecz dobrobytu dzieci”. Po konferencji niektóre rządy na całym świecie wyznaczyły dzień jako Dzień Dziecka, aby uwypuklić problemy dzieci. Nie było zalecanej konkretnej daty, więc kraje wykorzystały każdą datę, która była najbardziej odpowiednia dla ich kultury.

Dzień Dziecka na całym świecie.
Większość krajów ustanowiło Dzień Dziecka. Niektóre kraje obchodzą Dzień Dziecka 20 listopada jako powszechny dzień dziecka. Dzień ustanowiony przez ONZ w 1954 roku i ma na celu promowanie dobrobytu dzieci na całym świecie.

W Polsce, w dniu 1 czerwca świętujmy Dzień Dziecka, najlepiej jak można.
Każdy z nas był dzieckiem i naprawdę polubił tę ucztę, małe święto w krótkim jeszcze życiu ponieważ była to nasza uczta! 1 czerwca od 1950 roku oznacza specjalny dzień w polskim kalendarzu – Dzień Dziecka. W Polsce mamy około 6 milionów młodych! co świętują Dzień Dziecka. Co robią dorośli w tym dniu: specjalne programy i zajęcia związane z dniem organizowane są dla dzieci w szkołach. Niektóre z nich obejmują zabawy na świeżym powietrzu i wycieczki terenowe. Cały pierwszy tydzień czerwca obejmuje różne uroczystości dla dzieci. Rodzice celebrują ten dzień na swój sposób, zazwyczaj lepiej i dobrze!

Dzieci szybko dorastaj i potrzebują narastającej aktywności.


Znaczenie Rodzicielstwa, mamy ważną rolę jako rodzic!
Niesamowita rola rodzicielstwa bo wykonujemy najważniejszą w życiu pracę. Jest to satysfakcjonujące, ale czasami jest trudne. W ten Dzień Dziecka zachęcajmy się, aby doceniać swoje dzieci. Prezenty na Dzień Dziecka, które rodzice mogą dać swoim dzieciom, tylko kilka sugestii .

1. Piggy Bank
Podarowanie dziecku skarbonki to świetny pomysł, nie tylko będzie służyć jako tradycyjny prezent, ale także nauczy dzieci, jak oszczędzać i wykorzystywać pieniądze . Możesz pokazać swojemu dziecku, jak wkładać pieniądze do banku, gromadzić je i używać do własnych korzyści w przyszłości. Będzie to cenny prezent dla Twojego dziecka na Dzień Dziecka.

2. Książki
Podarowanie zabawnej książki z obrazkami lub lekkiej książeczki to także świetny prezent dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wybierz książki z atrakcyjnymi zdjęciami, zabawnymi postaciami i prostą historią. Może to być historia wartości moralnych, z której Twoje dziecko może się uczyć. Możesz przeczytać opowieść swojemu dziecku przed snem w tym samym dniu! Dobra książka może dać dziecku szczęście przez długi czas.

3. Pudełko czekoladek
Czy planujesz podarować swoim dzieciom czekoladki mleczne w Dzień Dziecka? Śmiało i kup to za nich. Jeśli martwisz się o cukier, koniecznie kup mniejsze pudło przewiązane ładną, kolorową wstążką. Pozwól dziecku rozkoszować się słodyczami tego jednego dnia; masz inne dni w roku, aby upewnić się, że je zdrowo!

4. Zegarek na rękę z cyfrowym rysunkiem
To świetny prezent dla twojego dziecka, jeśli uczysz go czytać zegar. Będzie dumny z tego prezentu Dnia Dziecka, ponieważ może sprawić, że poczuje się jak prawdziwy “dorosły”, który potrafi czytać czas. Wybierz zegarek wykonany z materiału, który nie jest łatwo łamliwy i ma na nim ulubioną postać z kreskówek Twojego dziecka. Możesz zamówić również przez Internet.

5. Księżniczka Lalki
Każda dziewczyna chce być księżniczką. Cóż, przynajmniej do pewnego wieku. Dlaczego nie dać dla swojej córki ładnej lalki księżniczki na Dzień Dziecka? Może to być … . Lalki księżniczki gwarantują, że małe dziewczynki piszczą z radości.

6. Gry wideo
Dzieci w dzisiejszych czasach są dość doświadczone technologicznie, niż byliśmy w ich wieku. Gry wideo mogą stanowić świetny prezent na Dzień Dziecka, jeśli Twoje dziecko lubi grać w gry. Pamiętaj jednak o ustawieniu limitu, który nie pozwoli im spędzać zbyt wiele czasu na grach wideo. Musisz także chronić oczy swojego malucha, więc ustalaj zasady w tym samym czasie, gdy obdarowujesz je grą wideo.

7. Miłosne słoiki
Jest to ciekawy prezent wśród upominków z ręcznie robionymi prezentami na Dzień Dziecka. Weź mason lub słoik z dżemem i zawiąż wokół niego jedwabną wstążkę w jasnym kolorze. Możesz również przykleić ładne zdjęcie Ciebie i Twojego dziecka z przodu. Napełnij słoik nutami miłości i zachętą dla swojego dziecka, wspomnieniami, które z nim podzieliłeś, zabawnymi dowcipami, limerykami i tak dalej. Powiedz dziecku, że każdego ranka może wybrać jedną z notatek do przeczytania na dany dzień. Podniecenie zapewni mu radość przez cały dzień!

8. Kostiumy fantazyjne
Dzieci spoglądają na postaci komiczne. Może to być Spiderman, Princess … . Dlaczego nie podarować im swojego ulubionego kostiumu na Dzień Dziecka? Możesz z łatwością zamówić online, a Twoje dziecko będzie bardzo podekscytowane, aby ubierać się w swój wymarzony kostium.

9. Dla nieco starczych dzieci.
Wspólna rodzinna wycieczka do wymarzonego miasta w Polsce czy Europie to duża nagroda dla już starszego dziecka. Ważne będą przygotowania do takiego wyjazdu, mogą trwać kilka tygodni, bo napięcie i ciekawość będzie narastać z każdym dniem.

10. Wyjazd na dobrą imprezę sportową sam lub z rodzicem.
W pewnym wieku każdy chłopiec czy dziewczynka posiada już swoich idoli, faworytów w sporcie, kulturze muzycznej czy innej twórczości, którą się interesuje. Dlatego taki pierwszy wyjazd to spełnienie marzeń. Dorosłe już „dziecko” bardzo chętnie przyjmie zawsze taki prezent z dużą wdzięcznością.

Dzieci w każdym wieku bardzo lubią podróże turystyczne, wyjazdy!
Dla nich odkrywanie nowych miast, krajów i możliwości z tym związanych to coś wyjątkowego, a jest to zawsze doskonały prezent. Każdy z nas lubi podróże, wyjazdy. Wystarczy sobie przypomnieć, co działo się w domu tym wieku, kiedy padł temat, gdzieś jedziemy … . Dla dzieci (w każdym wieku) wyjazd turystyczny będzie wyjątkową nagrodą. Zaplanowanie takiego prezentu nie będzie trudne (naturalnie w określonych możliwościach finansowych rodziców). Turystyka w dzisiejszych czasach jest bardzo spójna z wydarzeniami sportowymi, kulturalnymi. Prawie wszędzie dzieje się bardzo dużo, a szczególnie w bliskiej nam Europie. Zobacz naszą stronę [ www ] tam są różne przejścia, menu po lewej, zmienne oraz nasze strony tematyczne stopka. Bardzo dużo takich zamówień na prezenty już zrobiliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.