Formula 1 wyjazdy do Wietnamu – Hanoi wyścig na ulicach. Nowy kierunek dla F1!

Wietnam, a konkretnie jego stolica – Hanoi znalazła się na mapie wyścigów Formuły 1. W 2020 roku, piątego kwietnia odbędzie się tam wyścig inauguracyjny. To niezwykłe wydarzenie dla wszystkich fanów sportu motorowego i Formuly 1. Hanoi daje możliwość nie tylko zobaczenia najszybszych samochodów na świecie. Hanoi będzie gospodarzem Formula 1 GP w 2020 roku. Zaplanuj swój czas na przeżycie tego wyjątkowego wyjazdu pełnego wyjątkowych atrakcji! i ulicznego toru w sercu miasta. Hanoi i najbliższa okolica jest również niesamowitą atrakcją turystyczną.

Hanoi – wycieczka do Wietnamu

Wietnam jest jednym z najbardziej egzotycznych miejsc w Indochinach. Z 4000-letnią historią Wietnam ma tysiące intrygujących zabytków rozsianych po całym kraju. Wietnam kolonizowany był przez długi czas, na wietnamską kuchnię i architekturę mają wpływ Chińczycy, Francuzi i Amerykanie. Mimo to kraj posiada dobrze zachowane tradycje i folklor. Wietnam jest wyposażony w linię brzegową w kształcie litery S o długości ponad 3000 kilometrów i wiele oszałamiających naturalnych krajobrazów w całym kraju. Turystyka jest jednym z kluczowych sektorów Wietnamu, który słynie z życzliwości i gościnności mieszkańców. Stolica Hanoi dzisiaj to duża metropolia liczy 7 785 000 mieszkańców! Mimo wielokrotnych zniszczeń w Hanoi wciąż istnieje wiele zabytków starej architektury, szczególnie na starym mieście. Jest tu wciąż praktykowanych wiele tradycyjnych rzemiosł i kulinarnych atrakcji. Naturalnie występują duże kontrasty, ale dla turystyki jest to jeszcze tani kierunek.

Biuro Podróży Gryf zaprasza na jedyną i niepowtarzalną wycieczką do wspaniałej stolicy Wietnamu, w której historia i sport idą ze sobą w parze. W kwietniu 2020 roku odbędzie się tam wyścig Formuły 1, który możliwy będzie do zobaczenia w My Dinh Sports Complex w dzielnicy Nam Tu Liem. Wylot do Wietnamu odbędzie się drugiego kwietnia z lotniska w Warszawie. Samolot wyląduje na Noi Bai trzeciego kwietnia, skąd udadzą się Państwo do hotelu na zakwaterowanie. Podczas sześciu ekscytujących dni do zwiedzenia będzie mnóstwo przepięknych i jedynych w swoich rodzaju atrakcji stolicy Wietnamu. Wśród nich m.in. taoistyczna świątynia Ngoc Son, Stara Dzielnica zwana również „36 ulic” oraz Mauzoleum Ho Szi Mina.

Wycieczka do Hanoi – sprawdź ofertę

Wycieczka do zatoki Halong Bay

W skład oferty Biura Podróży Gryf wchodzi nie tylko masa emocji i zastrzyk adrenaliny związany z wyścigami Formuły 1, lecz również możliwość zwiedzenia Wietnamu. Na szczególną uwagę zasługuje wycieczka do Halong – miasteczka nad zatoką o tej samej nazwie. Zajmuje ona powierzchnię 1500 metrów kwadratowych i usiana jest licznymi wysepkami. Robią one piorunujące wrażenie, zwłaszcza przez fakt, iż przyjmują formę wapiennych słupów porośniętych roślinnością. Wycieczka Biura Podróży Gryf obejmuje m.in. rejs po zatoce Halong z obiadem na pokładzie statku. Otwarty dach łodzi pozwoli na chłonięcie niesamowitych widoków i robienie niezapomnianych zdjęć.

Hoa Lu – Starożytna stolica Wietnamu

W pakiecie wycieczkowym oferowanym przez Biuro Podróży Gryf w ramach wycieczki do Hanoi na wyścigi Formuły 1 istnieje opcja podróży do Hoa Lu. To starożytna stolica Wietnamu, położona w górskiej prowincji. Znajdują się tutaj słynne budynki świątynne i kompleksy grobowcowe udostępnione dla zwiedzających. Warto również zwrócić uwagę na samo otoczenie miasta, które znajduje się niemal w sercu wspaniałych gór. Można zwiedzać lokalne atrakcje z przewodnikiem bądź po prostu chłonąć klimat wietnamskiego miasteczka i wyciszać się po niesamowitych przygodach dni powszednich.

Wycieczka łodzią do Ninh Binh

Na szczególną uwagę w ofercie wycieczkowej do Hanoi z Biura Podróży Gryf zasługuje opcja podróży do Ninh Binh – miasta sąsiadującego ze starożytną stolicą Wietnamu Hoa Lu. Odbędzie się ona na pokładzie łodzi po delcie rzeki Red i potrwa dwie i pół godziny. Trasa wycieczki wiedzie przez jedyne i niepowtarzalne wapienne jaskinie, które zostały wpisane na światową listę UNESCO. Finałem podróży będzie lunch w lokalnej restauracji z najwspanialszymi specjałami kuchni wietnamskiej. Nad wycieczką czuwać będzie przez cały czas przewodnik.

Wjazd do Wietnamu potrzebna jest wiza i paszport ważny przez sześć miesięcy od daty podróży do Wietnamu.
W Wietnamie tylko transakcje Vietnam Dong (VND) są akceptowane. W niektórych miejscach, takich jak hotele, restauracje, sklepy z pamiątkami itp., Podróżni mogą płacić za towary i usługi w USD. Waluta i kurs wymiany: (zaktualizowano w lipcu 2019 r.). 1 USD = 23 200 VND , 1 £ = 29 100 VND, 1 EUR = 26 100 VND
Nie musisz przygotowywać VND przed podróżą do Wietnamu, ponieważ kurs wymiany walut w Polsce może nie być korzystny. Możesz wymieniać obce waluty w niektórych wietnamskich bankach na lotnisku i w okolicach dużych miast (Hanoi i Ho Chi Minh City). W Wietnamie istnieje wiele renomowanych banków lokalnych, takich jak VietinBank, SacomBank, VietcomBank, Agribank i Eximbank. Można również znaleźć niektóre zagraniczne banki, takie jak ANZ, HSBC, Standard Charter, Shinhan Bank i Public Bank. Unikaj nieoficjalnych miejsc, takich jak sklepy z pamiątkami lub biżuterią. Jaką kwotę może przynieść jedna osoba? musisz zgłosić się do imigracji przylotowej w Wietnamie, jeśli przyniesiesz ponad 5000 USD (na osobę). Bankomaty można znaleźć wszędzie w dużych miastach. Opłata za wypłatę wynosi około 23 000 VND (1 USD). Karty kredytowej / debetowej można używać w niektórych hotelach, restauracjach, supermarketach i sklepach wielobranżowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.