Wycieczki zagraniczne na weekend, popularne kierunki i dobre opcje.

Dla osób, które już nie mogą doczekać się lata oraz szaleństwa związanego z pakowaniem walizek i cudownymi wspomnieniami. Weekend to czas na chwilę wytchnienia przed lub po sezonem urlopowym. Podpowiadamy gdzie jechać na weekend czy majówkę, aby naładować baterie i z uśmiechem na twarzy wrócić do codziennych obowiązków.

Bajkowa Praga, bywamy tam często i chcemy wracać!

Wykorzystaj kilka dni wolnego na wycieczkę za granicę z biurem podróży do Pragi. Miasto, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, rok w rok przyciąga tłumy turystów z całego świata. Nic w tym dziwnego, bo bogactwem atrakcji, jakimi szczyci się stolica naszych południowych sąsiadów, spokojnie można byłoby obdzielić kilka innych miast.

Najważniejszy zabytek to Zamek na Hradczanach z majestatyczną Archikatedrą św. Wita. Przy jego murach biegnie Złota Uliczka będąca, według legendy, dawną siedzibą złotników. Obecnie to urokliwe miejsce z malutkimi domkami, w których znajdują się sklepy z pamiątkami czy ciekawe wystawy. Inną wartą odwiedzenia uliczką jest Vinárna Čertovka, uznawana za jedną z najwęższych na świecie. Mierzy niespełna 50 cm szerokości, a ruchem pieszych steruje sygnalizacja świetlna.

W samym sercu Pragi znajduje się znak rozpoznawczy czeskiej stolicy, czyli Most Karola, łączący Stare Miasto z dzielnicą Mala Strana. Wyłączony z ruchu kołowego, najstarszy na świecie kamienny most każdego dnia przeżywa dosłownie oblężenie turystów. Po spacerze dzielnicą żydowską, zwiedzeniu Ratusza Staromiejskiego wraz ze słynnym zegarem astronomicznym Orloj zapraszamy na degustację oryginalnego czeskiego piwa oraz pysznych knedlików.

Wycieczka do Pragi – sprawdź szczegóły

Polak Węgier dwa bratanki, to już było, dzisiaj funkcjonuje zwykła reguła.

Każdy weekend to jest dobry czas na krótkie wyjazdy, zależnie ile będzie dodatkowych dni wolnych. Gdzie więc jechać za granicę, by nie tracić cennego czasu na długą i męczącą podróż, a jednocześnie zobaczyć coś wyjątkowego? Trzeba się oderwać się od codzienności. Mamy kilka bliskich Polski pięknych miast w tym Budapeszt w której znajduje się prawie 900 zabytkowych obiektów. Węgierska stolica, nazywana często Paryżem wschodu, to mieszanka pozostałości po imperium Habsburgów i starożytnym Rzymie z domieszką kultury wschodniej.

Wędrówkę po Budapeszcie zaczynamy od Wzgórza Zamkowego z gotyckim kościołem Macieja – miejscem koronacji władców węgierskich oraz neoromańską Basztą Rybacką, skąd rozpościera się cudowny widok na budynek Parlamentu. Po zachodzie słońca warto wspiąć się na Górę Gellérta, z której można podziwiać panoramę Dunaju i dzielnicę Peszt. Samo wzniesienie szczyci się dobrze zachowaną Cytadelą oraz sporych rozmiarów Statuą Wolności przedstawiającą kobietę trzymającą liść palmowy.

Słynnym łańcuchowym mostem, strzeżonym przez kamienne lwy, przejdziemy z Budy do Pesztu, gdzie czeka na nas najbardziej znana węgierska budowla – wspomniany wcześniej budynek Parlamentu. Obiekt prezentuje się imponująco zarówno za dnia, jak i w nocy, a jego wnętrza potrafią dosłownie zawrócić w głowie. Po uczcie dla ducha znajdziemy również coś dla ciała. W Budapeszcie dostępnych jest aż 120 źródeł leczniczych, a najsłynniejsze z nich – kąpielisko Széchenyi – oferuje kąpiel w otwartych basenach, w których temperatura wody dochodzi do 60 stopni Celsjusza.

Wycieczka do Budapesztu – sprawdź szczegóły

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.