Dolina motoryzacji – wybierz się na wycieczkę do Bolonii

Bolonia to stolica regionu Emilia-Romania, turystycznej mekki, rozciągającej się od Adriatyku aż do śródziemnomorskiej Toskanii. To miasto o wielu obliczach, które kusi przybyszów z innych krajów wieloma atrakcjami. Bolonia, często nazywana „włoską doliną motoryzacji”, to raj dla pasjonatów szybkich aut i motocykli. Tutaj swoją siedzibę mają fabryki i muzea legendarnych marek: Ferrari, Lamborghini czy Ducati. Wycieczka do Bolonii nie powinna jednak ograniczać się wyłącznie do podziwiania pięknych aut. Starożytne miasto czaruje również cudownymi zabytkami, najstarszym na świecie uniwersytetem oraz wspaniałą kuchnią. BP Gryf realizuje takie wyjazdy od wielu lat.

Dolina motoryzacji – raj dla pasjonatów dwóch i czterech kółek

Być może super szybkie jednoślady nie są obiektem zainteresowania każdego fana motoryzacji, ale będąc w Bolonii nie wolno przepuścić okazji, by na własne oczy zobaczyć jak powstają jedne z najsłynniejszych sportowych motocykli świata – Ducati. Historia firmy, założonej przez rodzinę Ducati, sięga 1926 roku, a jej celem od samego początku było stworzenie pojazdu dopracowanego w każdym szczególe. W roku 2015 model 1199 Panigale, uważany przez znawców tematu za prawdziwe dzieło sztuki, był pierwszym w historii motocyklem, który zdobył „Złoty Kompas” –  najbardziej prestiżową nagrodę w świecie designu. Obok fabryki motocykli, przeznaczonych głównie na tory wyścigowe, znajduje się muzeum Ducati, w którym możemy zapoznać się z bogatą historią marki.

Groźny byk czy rozbrykany konik?

Bolońska dolina motoryzacji to kolebka marek samochodów, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Znane na całym świecie super auta spod znaku Lamborghini można podziwiać w muzeum położnym około 30 km od Bolonii. Tam też swoją siedzibę ma fabryka tych luksusowych aut, o których większość z nas może niestety jedynie pomarzyć. Kolejnym etapem wyjazdu do Włoch może być Modena, słynąca z Muzeum Casa Enzo Ferrari, mieszczącego się w domu, w którym na świat przyszedł ten genialny włoski konstruktor. Muzeum przedstawia historię życia człowieka legendy, twórcy samochodu, który stał się ikoną motoryzacji. Motoryzacyjny eden jeszcze się nie kończy, a jego następna odsłona zaczyna się w Maranello. To właśnie tu, w Muzeum Ferrari, zachwycać się można pojazdami spod znaku czarnego konika, zaczynając od pierwszego modelu 125, a na bolidach F1 kończąc.

Bolonia to nie tylko samochody

Wycieczki do bolońskiej doliny motoryzacji organizowane przez biuro podróży GryfTravel.pl cieszą się sporym zainteresowaniem. W końcu wizyta w zagłębiu legendarnych włoskich koncernów samochodowych to jedyna w swoim rodzaju uczta dla wszystkich fanów luksusowych aut. To niesamowite, że w tak bliskiej odległości od siebie można zobaczyć i dotknąć największe dzieła światowej motoryzacji. Od nadmiaru wrażeń głowa może jednak trochę rozboleć. Dlatego – w ramach oddechu od głównej atrakcji wycieczki do Włoch – proponujemy spacer po historycznym centrum Bolonii oraz odwiedziny słynnego uniwersytetu, gdzie nauki pobierał Mikołaj Kopernik. Żołnierze 2 Korpusu Polskiego wyzwolili Bolonię, stoczyli ostatnią bitwę II wojny światowej. 21 kwietnia 1945 roku, o 6 rano do miasta, które jeszcze kilka godzin wcześniej było okupowane przez Niemców, wkraczają żołnierze 2 Korpusu Polskiego. Na ulicach owacyjnie witają ich mieszkańcy Bolonii.
Turyści przemierzający obszar Emilia-Romania mogą również uraczyć swoje podniebienia lokalnymi specjałami. Region słynie z produkcji znakomitych serów, wędlin oraz tradycyjnego octu balsamicznego.

Wycieczka do doliny motoryzacji – sprawdź szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.