Wyjazd integracyjny za granicę – o czym warto pamiętać

Wyjazd integracyjny to bardzo ważny element cementujący współpracę zatrudnionych osób i zgranie wewnątrz firmy. Niektóre przedsiębiorstwa decydują się na zorganizowanie go poza miastem-siedzibą firmy. Warto wówczas zadbać o kilka spraw organizacyjnych tak, aby wyjazd integracyjny miał pozytywny wpływ na relacje pracownicze i nastawienie do pracy.

Wyjazd integracyjny – o czym pamiętać?

Przy organizacji wyjazdu organizacyjnego warto ustalić budżet, którego będziemy się trzymać. Pozwoli on zachować wszelkie wydatki w ryzach i nie pozwoli na marnotrawienie środków finansowych firmy. Ponadto, dobrze jest ustalić szczegółowy plan działania podczas wyjazdu, uwzględniający m.in. miejsca do odwiedzenia i rzeczy, które będziemy robić. Można wówczas ustalić poszczególne atrakcje w taki sposób, aby wszystkim uczestnikom one odpowiadały. Jeśli załoga składa się przede wszystkim z mężczyzn, doskonałym pomysłem jest zorganizowanie integracyjnego wyjazdu na wyścigi Formula 1. Z kolei gdy lwia część pracowników to kobiety, kapitalnym rozwiązaniem jest integracja firmowa w SPA. Warto również pomyśleć o możliwościach noclegu oraz zwiedzania, dzięki czemu rozciągniemy wyjazd w czasie, jeszcze bardziej zacieśniając więzi wśród załogi. 

Wyjazd na Grand Prix Formuła 1 – sprawdź szczegóły

Wyjazd integracyjny – jak zorganizować?

Wyjazdy integracyjne powinny być przede wszystkim dostosowane do możliwości finansowych danej firmy, jak i oczekiwań pracowników. Należy ustalić listę pracowników, którzy deklarują się do udziału w integracji i wyjazdu. Dzięki temu zminimalizujemy ewentualne dodatkowe koszty. Dobrym rozwiązaniem jest również zorganizowanie czasu wolnego podczas wyjazdu integracyjnego, np. gier i zabaw, wycieczek bądź innych atrakcji dla uczestników. Warto skorzystać z pomocy biur podróży, które bardzo chętnie organizują tego typu przedsięwzięcia w kraju lub za granicą. Musimy jednak pamiętać, że im bardziej egzotyczny wyjazd, tym jego koszty rosną. Niezależnie jednak od obranego kierunku, powinniśmy w kompleksowy sposób obsłużyć uczestników. Z tego względu należy zapewnić im ubezpieczenie, opiekę lekarską oraz obecność przewodnika, ewentualnie animatora.

Wyjazd integracyjny za granicę a biuro podróży

Wiele biur podróży organizuje wycieczki zagraniczne z myślą o integracji pracowników. Tego typu wyprawy dostosowane są pod konkretne kategorie uczestników, np. zapaleńców sportowych, którzy marzą o zobaczeniu rozgrywek Mistrzostw Europy w siatkówce. Możemy również skorzystać z ofert tradycyjnych wycieczek autokarowych i zabrać całą załogę firmy na wspaniałą trasę m.in. szlakiem piwnym po Pradze. Szczególnie polecane są wszelkie wyjazdy tematyczne, np. zwiedzanie zamków bądź wizyta na jarmarkach. Są one na tyle ogólne, a jednocześnie atrakcyjne, iż z pewnością wśród pracowników znajdą się osoby, które docenią taką formę integracji. Wiele tego typu wycieczek nie odbywa się w egzotycznych zakątkach globu, lecz w krajach sąsiadujących z Polską. Koszty związane z organizacją takiego wyjazdu integracyjnego nie będą więc wysokie. 

Mistrzostwa Europy w siatkówce 2019 – sprawdź ofertę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.