Atrakcje turystyczne w Anglii – to musisz zobaczyć!

Od dobrych kilku lat celem podroży do Wielkiej Brytanii nie jest wyłącznie znalezienie lepszej pracy i zapewnienie rodzinie dobrobytu. Anglia to również ciekawy turystycznie, choć nieco niedoceniany, kraj oferujący szereg atrakcji. Pierwsze skojarzenie o Anglii to oczywiście Londyn – finansowe centrum świata, przyciągające rocznie 30 milionów turystów. To żelazny punkt każdej wycieczki na Wyspy Brytyjskie, ale nie warto ograniczać się wyłącznie do jednego miasta. Interesujących miejsc wartych odwiedzin jest znacznie więcej. Przekonaj się, że Wielka Brytania to nie tylko wspaniały Londyn, ale również cudowne krajobrazy, perły architektury oraz pełne uroku miasteczka.

Wycieczka do Londynu samolotem

Kosmopolityczny, tętniący życiem niemal całą dobę, nieco tajemniczy Londyn działa na turystów jak magnes. Najszybciej do stolicy Anglii dotrzemy samolotem. Atrakcji w czasie weekendowej wycieczki będzie sporo, więc dzięki temu uda zaoszczędzić się trochę czasu. Niezaprzeczalnie najważniejszym punktem programu wycieczki do Londynu jest oczywiście spacer po londyńskim city. Obowiązkowa przechadzka po Tower Bridge, czyli zwodzonym moście, będącym jednym z symboli stolicy, rzut oka na Big Bena, będącego częścią Pałacu Westminsterskiego, a na deser podziwianie panoramy miasta z kapsuły London Eye to dopiero początek fantastycznej przygody. Będąc w Londynie nie wolno pominąć największego na świecie pałacu królewskiego. Siedziba monarchów brytyjskich, czyli Pałac Buckingham to – obok Kościoła św. Pawła, czyli monumentalnej świątyni dumnie wznoszącej się nad miastem – przykład wspaniałej architektury, od której trudno oderwać wzrok.

Planujesz odwiedzić Londyn? do wyboru jest mnóstwo atrakcji. Niezależnie od tego, czy przyjeżdżasz na dłuższą wycieczkę, czy na weekend w Londynie. Warto zaplanować swoją podróż do Londynu w oparciu o nadchodzące wydarzenia. W Londynie często coś się dzieje istotnego w kulturze, sporcie czy modzie. Chcąc dobrze spędzić czas w tej metropolii, zalecamy skorzystanie z pomocy usług profesjonalnego biura podróży. Mamy do dyspozycji liczne muzea, galerie, dużo teatrów, barów, restauracji, klubów nocnych, a nawet wycieczki z Londynu. Odwiedź Londyn, ciesz się fantastycznymi widokami i wydarzeniami w mieście i wykorzystaj wspaniałe atrakcje Londynu.

W Londynie odbędzie się finał Euro 2020 w dniu 12 lipca na legendarnym stadionie Wembley oraz wcześniej półfinały 7 i 8 lipca. BP Gryf organizuje wyjazdy na top wydarzenia sportowe. Aktualnie jeździmy na mecze eliminacyjne za Polska Reprezentacją. Dla fanów piłki nożnej proponujemy wyjazdy do Anglii na mecze piłkarskie połączone ze zwiedzaniem.

Wycieczka do Londynu – sprawdź szczegóły

Wyjazdy na mecze piłkarskie do Anglii – sprawdź szczegóły

Anglia z innej strony

Bardzo ciekawym miastem położonym w północnej części kraju jest York, w którym znajdziemy – uznawaną za najbardziej malowniczą w całej Wielkiej Brytanii – uliczkę The Stambless. Od czasów średnich nie została ona w żaden sposób zmieniona. To absolutny fenomen na skalę europejską! Wśród licznych kościołów wyróżnia się gotycka katedra, będąca  największą w całej północnej Europie. Jeśli dodamy do tego ślady budowli wikingów oraz rzymian to nie zdziwi nas fakt, że to miasto jest tak tłumnie odwiedzane przez turystów.


Z York proponujemy jechać na północny zachód do krainy malowniczych jezior i gór, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kumbria uznawana jest za najbardziej romantyczne miejsce w Wielkiej Brytanii. Przepiękne krajobrazy dają ukojenie zmęczonym duszom i natchnienie artystom, których wena chwilowo przygasła. Będąc w Anglii nie można pominąć Liverpoolu. To właśnie w tym mieście powstał legendarny zespół The Beatles, a swoje spotkania rozgrywa jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii angielskiego futbolu. Na mecze „The Redds” biuro podróży GryfTravel.pl od wielu lat organizuje wyjazdy dla sporej rzeszy fanów tego klubu w Polsce. Wycieczka na weekend po uroczej Anglii nie może się również obyć bez odwiedzin najsłynniejszej europejskiej budowli megalitycznej, czyli Stonehenge, oraz jednego z najbardziej renomowanych uniwersytetów w Europie – Oksfordu.

Wyjazd na mecz FC Liverpool – sprawdź szczegóły

Wielka Brytania pełna jest charakterystycznych zabytków i zapierających dech w piersiach krajobrazów, do których można łatwo dojechać kamperem . Nasza propozycja, zaczynamy w Manchesterze w Wielkiej Brytanii i jedziemy na północ do Szkocji. Po drodze pięć parków narodowych, wyjątkowe krajobrazy i wszystko, co Wielka Brytania ma do zaoferowania. Rejs kamperem po tej wspaniałej wyspie oferuje inną scenerię za każdym rogiem, od tętniących życiem miast po małe miasteczka i zaczarowane lasy dębowe. Udaj się na północ do Szkocji, aby zobaczyć ukochane krajobrazy fotografów i reżyserów filmowych lub jedź się na południe w kierunku Londynu i tajemniczego Stonehenge. Wyspa Wielkiej Brytanii posiada długą linię brzegową i wiele pięknych obszarów kempingowych nad jeziorami, w których można zjeść samodzielnie przygotowane pełne śniadanie angielskie w zaciszu luksusowego kamperu. Skontaktuj się z nami BP Gryf, a uzgodnimy całą trasę, przelot, wynajęcie samochodu kamperowego różnej wielkości od 2 do 8 osób.

Zrelaksuj się i ciekawie poznaj Wielką Brytanię, korzystając z doskonałych wycieczek kolejowych, dzięki którym Ty i Twoja rodzina oraz przyjaciele dotrzecie wygodnie do miejsc, które warto zobaczyć. Nasze propozycje wycieczki koleją realizujemy na zamówienie mogą być z przewodnikiem dla małych grup. Wygodne podróże koleją wymagają więcej czasu, aby zobaczyć i odkryć „Best of Britain”. Szybkie, nowoczesne pociągi oraz zabytkowe dają możliwość zobaczenia fantastycznych widoków i wiele obiektów dziedzictwa, takie jak Bath, Chester i Edynburg, lub parki narodowe w Anglii, Szkocji i Walii. Wycieczki kolejowe biegną przez przełęcze, wzdłuż piaszczystych plaż lub spektakularnych mostów i wiaduktów to inspirujące doświadczenie. Wycieczki w komforcie, ale nie należą do tanich propozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.