Wyjazd do Soczi & F1 – co warto zwiedzić & całoroczny wypoczynek

O Soczi, rosyjskim kurorcie nad Morzem Czarnym, zrobiło się głośno w 2014 roku, kiedy to miasto zostało gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Sportowa impreza o globalnym zasięgu rozsławiła miasto, ale potem słuch o Soczi, zwanym często Rosyjską Riwierą, jakby zaginął. Czy to oznacza, że wycieczka do Soczi będzie nudną wyprawą, polegającą jedynie na zrobieniu kilku zdjęć opustoszałej bazy noclegowej dla sportowców? Nic bardziej mylnego. Soczi oferuje wiele atrakcji o każdej porze roku. To miejsce, w którym poczujesz zarówno śródziemnomorski klimat, jak i poznasz smak zimowego szaleństwa.

Soczi – letni raj dla imprezowiczów

Soczi, zanim zostało gospodarzem Igrzysk Olimpijskich, znane było przede wszystkim jako letni kurort chętnie odwiedzany przez zamożnych Rosjan. Swoją willę miał tu niegdyś nawet sam Józef Stalin. Słynna letnia rezydencja Stalina dostępna jest dla zwiedzających, a po jej opuszczeniu można całkiem inaczej spojrzeć na historię tego radzieckiego przywódcy. Magnesem przyciągającym turystów był i wciąż jest ciepły, słoneczny klimat oraz wspaniałe morze. Jeśli dodamy do tego bogactwo nocnego życia, które koncentruje się w setkach barów, restauracji i knajpek to nie zdziwi nas fakt, że wycieczki do Soczi wciąż cieszą się sporą popularnością.

Po nocnych uciechach organizm potrzebuje odrobiny wytchnienia. By odzyskać wewnętrzną równowagę, warto udać się do założonego w XIX wieku Ogrodu Botanicznego i pospacerować wśród wielu egzotycznych gatunków drzew i krzewów. Regenerację organizmu kończymy w Sochi Discovery World Aquarium, czyli olbrzymim akwarium, w którym można podziwiać tętniące życie podwodne królestwo zamieszkiwane m.in. przez rekiny, płaszczki czy meduzy.

Sport ponad wszystko!

Soczi pełne jest turystów przez okrągły rok. Ci, którzy wolą unikać upałów kierują swoje kroki do Soczi, by zbadać nieprzetarte szlaki otulających miasto do strony północno-wschodniej górskich pasm Kaukazu. Dobre warunki pogodowe sprawiają, że nowoczesne trasy zjazdowe dla narciarzy i snowboardzistów zapełniają się błyskawicznie. Amatorów białego szaleństwa powinien również zainteresować Park Olimpijski zlokalizowany tuż nad brzegiem Morza Czarnego. Arena zmagań sportowców w trakcie IO w 2014 roku, uznawana za jeden z najnowocześniejszych kompleksów sportowych świata, zachwyca swoim rozmachem i ciekawą architekturą.

Zimowe Igrzyska już dawno za nami, ale Soczi wciąż pragnie gościć u siebie najlepszych sportowców świata. Ostatni Mundial rozgrywany na terenie Rosji był świetną okazją do tego, by świat ponownie usłyszał o Soczi. Cztery spotkania grupowe oraz dwa w fazie pucharowej spowodowały, że miasto ponownie przeżyło prawdziwe oblężenie. Podobnego najazdu kibiców Soczi spodziewa się zawsze podczas Grand  Prix Formula 1 Rosji na torze Sochi Autodrom. BP Gryf zaprasza na wspólne przeżywanie emocji podczas wyścigu Formula 1. Gonitwa na torze w otoczeniu morza i przepięknych gór to gwarancja niezapomnianych wrażeń, nie tylko tych czysto sportowych. Przeżyj to wszystko razem z nami w Soczi podczas Formula 1!

Wyjazd na wyścig Formula 1 w Soczi – sprawdź szczegoły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.