Romantyczne wakacje zimą – 3 inspiracje na magiczny wyjazd za granicę

Choć słowo „wakacje” kojarzy się nam przede wszystkim z latem, wysokimi temperaturami i orzeźwiającą morską bryzą, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w środku zimy poczuć ducha wolności. Po intensywnie przepracowanym roku należy się dobry odpoczynek, a widok przyrody okrytej grubą warstwą białej kołderki działa równie odprężająco, co mieniący się w słońcu piasek. I to właśnie zima jest porą roku, która pozostawia duże pole do popisu wszystkim, którzy marzą o romantycznym wyjeździe tylko we dwoje. Gdzie spędzić urlop zimą, aby białe wakacje przeobraziły się w ekscytujące spotkanie dwóch dusz spragnionych dobrej zabawy i bliskości? Poznaj nasze propozycje na magiczny wyjazd za granicę.

romantyczne wakacje zimą

 

1. Austria – mały kraj wielkich możliwości

Wycieczka do Austrii to pierwsza z propozycji na romantyczne zimowe wakacje. W cudownej alpejskiej scenerii złapiecie oddech i naładujecie swoje akumulatory przed powrotem do codziennych obowiązków. Na perfekcyjnie przygotowanych stokach, nieustannie przykrytych białym puchem szkolić będziecie swoje narciarskie umiejętności. Ruch na świeżym powietrzu to zastrzyk endorfin dla organizmu, który w połączeniu z uczuciem zakochania wywoła w Was prawdziwą euforię. Po intensywnych zjazdach z górskich stoków pora zwolnić nieco tempo. Złapcie się za ręce i razem wyruszcie w drogę, by na piechotę odkryć piękno Austrii. Długie spacery po licznych trasach wędrówkowych, naszpikowanych platformami widokowymi, z których można podziwiać majestatyczne góry, zapewnią z kolei dawkę adrenaliny. Intensywnie spędzony dzień pełen wrażeń należy zakończyć w iście austriackim stylu. Wykwintna kolacja tylko we dwoje, w której główną rolę odegrają regionalne produkty, to zapowiedź kulinarnej podróży po bajkowych zakątkach Austrii.

Zimowe wakacje w Austrii – poznaj szczegóły

2. Norwegia – nieodkryty raj dla zakochanych

Wydawać by się mogło, że odległa północ kontynentu, kojarzona głównie z siarczystym mrozem i przenikliwym wiatrem to raczej kiepskie miejsce na romantyczną wycieczkę na weekend. A jednak Norwegia to kraj kryjący masę pięknych miejsc, z których zakochani wyjadą jeszcze bardziej zapatrzeni w siebie. Zapierający dech w piersiach rejs po tajemniczych fiordach może się okazać o wiele ciekawszym przeżyciem niż podróż gondolą po weneckich kanałach. Wycieczka do Norwegii to także niepowtarzalna okazja na spotkanie oko w oko z zadziwiającą zorzą polarną. Magiczne zjawisko świetlne, które każdej nocy wygląda zupełnie inaczej, przepełni Wasze serca radością. W takiej scenerii można się rozmarzyć i snuć plany na wspólną przyszłość. Bajkowy nastrój sprawi, że z ochotą ruszycie poznawać kolejne uroki Norwegii. Emocjonująca podróż skuterem śnieżnym, wyścig psich zaprzęgów czy wreszcie karmienie reniferów w wiosce Saamów to atrakcje, których nie znajdziecie nigdzie indziej.

3. Romantyczne atrakcje we Włoszech – nie tylko Wenecja

Miasto na wodzie, czyli słynna włoska Wenecja uznawana za stolicę światowego romantyzmu, to niewątpliwie obowiązkowa pozycja na urlop dla zakochanych, którzy pragną na żywo wsłuchiwać się w dźwięki miłosnej serenady. Italia nie kończy się jednak tylko na weneckich kanałach. Wycieczka do Włoch z ukochaną osobą, np. do Werony, również dostarczy wiele pozytywnych wrażeń. To właśnie w Weronie miała miejsce miłosna historia młodych kochanków – Romea i Julii. Warto odwiedzić to miasto choćby po to, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na owianym sławą balkonie w domu Julii. Romantyczny wypad we dwoje nie musi oznaczać wyłącznie nieustannym trzymaniem się za ręce i patrzeniem sobie głęboko w oczy. Odrobina szaleństwa na stoku czy piesze wędrówki po urzekających włoskich Dolomitach również przyprawią Was o szybsze bicie serca.

Romantyczne wakacje w Dolomitach – sprawdź szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.